تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برنامه های جنبی «عمار» را تقویت نموده ایم/ اکران هم زمان در چند شهر

سیدرسول منفرد دبیر اجرایی هشتمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» در صحبت با خبرنگار مهر در مورد این رخداد فرهنگی عنوان کرد: مراسم افتتاحیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» ۶ دیماه در فرهنگسرای بهمن، اکران های مرکزی در سینما فلسطین و اختتامیه هم ۱۵ دیماه در فرهنگسرای بهمن برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: یکی از حوادث مطلوب سال کنونی این هست که اکران های مرکزی جشنواره فیلم «عمار» هم زمان با تهران در شهرهای متفاوت کشور هم انجام می گردد یعنی یک سینما به صورت مرتب آثار را به نمایش می گذارد البته این مبحث جدا از اکران های مردمی هست برای نمونه در مشهد، تبریز، سرخس و شهرهای دیگر این آثار به نمایش گذاشته می گردد.

منفرد در مورد برنامه های جنبی این جشنواره توضیح داد: ما سال کنونی مانند سال گذشته یک مرحله کارگاه تعلیمی برای فیلمسازان آماتور خواهیم داشت علاوه بر این در کنار این مبحث، نشست ها تعلیمی مخصوص فیلمسازان سینمای مستند در سطح حرفه ای و مدرن برگزار می گردد. .. در سینما فلسطین نمود زیادتری دارا باشد از همین رو یک جلسه شب طنز انقلاب اسلامی در ایام جشنواره در این سینما برگزار می گردد.

دبیر اجرایی هشتمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» با اشاره به شروع داوری ها عنوان کرد: از ۲۹ آذرماه داوری بخش پوستر فیلم شروع شده هست و در روزهای بعدی نشست ها داوری بخش های دیگر مانند تیزر، نماهنگ، رادیویی، نقد مقالات سینمایی و تلویزیون و بخش های دیگر انجام و در مراسم افتتاحیه جوایز این بخش ها داده می گردد.

منفرد توضیح داد: نکته کلیدی جشنواره، اکران های مردمی هست از همین رو، هفته پیش تعداد ۱۵۰ اثر از فیلمهای سال کنونی و بعضی از آثار مرحله های قبلی را وارد شبکه اکران مردمی و به شهرستان ها ارسال کردیم. بر همین اساس در همین ایام ۲ فیلم مستند جزو پر اکران ترین آثار بوده اند، یکی «کارخانه جهان» که مستندی در مورد فضای اکتساب و کار و فرهنگ کار در کشور چین هست و دیگری مستندی با اسم «با حوصله زندگی» که مبحث مقاومتی دارد.

وی عنوان نمود: سال گذشته مستندی با اسم «مادرانه» به کارگردانی ساسان فلاح فر جزو پر اکران ترین فیلم جشنواره «عمار» بود که این مستند در مورد یکی از مدافعان حرم گردان فاطمیون با اسم مهدی صابری بود که نشان از پتانسیل بالای آثار مستند دارد.

دبیر اجرایی هشتمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» در انتهاء گفته بود: مبحث مخصوص سال کنونی جشنواره کار و کارگر ایرانی هست که قرار هست یک برنامه تلویزیونی هم با این مبحث روی آنتن برود. در همین زمینه ما با مدیران تلویزیون گفت و گو ای داشتیم و قرار بر این گردید که آنتن و زمان مورد احتیاج به ما بدهند ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده هست اما به محض اینکه این اتفاق افتد برنامه تلویزیونی با مبحث کار خواهیم داشت که از حجم آثار ارسال شده در این برنامه استفاده می نماییم. علاوه بر این قبل از این فراخوانی با اسم «اولین درآمد» منتشر نمودیم که از آنان هم در برنامه تلویزیونی استفاده می نماییم بر همین اساس تا هم حالا گفت و گو های مطلوبی به دست ما دست یافته هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80062

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.