تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۱۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برپایی انتخابات ۱۳ فدراسیون در سال ۹۷/ کوشش برای محافظت حق رای روسا

 

در نتیجه سال کنونی مجمع انتخاباتی آنان برگزار می گردد.  

 به گفته مشاور امور مشترک فدراسیون های معاونت توسعه ورزش قهرمانی از میان این ۱۳ فدراسیون، مجمع انتخاباتی ۴ فدراسیون در نیمه نخست سال برگزار می گردد و انتخابات سایر فدراسیون ها نیز در نیمه دوم انجام خواهد گردید. 

 مسئول امور مجامع فدراسیون های ورزشی علاوه بر این درباره روند ثبت اسم کاندیداهای رئیس این فدراسیون ها تصریح نمود: تیر و کمان و شمشیربازی فدراسیون هایی می باشند که اسم نویسی از کاندیداهای آنان انجام شده هست.  

 وی با بیان اینکه درباره دیگر فدراسیون ها هنوز اقدامی برای ثبت اسم از کاندیداها انجام نشده هست، یادآور گردید: بر طبق قانون ۷۵ روز پیش از اتمام دوره چهار ساله روسای فدراسیون ها، انجام کارهای لازم برای برپایی انتخابات آنان با ثبت اسم کاندیداها شروع می گردد. در نتیجه زمان اسم نویسی از کاندیداهای دیگر فدراسیون هایی که انتخابات آنان باید سال کنونی برگزار گردد، طبق زمان اتمام دوره چهار ساله ریاستشان مشخص و اعلام می گردد. 

 مستجاب الدعوه در قسمتی از صحبت با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه امروز مجمع عمومی فدراسیون کشتی برگزار می گردد، اظهار کرد: اینکه رسول خادم به مدیریت فدراسیون کشتی باز می گردد یا برای این فدراسیون سرپرست تعیین خواهد گردید، در مجمع امروز مشخص می گردد. در حالتیکه روند مجمع فدراسیون کشتی به انتخاب سرپرست ختم گردد، برپایی مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی نیز در دستور کار وزارت ورزش قرار می گیرد و در این صورت تعداد مجامع انتخاباتی فدارسیون ها برای سال جاری، ۱۴ مجمع خواهد گردید. 

 این مقام مسئول در وزارت ورزش علاوه بر این در جواب به این سوال که «اولین مجمع انتخاباتی که سال کنونی برگزار می گردد، برای کدام فدراسیون خواهد بود؟»، اظهار کرد: تیر و کمان نخستین فدارسیونی هست که مجمع انتخاباتی همان سال کنونی برگزار می گردد. بر طبق حدس و برنامه ریزی که تا به امروز داشته ایم، به احتمال زیاد اردیبهشت ماه مجمع انتخاباتی این فدراسیون را برگزار می نماییم. پس از ان و با توجه به زمان انتهاء دوره چهار ساله دیگر فدراسیون ها، به ترتیب زمان ثبت اسم کاندیداها و انتخابات آنان را در دستور کار قرار می دهیم. 

مشاور امور مشترک فدراسیون های معاونت توسعه ورزش قهرمانی در انتهاء صحبت با خبرنگار مهر   تاکید کرد: کوشش وزارت ورزش این هست که مجامع انتخاباتی فدراسیون ها در وقت قانونی خود و پیش از انتهاء دوره چهار ساله مدیریتی شان برگزار گردد تا حق رای از روسای مستقر آنان صلب نشود. در حقیقت حتی اگر یک روز از زمان چهار ساله روسا بگذرد، آنان توان ندارند در مجمع انتخاباتی فدراسیون شان رای دهند. در نتیجه کوشش وزارت ورزش این هست با در نظر گرفتن این با اعتبار، زمان انتخابات فدراسیون ها را مشخص نماید. 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95216

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.