تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برنامه دولت برای کاهش آمار تحصیل کردگان بیکار چیست؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، فاصله لذت خرسندی جشن فارغ التحصیلی و درآوردن کلاه و شنل ویژه فارغ التحصیلی و پوشیدن کفش آهنی برای پیدا کردن کار، در ایران فراوان نیست. پس از یک دوره زمانی کوتاه، لذت فارغ التحصیلی به تلخی متمایل می شود. برای زیادی از فارغ التحصیلان، پیدا کردن شغل متناسب با مدرک تحصیلی، شاید سال ها زمان ببرد و در زیادی از مورد ها برای زیادی، مبدل به رؤیایی شیرین شود.

  بر اساس نتیجه های سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵، حدود سه میلیون و ۲۵۸هزار نفر بیکار در کشور وجود دارد که از این میان تعداد اندکی از آنان بی سواد می باشند. بر طبق آمار منتشر شده، حدود ۴۰ درصد از فارغ التحصیلان دارای تحصیلات دانشگاهی، بیکارند. ضمن این که هر سال به جمعیت ۱۲ میلیونی فارغ التحصیل کشور، حدود یک میلیون نفر دیگر هم اضافه می شود.

حکایت مدرک و کوزه و کار

   دانشگاه رفتن در ایران سالها است که به یک اعتبار اجتماعی مبدل شده هست. راحت به دانشگاه رفتن و علاقه و تمایل به یک سری از رشته های خاص، باعث ایجاد تجمع و افزایش آمار فارغ التحصیلان در یک سری از رشته ها شده هست. این در حالی هست که پرطرفدارترین رشته ها اتفاقاً رشته هایی می باشند که استعداد جذب فارغ التحصیلانشان در بازار کار کم هست. ارزیابی ها نشان می دهد، بالاترین نرخ بیکاری به رشته های مربوط با علوم رایانه ای با ۴۱٫۴ رشته حقوق که هواداران زیادی هم دارد، با نرخ بیکاری ۳۷٫۷ ۶ ۶ در رتبه سوم تحصیلکردگان بیکار قرار دارند. از طرف دیگر پایین ترین نرخ بیکاری، به رشته دامپزشکی با ۸٫۷ رشته های مربوط با بهداشت نرخ بیکاری برابر با ۸٫۸ ۸ درصد را دارند. از میان ۲۲ رشته دانشگاهی تخمین شده، ۱۳ رشته با نرخ بیکاری دو رقمی روبه رو می باشند و این امر خود تهدیدی برای تحصیلکردگان، اقتصاد و اجتماعی جامعه ایران تلقی می شود؛ اما مسأله مهمی که در این آمار انتشار پیدا کرده، نرخ بیکاری بانوان و مردان تحصیلکرده هست. آمارها نشان می دهد که نرخ بیکاری بانوان و مردان تحصیلکرده ۲۰ درصد هست، این در حالی هست که نرخ بیکاری در کشور حدود ۱۲ درصد هست. نرخ بیکاری بانوان تحصیلکرده ۳۱٫۱ ۱ درصد و نرخ بیکاری مردان تحصیلکرده ۱۴٫۱۱درصد هست.

 
تمهیدات تبصره ای بودجه

   تقریباً یک ماه گذشته که آقای «حسن روحانی» رییس جمهور، لایحه بودجه ۱۳۹۷ را به مجلس عرضه می کرد، اظهار کرد: «تلاش داشتیم در مسأله فقر یک گام با اهمیت برداریم، اگر بخواهم بودجه سال آینده را در یک جمله چکیده کنم این هست که بودجه سال ۹۷ بودجه ای برمبنای اشتغال فراگیر و برمبنای برطرف فقر و ایجاد عدالت هست. در لایحه بودجه ۹۷ یک مسأله با اهمیت اشتغال هست و شما خواهید دید که با درآمدی که در تبصره ۱۸ حدس زدیم و با اهرم کردن این درآمد برای استفاده از صندوق توسعه ملی و علاوه بر این تسهیلات بانک ها این سه باهم یک رقم بزرگی را برای اشتغال در اختیار گذاشته هست.» » و نیز آقای «محمدباقر نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه معتقد هست باید نام بودجه سال آینده را بودجه اشتغال نامید. بر طبق تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ به شکلی تنظیم شده هست که بتوان حدود ۷۰۰ هزار میلیارد ریال مراجع مالی برای اجرای برنامه های اشتغالزایی تدارک دید. حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان از محل اصلاح نرخ های حامل های انرژی، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی، حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال از محل قانون توسعه اشتغال پایدار در منطقه های روستایی عشایری و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت و حدود ۲۲۰ هزار میلیارد ریال از محل مراجع داخلی بانک ها تجهیز خواهد گردید. مراجع ذکر شده برای عرضه برنامه های اشتغال فراگیر، توسعه اشتغال پایدار در منطقه های روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت و توسعه اشتغال حمایتی به کار گرفته خواهد گردید. علاوه بر این بر بر طبق تبصره ۱۹ لایحه بودجه ۱۳۹۷ به دولت اذن داده شده هست از طریق جلب همکاری هر چه زیادتر بخش خصوصی و تعاونی در اجرای طرح ها و پروژه های منتخب جدید و نیمه تمام (با اولویت طرح های نیمه تمام) و بهره برداری طرح ها و پروژه های تکمیل شده یا در حال بهره برداری در قالب ساز و کار همکاری عمومی خصوصی، نسبت به انعقاد انواع قرارداد با بخش خصوصی و تعاونی اقدام و تمام یا قسمتی از وظیفه ها و مسوولیت های خود در تأمین کالاها و خدمات را با رعایت قوانین به بخش خصوصی و تعاونی واگذار نماید.

اجرای این سیاست به توسعه فعالیت های عمرانی و ایجاد اشتغال زیادتر در کشور منتج خواهد گردید. علاوه بر این به باعث بند (ج) تبصره ۱۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷، بانک مرکزی مکلف شده هست ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل سپرده های قرض الحسنه بانکی با معرفی نهادهای حمایتی به مددجویان و کارفرمایان طرح های اشتغال مددجویی تسهیلات بپردازد. علاوه بر این دولت دوازدهم در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، ایجاد ۹۸۰ هزار مجال شغلی جدید را هدف گذاری کرده هست. سیاست های توسعه اشتغال دولت در سال ۱۳۹۷ در قالب برنامه های اشتغال فراگیر، اشتغال عشایری و روستایی، اشتغال حمایتی عرضه شده هست. مراجع تجهیز شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ برای توسعه اشتغال در مجموع حدود ۱۷۴ هزار میلیارد ریال عنوان شده هست که دولت بنا دارد از این مراجع به عنوان اهرم در ترکیب یا تسهیلات دریافتی از صندوق توسعه ملی و نظام بانکی کشور استفاده نماید. حدس دولت بر آن هست که از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال و از محل تسهیلات بانکی حدود ۳۵۰ هزار میلیارد ریال مراجع در ترکیب با مراجع بودجه عمومی تجهیز کند. علاوه بر مراجع فوق، از مراجع حدس شده در ماده یک قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه های روستایی و عشایری با استفاده از مراجع صندوق توسعه ملی، حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ صرف اعطای تسهیلات به شاخص حقیقی و حقوقی غیردولتی برای ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت با اولویت روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت واقع در منطقه های مرزی و منطقه های عشایری شود. در مجموع بر طبق ماده واحده لایحه ایده ای بودجه ۱۳۹۷، این لایحه از حیث مراجع بالغ بر ۱۱میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۶۷۴ میلیون ریال و از حیث مصارف نیز بالغ بر ۱۱ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۶۷۴ میلیون ریال هست که از این میزان، مجموع مراجع عمومی دولت حدود چهار میلیون و ۲۴۹ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال می باشد. حدس دولت برای سال ۱۳۹۷ ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل با سرمایه گذاری سه میلیون و ۲۷۰ هزار میلیارد ریال هست. علاوه بر این حدس ها نشان دهنده این هست که سال آتی ۸۳۸ هزار نفر تقاضاکننده جدید وارد بازار کار گردند و با فرض اینکه ۹۸۰ هزار شغل جدید ایجاد شود نرخ بیکاری به ۱۱٫۲ ۲ درصد برسد.

۷۰۰ هزار نفر؟

   چندی پیش آخرین آمار و وضع نیروی کار در تابستان سال ۱۳۹۶ توسط مرکز آمار ایران منتشز شد. این گزارش نشان می داد که نرخ بیکاری نسبت به بهار ۹۶ کاهش یافته هست. طبق این گزارش در تابستان سال جاری، نرخ بیکاری با کاهشی ۰٫۹ ۷ ۷ درصد دست یافته هست. از دیگر آمار مربوط به این گزارش میتوان به میزان شغل ایجاد شده در تابستان سال ۹۶ نسبت به مدت همانند پارسال اشاره نمود که با سخن و حدیث های بسیاری روبه رو شده هست. البته بودجه اشتغال در حالی به لقب بودجه ۹۷، نامیده می شود که قبلا، آقای «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس دولت، در مورخه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ در روز ملی نرمال بیان کرد در ۶ ماهه نخست سال کنونی یک و نیم میلیون شغل ایجاد شده هست. آقای «امید علی پارسا» رییس مرکز آمار ایران در ۳۰ مهرماه ۱۳۹۶ طی گفتگویی اعلام نمود که از تابستان پارسال تا انتهاء تابستان سال کنونی ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شده هست؛ اما نخستین عکس العمل به آمار مربوط به ایجاد اشتغال از طرف آقای «محمدرضا پورابراهیمی» رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بود. پورابراهیمی در مورد ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده، اظهار کرد: «من نمی دانم این عدد ۷۰۰هزار شغل از کجا محاسبه شده و چه طور حاصله هست. ما در گزارشهای بخش دولتی علاوه بر این عددی و حتی کمتر از آن را برای اشتغال ایجاد شده ندیده ایم و در بخش خصوصی نیز که خارج از دسترس دولت هست، اگر سازمان تأمین اجتماعی و وزارت کار تأیید بکنند که در این مدت ۷۰۰ هزار دفترچه بیمه جدید صادر گردیده که خود تشریح کننده اشتغال حقیقی هست، میتوان این مبحث را تأیید کرد وگرنه با اشتغال یک یا دو ساعته برای نیروی کار نمی شود راه به جایی برد و ایجاد ۷۰۰ هزار شغل حقیقی نیست.» او اظهار کرد: «در ۵ ماه و نیم اول سال حدود ۴۴۰ هزار دفترچه تأمین اجتماعی نوبت اول داشتیم و با توجه به اینکه نسبت شغل رسمی به غیر رسمی در کشور در روند ۲۰ ساله دو به یک یعنی دو رسمی و یک غیررسمی بوده، در نتیجه میتوان اظهار کرد که حدوداً ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده هست.»

سیاست دولت روشن نیست

» آقای «شهاب نادری» عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در مورد بودجه سال ۹۷ و ارتباط آن با اشتغال توضیح می دهد: «پیرو فرمایش مقام معظم رهبری برای نام گذاری سال، توقع این هست که هم دولت، هم مجلس در کنار هم شرایط اشتغال جوانان را ایجاد کنند. انتظار ما این هست که نام گذاری با حقیقت لایحه همخوانی داشته باشد. نمایندگان و دولت در مورد بحث اشتغال تعاملاتی دارند و برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی هم دولت و هم نمایندگان در پی این هستیم که کارهایی را انجام دهیم ولی نام گذاری که به نام اشتغال شده هست، نام خوبی هست.» » او در مورد نام گذاری لایحه بودجه تشریح می کند: «این نام برگرفته از همان فرمایشات مقام معظم رهبری هست؛ اما نباید شعاری باشد، باید شعارها را عملی انجام داد. ان شاءالله که این نام به فاز عملی برسد. ما نمایندگان دوست داریم که این طرح و لایه واقعاً بنا به این نام هم عملی شود.» » آقای «حمدالله کریمی» عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در مورد ارتباط بین بودجه و نام گذاری که شده هست، می گوید: «مهم ترین مبحث اقتصاد روز ما و مشکل مردم اشغال و مبارزه با بیکاری هست اما حقیقت این هست که در لایحه بودجه ۹۷، هیچ سیاست واضح و روشنی که نشان دهد به چه صورتی مرجع حدس شده بودجه صرف ایجاد اشتغال جدید و مبارزه با مریضی خواهد گردید، روشن و واضح درج نشده هست.» » او البته به تبصره هایی که برای صرف بودجه آنان برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال مدنظر داشته هست، اشاره می کند: «به عنوان مثال در تبصره ۱۸ نرخ حامل های انرژی، به طور کاملاً کلی و ابهام آمیز گفته شده هست که مراجع حاصله از حامل های انرژی صرف توسعه اشتغال خواهد گردید اما اینکه آن توسعه به چه صورتی می باشد و چه اقدامات، چه فرایندها و سازوکارهایی را خواهد داشت، اصلا و ابدا اشاره ای به آن نشده هست. احتیاج هست که در این مورد در لایحه شفافیت لازم ایجاد شود.» » او سبب نام گذاری این بودجه به لایحه اشتغال را نمی داند و معتقد هست که سبب این نام گذاری را باید از دولت سؤال کرد. او با اشاره به نرخ بیکاری ۲۰ درصدی فارغ التحصیلان نیز توضیح می دهد: «این نرخ بیکاری میانگین کشوری هست. ما استان هایی داریم ک در آنان نرخ خیلی بالاتر هست. از طرف دیگر نرخ بیکاری فارغ التحصیلان هم زیادتر هست. باید سیاست روشنی برای استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه ها حدس شود و از همه مهمتر مراقبت از اشتغال موجود هست. باید کوشش شود تا اشتغال موجود محافظت شود و به بیکاران موجود اضافه نشود. در لایحه ۹۷ بند مشخصی هم در مورد اشتغال فارغ التحصیلان ذکر نگردیده هست.» » کریمی البته توضیح می دهد که نمایندگان پیشنهادهایی هم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مدنظر داشته اند و برای بودجه و هم خوانی با نام آن باید در انتظار ماند.

باید در انتظار ماند و دید که لایحه ای که از طرف مراسمی ها تصویب و در سال ۹۷ اجرایی می شود، واقعاً به نام اشتغال سرشناس خواهد گردید یا سرنوشت دیگری در انتظار آن می باشد.

مرجع: صبح نو


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83199

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.