تاریخ ارسال : ۰۳ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برنامه وزارت کشور برای زمین لرزه بالاتر از ۶ ریشتر در تهران

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در برنامه نگاه یک در مورد آخرین وضع زمین لرزه دهبنان کرمان، اظهار کرد: کرمان یکی از استانهای هست که در این ایام زمین لرزه های بسیاری در آن به واقع شدن ملحق شد، آخرین زمین لرزه در کوهبنان بود که باعث خرابی اکثر از ۳۰۰ واحد با درصد خراب کردن ۲۰ تا ۱۰۰ درصد گردید.

وی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد مدیریت آشفتگی در همان لحظه های اولیه واقع شدن زمین لرزه، اظهار کرد: یک شب پیش از زمین لرزه کرمان، در تهران هم زمین لرزه رقم خورد.

وزیر کشور اضافه کرد: دولت مراجعی برای بازسازی ها در نظرگرفته هست.

در تهران هم زمین لرزه ۵/۲ ریشتری داشتیم، اما صدماتی اتفاق نیفتاد.

وزیر کشور با اشاره به قطعی آب، برق، گاز و رابطه مخابراتی در منطقه زمین لرزه زده کرمانشاه در ساعات اولیه واقع شدن زمین لرزه، اظهار کرد: پس از واقع شدن زمین لرزه ستاد مدیریت آشفتگی فوری تشکیل جلسه داد بنده در جایگاه مسئول دلواپسی های بسیاری داشتم.

رحمانی فضلی اهتمام کرد: ۱۹۰۰ روستا و ۷ شهر در زمین لرزه کرمانشاه لطمه نگاه کردند.

رحمانی فضلی اظهار کرد: ۶ کشوری که در آن زمین لرزه بالای ۶/۵ ریشتر آمده را با مساعدت رسانی ما قیاس کنید.

وزیر کشور اظهار کرد: کارهای در منطقه های تماما مدیریت شده و هماهنگ بود در واقعیت مدیریتی یکپارچه وجود داشت.

وی اضافه کرد: علاوه بر این قطعی گردید در مدت ۴۵ روزه، مسکن موقت به زمین لرزه زدگان تحویل داده گردد بنابراین همه کانکس سازان کشور وارد عمل گردیدند تا در زمان مناسب به زمین لرزه زدگان کانکس داده گردد.

وزیر کشور اظهار کرد: زمانی بر اثر واقع شدن زمین لرزه مردم منازل خود را ترک می کنند و احتمال دزدیدن از منازل وجود دارد که این چنین مسائل لازم هست از طریق مدیران مدیریت گردد.

وی در ادامه با اظهار اینکه وظیفه مدیریت آشفتگی زمین لرزه در شهر تهران بر عهده شهرداری هست، اضافه کرد: اگر قدرت زمین لرزه در تهران اکثر از ۶ ریشتر باشد شهرداری تهران، وزارت کشور یا استان داری تهران یک تنه قادر به مدیریت این آشفتگی نخواهد بود لکن تمام کشور لازم هست به مهار این آشفتگی مساعدت کند.

 

وزیر کشور با اظهار اینکه ۴ انتخابات در کشور برگزار می گردد، اظهار کرد: در کشور بالاترین همکاری و سالم ترین انتخابات برگزار کرده ایم بنابراین همکاری زیاد بالا و قانونی هست.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80262

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.