تاریخ ارسال : ۰۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بررسی ۵۰ طرح در تقابل با برجام در مجلس نمایندگان آمریکا/ هفته گذشته ۲ طرح در تقابل با این توافق در کنگره آمریکا به تصویب رسید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در آغاز جلسه علنی امروز مجلس (۲ آذر ۹۵) گفت: پس از توافق هسته‌ای جدای از چند کشور معاند و برخی جریان‌های داخلی آمریکا عموم دولت‌ها و ملت‌ها با نگاه مثبت ابراز تمایل به همکاری‌های گسترده با ایران کردند.

وی ادامه داد: اما از طرف دیگر حدود ۵۰ طرح در مجلس نمایندگان آمریکا در تقابل با این توافق مطرح شد که در هفته گذشته نیز ۲ طرح از تصویب آنان گذشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نکته عجیب اظهارات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این ماجرا بود که مدعی شد ایران برجام را نقض کرده است و تصور اینکه با این بهانه اقدامات غیرمعقول و غیرمسئولانه خود را توجیه کند. حال باید دید که آیا این ادعای رئیس مجلس نمایندگان آمریکا حتی در میان مسئولان آمریکایی قابل تائید است؟

لاریجانی خاطرنشان کرد: در طول یک سال و اندی که از توافق هسته‌ای می‌گذرد و حداقل ۴۰ بار مقامات آمریکا و مقامات اتحادیه اروپا و نهادهای بین‌المللی در این باره و نحوه رفتار ایران اظهار نظر کردند. رئیس‌جمهور و وزیر خارجه و وزیر انرژی آمریکا و نماینده این کشور در سازمان ملل و حتی سرویس‌ تحقیقاتی کنگره، دبیرکل سازمان ملل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هر یک چند بار در مورد پایبندی ایران به تعهداتش بیانیه، گزارش و یا اظهار نظر داشتند.

ادامه دارد…


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30901

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.