تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

برگشت خادم به معنای انتهاء اختلافات نیست/ صلح و آرامش نمایشی!

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، کوشش اعضای مجمع فدراسیون کشتی برای برگشت خادم به فدراسیون و برپایی دو نشست خارق العاده در حالی به بار نشست که حتی تا آخرین لحظه های دومین مجمع، وضع سکان دار فدراسیون مشخص نبود. به هر حال پادرمیانی بزرگان کشتی و غافلگیری رسول خادم در گود زورخانه به برگشت او به فدراسیون انجامید و بارقه امیدی در آستانه بازیهای آسیایی و رقابتهای جهانی در جامعه کشتی بوجود آورد.

اما بر خلاف گمان بعضی از اهالی کشتی که برگشت خادم را در ظاهر به فال نیک گرفته و آنرا به منزله انتهاء اختلافات ریشه دار و قدیمی خادم و وزارت ورزش می دانند، حقیقت چیز دیگری است. این مسئله به وضوع در اطلاعیه موخر رسول خادم بعد از قبول درخواست اعضای مجمع و پیشکسوتان کشتی تماما مشخص است و میتوان در تک تک جملات اطلاعیه ذکر شده به این حقیقت رسید. بویژه آنکه وی در قسمتی از این اطلاعیه صریحا اعلام نموده: «داستان بی مهری های دوستان وزارت ورزشی به کشتی ایران به قوت خود باقی است. گویا عزیزان مجبورند بنا بر اصرار مجمع فدراسیون کشتی، مدتی دیگر این حقیر را تحمل کنند. »

»از سویی دیگر وزارت ورزش نیز در نحوه بازتاب خبری رخدادهای و واکنش های اهالی کشتی بر خروجی سایت رسمی خود، در هانگام برپایی مجمع و پس از ان نیز مهر تاییدی بر این اختلافات زد. سایت وزارت ورزش هنگام برپایی مجمع، تنها از اعضایی نقل قول می کرد که در حقیقت مواضعی تماما همسو با وزارت ورزش داشتند و گویا مایل به برگشت خادم نشان نمی دادند. سایت وزارت ورزش حتی بعد از انصراف خادم از کناره گیری و قبول برگشت نیز همچنان به سراغ افرادی از جامعه کشتی رفت که جزء منتقدان فدراسیون بودند و در حقیقت رفتن خادم را بر ماندنش ترجیح می دادند. انتشار گزارشات مالی مکرر و اطلاع رسانی از اعداد نجومی که وزارت ورزش به عنوان بودجه مصوب به فدراسیون پرداخت نموده نیز  گام دیگر متولیان وزارت ورزش بود تا نمایش دهند فدراسیون تا ریال آخر، بودجه خود را دریافت کرده و اعتراض متولیان کشتی بی سبب است.

به گفته یکی از اعضای مجمع فدراسیون کشتی که در دومین نشست خارق العاده حاضر بود و کوشش بسیاری برای برگشت خادم انجام داد، انگشت شمار نفراتی که همسو با وزارت ورزش بودند تا توانستند برای رفتن خادم و انتخاب یک سرپرست جدید برای فدراسیون کوشش کردند که این کارهای سر انجام به درنهایت نرسید. به همین سبب اکثریت اعضای مجمع نیز با توجه به برگشت خادم هنوز از برقرار کردن رابطه تنگاتنگ و نزدیک فدراسیون با وزارت ورزش ناامید و خواهان پشتیبانی زیادتر متولیان از کشتی می باشند.

««ابراهیم جوادی» عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و دارنده چندین مدال جهانی و المپیک نیز در صحبت با خبرنگار مهر گفت: «مشکلات و اختلافات کشتی همچنان ثابت است و باید همچنان با وحدت و همدلی پیش رفت. از تمامی اهالی کشتی، چه منتقد و چه قبول کننده درخواست ها می کنم بدون هیچ برخورد شخصی و سلیقه ای، تنها به فکر اعتلای کشتی باشند. البته با توجه به اتفاق هایی که در یکماه و نیم گذشته بین وزارت ورزش و فدراسیون اتفاق افتاد و بحث کنسل میزبانی جام جهانی در ایران پیش کشیده شد، بعید می دانم متولیان ورزش کشور با خادم و سیاست های او کنار آمده باشند و  منحصرا امید داریم این اختلاف نظرات و برخوردهای منفی، جای خود را به پشتیبانی و همدلی وزارت ورزش با فدراسیون بدهد»

« البته با توجه به اتفاق هایی که در یکماه و نیم گذشته بین وزارت ورزش و فدراسیون اتفاق افتاد و بحث کنسل میزبانی جام جهانی در ایران پیش کشیده شد، بعید می دانم متولیان ورزش کشور با خادم و سیاست های او کنار آمده باشند و  منحصرا امید داریم این اختلاف نظرات و برخوردهای منفی، جای خود را به پشتیبانی و همدلی وزارت ورزش با فدراسیون بدهد»«محمدرضا داورزنی» معاون وزیر ورزش اما نظر متفاوتی دارد و این اختلافات را تکذیب می کند. وی که در دو مجمع خارق العاده فدراسیون کشتی به عنوان ریاست مجمع، حضور داشته و نقش پررنگی را در روند امور ایفا کرده، اعتقاد دارد وزارت ورزش به طور مستمر از فعالیت فدراسیون ها به ویژه کشتی که در آستانه بازیهای آسیایی و رقابتهای جهانی پشتیبانی کرده و خواهد کرد. به گفته داورزنی اختلافات وزارت ورزش با فدراسیون کشتی نوعی حاشیه سازی است و در کل ایجاد زاویه میان بعضی فدراسیون ها و وزارتخانه کار غیرعقلانی و نادرستی است.

آنچه مشخص است فدراسیون کشتی در روزهایی که بدون خادم و توسط حمید بنی تمیم نایب ریاست فدراسیون اداره شد، شاهد اتفاق خاص و امیدوارکننده در برطرف این اختلافات نبود و مشکلات طرفین همچنان به قوت خود باقی است. مشکلاتی که خادم در اطلاعیه موخر خود نیز مکررا به آن اشاره نمود و گفت: «دغدغه ها و نگرانی ها به قوت خود باقی است و هیچ چیز تحولی نکرده است.»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95671

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.