تاریخ ارسال : ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برگزاری کنگره‌های علمی فاصله پزشکی ایران را با کشورهای مطرح کم می‌کند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدسبه نقل از آستان نیوز، حسن متقی در کنگره بین‌المللی کاسپین ۲۰۱۷ که در بیمارستان رضوی با حضور ۱۸ کشور جهان برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این گونه کنگره‌ها، نقش بسیار مهمی در تبادل تجربیات و پیشرفت‌های علمی ایران با سایر کشورهای جهان دارد.

وی تصریح کرد: در گذشته شرایط کشورهای توسعه یافته در امور پزشکی و تجهیزات با کشور ما فاصله زیادی داشت، اما خوشبختانه در حال حاضر این فاصله‌ها کم شده و برگزاری این گونه برنامه‌ها این فاصله را کمتر می‌کند.

فوق تخصص بیماری‌های قلب کودکان در ادامه خاطرنشان کرد:  این کنگره در شهری که متعلق به عالم آل محمد (ص) است، برگزار شده و این نکته را به فال نیک می‌گیریم و پیشرفت روز افزون را برای این کشور آرزو می‌کنیم.این کنگره  از بار علمی خوبی برخوردار است و کارگاه‌های آن در نوع خودش بی‌نظیر بود.

متقی با اشاره به موضوع مقاله‌ای که در این گنکره ارائه شد، افزود: مقاله‌ای با موضوع اکو کاردیوگرافی قلب جنین  همراه یک پوستر در این نشست ارائه کردم. اکو کاردیوگرافی، یک روش تشخیصی غیر تهاجمی است که همانند دستگاه سونوگرافی  عمل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با این وسیله، بیماری‌های مادرزادی قلب جنین در داخل شکم مادر شناسایی و با این روش هم خانواده و هم گروه پزشکی زایمان در مکانی انجام می‌شود که امکاناتی برای مداخله سریع و جلوگیری از خطر وجود دارد.

وی یادآور شد: گاهی اوقات بیماری صعب العلاج بوده و سبب سختی و مشقت شده و نیاز به مراحل مختلف دارد، براساس موازین قانونی اجازه سقط درمانی داده می‌شود و در حقیقت با این کار هزینه‌هایی که بار مالی روانی و اجتماعی دارد، کمتر می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه پزشکی مشهد، اظهار کرد: این روش بسیار خوبی است که در کشورهای توسعه یافته از دو دهه پیش رایج  بوده و نزدیک به یک دهه است که در ایران انجام می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73086

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.