تاریخ ارسال : ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برگزاری دومین سمینار مدیریت فرآیندهای کسب و کار(BPM) در بندر امیرآباد

دومین سمینار آموزشی آشنایی با مدیریت فرآیندهای کسب و کار(BPM)با حضور کارشناس اعزامی سازمان بنادرودریانوردی در بندرامیرآباد برگزار شد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبر ارسالی واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی ؛مدیربنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با بیان اینکه هدف از این سمینار آموزشی طراحی و پیاده سازی BPM در سازمان بنادر و دریانوردی می باشد گفت امروزه  BPM، تفکر سنتی و وظیفه ای را به مدیریت فرآیندی تغییر داده به طوری که تمام سطوح یک سازمان  اعم از مدیریت ، کارمندان و بخش های مختلف ، تحت تاثیر این تغییرات قرار می گیرند.

مهندس علی خدمتگزار  با اشاره به اینکه دراین رویکرد مدیریتی، مرزهای گذشته از بین رفته و مهارتهای ضروری و رقابتی مدیریت افزایش می یابد افزود : جهت رسیدن به این هدف و برای ایجاد بهبود مستمر ، به راهکارهایی ساخت یافته و پایدارنیاز است.

وی مدیریت فرایند کسب و کار را  یک رویکرد مدیریتی فرآیند محور در سازمان ها دانست که با سازماندهی وظایف سازمانی به شیوه ای بهینه ، به کاهش هزینه کل، کنترل ریسک و حفاظت از مالکیتهای ذهنی کمک می کند .

مدیربندرامیرآباد در پایان  یکی از الزامات پیاده سازی BPM در سازمان را ایجاد  دفتر مدیریت فرآیندهای کسب و کار دانست و یادآور شد: تعیین اهداف کلان BPM ، طراحی و برنامه ریزی، اجرا، پایش و بهبود اقدامات صورت گرفته و مستندسازی فرآیندهای مرتبط با واحد ، بخشی از اهداف تشکیل این دفتر می باشد.

در ادامه این سمینار دکتر سیفی از کارشناسان اداره مهندسی فرآیندهای سازمان بنادرودریانوردی با بیان اصول و ساختار مدیریت فرآیندهای کسب و کار ، به تبیین چرخه حیات و  چارچوبهای پیاده سازی مدیریت فرآیندهای کسب وکار  و همچنین ساختار دفتر BPM در سازمان بنادر و دریانوردی پرداخت.

لازم به ذکر است جزوه های آموزشی مربوط به این سمینار قبلا در اختیار کارکنان بندر قرار گرفته بود که بر اساس آن سوالاتی طراحی و به شرکت کنندگان  به قید قرعه جوایزی اهدا شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74217

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.