تاریخ ارسال : ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بررسی دلیل کاهش قیمت نفع بانکی

روزنامه آرمان به نقل از حسین عبده تبریزی از کارشناسان اقتصادی کشور درج کرد:بررسی های آماری نشان می دهد فقر در کشور ما در یک دهه موخر افزایش قایل ملاحظهی داشته هست.

  این اتفاق به نوع ای دلیل و معلول تمایل به کوچ ایرانیان به کشور های دیگر برای کار و سرمایه گذاری است؛ رخدادی که خود منتج می گردد فقر در کشور عمیق شده و پیشرفت به تعویق بیفتد.

۲۰ میلیارد دلار خارج شدن سرمایه

وی بیان کرد: در سال های موخر تلاش های ی در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی و علاوه بر این برگرداندن سرمایه ایرانیانی که به هر سبب از کشور کوچ کرده اند، شده هست. نمی گردد بیان کرد در این زمینه موفقیتی حاصل نشده هست، اما همان طور ظرفیت بالایی از سرمایه ایرانیان در کشور های دیگر در گردش هست و اخطار دهنده آنکه تمایل به کوچ برای کار کردن و سرمایه گذاری در بیرون از کشور همان طور بسیار هست.

۵ خارج شدن نیروهای کارشناسی و ورزیده به اقتصاد ملی لطمه می زند و یکی از دلایل تهیدست شدن ایرانیان، کوچ نیروهای نابغه هست.

عبده تبریزی با اشاره به اینکه درحال حاضر مالی درایران نیست که امیدوار باشیم به رشد مثبت سرمایه گذاری منتج می گردد، دنبال کرد: علاوه براین آمارهایی هست که نشان می دهد از ۸۵ میلیارددلاردرآمد ارزی ایران ۴۵ میلیارد برای واردات تعلق یافته هست و اگر اعتبار قاچاق را نیز ۲۰ میلیارد دلار فرض کنیم به دیدگاه می آید ۲۰ میلیارد دلار خارج شدن سرمایه داشته ایم. در چنین شرایطی آشکار هست که اقتصاد ایران با رشدهای پایین رو به رو می گردد و ایرانیان فقیر تر می شوند.
  عبده تبریزی دنبال کرد: یکی از دلایل کندشدن جریان گردش سرمایه وجود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی هست که اعتبار آنان به قیت بازار ۱۷۰ میلیارددلار هست.   درشرایطی که ایران به هردلار ی که دربخش خانه به خواب رفته هست نیازدارد و توان ندارد ازآنها استفاده کند این طبیعی هست که فقر در ایران توسیع یابد.
او در جواب به بحثی که یکی از جامعه شناسان مطرح نمود و بیان کرد کاهش اعتبار پول ملی در ایران باعث توسیع شمار فقیران شده هست، بیان کرد: با توجه به اینکه خارج شدن سرمایه درایران جریان فزاینده دارد اگر دلار را ارزان نگه داریم به نفع ثروتمندان و به زیان تهیدستان عمل کرده ایم.

من تاکید می کنم ادامه راهبرد فعلی حاکم برسرنوشت کشور به پیشرفت فقر در ایران دامن خواهد زد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78012

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.