تاریخ ارسال : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۸:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برخی با کلیدشان برای کشور قفل درست نکنند

سخنرانی قالیباف شهردار تهران در مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی

شهردار تهران گفت: اگر برخی با کلیدشان نتوانستند مشکلات کشور را حل کنند، دیگر برای کلیدشان قفل درست نکنند.

به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف شهردار تهران در مراسم جشن سه‌سالگی دکتر سلام که  عصر امروز پنجشنبه در سالن شهدای هفتم تیر برگزار شد، ضمن تبریک روز جوان و اعیاد شعبانیه، گفت: برنامه دکتر سلام برنامه شاد و جذاب در حوزه دانشجویی است که با رویکرد طنز از نگاه امر به معروف و نهی از منکر به موضوعات می‌پردازد.

وی افزود:‌ من به‌عنوان یک خدمتگزار و شهروند بسیار خوشحالم که این ابزار خوب در اختیار جوانان انقلابی قرار دارد.

شهردار تهران تصریح کرد: طنز از شوخی و نشاط برخوردار بوده و در عین حال در دل خود نوعی از تعلیم و تربیت و تذکر را نیز به‌همراه دارد و طنز مقوله‌ای تأثیرگذار است و من در این سه دوره افتخار همکاری با این مجموعه را داشته‌‌ام.

قالیباف اضافه کرد:‌ در جلسه‌ای بسیار رسمی به بنده تذکر دادند که شب گذشته جمعی از شهروندان در یک حادثه جان خود را از دست داده‌اند و به من می‌گفتند “چرا شما رسیدگی نکرده‌اید؟”، موضع آنها بسیار جدی و محکم بود و من نیز باید به آنها پاسخ می‌دادم؛ بنده در پاسخ به آنها گفتم “من به‌دلیل این مسئله و این  اتفاق بسیار متأسف هستم اما طبق گزارشی که از بهشت زهرا گرفته‌ام غیر از آمار شما بوده و نشان می‌دهد که در تهران ۱۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ظاهراً عزرائیل با شهرداری تهران هماهنگ نبوده است”.

وی به ذکر خاطره‌ای دیگر از خود در شهرداری تهران پرداخت و افزود:‌ من در جمع برخی از جوانان حضور داشتم، یکی از آنها از من پرسید “زمانی که شما پرواز هستید و در شهر حضور ندارید چطور مسائل را کنترل و اداره می‌کنید؟”. من به وی گفتم “از طریق گوشی همراه و تماس با دفترم مسائل را زیر نظر دارم” و وقتی این موضوع را گفتم به یاد خاطره‌ای افتادم.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: ۳۰ سال قبل و در دهه ۶۰ که همسن شما جوانان بوده و در جبهه حضور داشتیم، آن زمان برخی از مدیران تحت عناوین مختلف همچون مدیر، بازرس، یا مسئول فرهنگی کاروان به‌همراه کاروان‌ها به حج می‌رفتند، آن زمان گفتند که “می‌خواهیم بخشنامه کنیم تا دیگر مدیران به حج نروند و به کارشان برسند”، اما من به آنها گفتیم “خواهشاً این کار را نکنید، زیرا وقتی مدیران نیستند کار بهتر پیش می‌رود” و لذا با ذکر این خاطره به آن جوانان گفتم “من مطمئن هستم وقتی در شهر حضور ندارم شهر بهتر اداره می‌شود. اگر برخی با کلیدشان نتوانستند مشکلات کشور را حل کنند، برای کلیدشان قفل درست نکنند”.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17102

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.