تاریخ ارسال : ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بر پای مادران شهدا باید بوسه زد

همزمان با سالروز شهادت رئیس مذهب شیعیان امام جعفر صادق (ع) پیکر ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس در ۹ نقطه تهران و پیکر ۱۲۷ شهید گمنام در ۲۳ استان کشور به خاک سپرده شدند.

به گزارش شلمچه نیوز،  صبح امروز(یکشنبه) همزمان با سالروز شهادت رئیس مکتب شیعیان امام جعفر صادق (ع) پیکر ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس در ۹ نقطه تهران و پیکر ۱۲۷ شهید گمنام در ۲۳ استان کشور به خاک سپرده شدند.

مراسم تشییع دو تن از این شهدای گمنام دوران دفاع مقدس قرار بود ساعت ۹ صبح امروز شنبه ۹ مردادماه از میدان سوهانک تشییع و در مزار شهدای گمنام مسجد ولایت مجتمع فرهنگی- هنری ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) واقع در سوهانک شمالی‌ترین نقطه تهران برگزار شود.

امت شهید پرور و همیشه در صحنه کشورمان ساعت‌ها قبل از برگزاری مراسم با دسته‌گل‌هایی که در دست داشتند، در میدان سوهانک حضور یافته و منتظر رسیدن کاروان مخصوص دو لاله تازه تفحص شده بودند تا با عزت و احترام خاصی آنها را به سمت آرامگاه ابدیشان هدایت کنند.

در یک روز تعطیل تابستانی و با گرمای بی‌سابقه‌ شاهد حضور عظیم ملت شهید پرور در مراسم تشییع پیکر این دو شهید راه حق بودیم؛ یکی از مسئولان برگزار کننده این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس حضور مردم را بی‌نظیر دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه این روزها هوای تهران شاهد گرمای بی‌سابقه‌ای است ولی از همان ساعت‌های اولیه خیل عظیمی از ملت در ابتدای مسیر تشییع تجمع کرده و منتظر استقبال از پیکر دو تن از شهدای دوران دفاع مقدس بودند. مردم با حضور چشمگیر خود در این مراسم نشان دادند که هنوز بعد از ۳۷ سال که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد، پای آرمان‌های خود ثابت قدم ایستاده‌اند.

وی در ادامه افزود: مردم امروز با حضور باشکوه خود در این مراسم شعار «ما ایستاده‌ایم» را عینا به دشمنان انقلاب اسلامی که هر روز در فکر توطئه علیه آن هستند، نشان دادند. جا دارد از آنها تشکر کنیم که در این هوای گرم مراسم این دو شهید والامقام را که قریب به پنج ساعت طول کشید، با شکوه و عظمت برگزار کردند.

*****

در طول برگزاری این مراسم به سراغ آنهایی رفتیم که روز تعطیلی خود را به حضور در مراسم تشییع پیکر  این دو شهید گرامی اختصاص داده‌بودند.

** هیچگاه زیر بار ظلم نخواهیم رفت

ابتدا سراغ جوانی رفتیم که به نظر می‌رسید از جوانان دهه شصتی باشد؛ بنابراین از وی علت حضور خود و مردم را در این هوای گرم پرسیدیم، وی در جواب ما گفت: حضور چشمگیر مردم در مراسم تشییع شهدای دوران دفاع مقدس نشان می‌دهد که مردم هنوز به آرمان‌های خود پایبند هستند؛ اگر چه سال‌هاست که از جنگ گذشته و در امنیت و آسایش به سر می‌بریم ولی با حضور خود در این مراسم‌ها نشان می‌دهیم که پای آرمان‌های خود تا آخرین قطره خون خود می‌ایستیم و خواهیم ایستاد.

وی گفت: شعار ما از اول این بود که «هیچگاه زیر بار ظلم نخواهیم رفت». هر جا شیعه است، هیچ وقت زیر بار ظلم نخواهد رفت. مردم با حضور خود در مراسم تشییع شهدا همچنین نشان می‌دهند که آنها همیشه با استکبار مبارزه می‌کنند و دست‌های خود را مشت کرده و بلند فریاد می‌زنند که «هیهات منا الذله».

** امنیت کشورمان را مدیون شهدا هستیم

سپس به سمت دو نفر از روحانیون معزز رفتیم که در گوشه‌ای نشسته بودند و قرآن می‌خواندند، صبر کردیم تا قرآن خواندنشان تمام شود. همین سوال را مجددا از این دو بزگوار پرسیدیم که به رسم ریش سفید بودن فردی که بزرگتر بود، پاسخ ما را داد: ۳۷ سال از عمر انقلاب باشکوه اسلامی می‌گذرد؛ وقتی پیکر مطهر شهیدان والامقام دوران دفاع مقدس را می‌آورند، مردم درست مثل زمان جنگ با شور، نشاط و روحیه به استقبال آنها می‌شتابند، حضور آنها واقعا بی‌نظیراست. امیدوارم همه ما ادامه دهندگان راه شهدا و امام راحلمان باشیم. دشمن بداند که ملت ایران همچنان ایستاده و تا آخر پای آرمان‌هایی که به خاطر آنها خون داده‌است، خواهد ایستاد و دست از مبارزه علیه ظالم بر نخواهد کشید.

وی در ادامه گفت: شهدای مدافع حریم اهل‌بیت‌ علیهم السلام نیز ادامه دهندگان راه شهدایی هستند که در جبهه حق علیه باطل شهید شده‌اند؛ ما امروزه امنیت کشورمان را مدیون همین شهدای دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم هستیم.

** باید بر پای مادران شهدا بوسه بزنیم

سوژه بعدی ما یک جوان دهه هفتادی بود، که در گوشه‌ای تنها نشسته بود و به جمعیتی که دور پیکر مطهر این دو شهید گمنام حلقه زده بودند، نگاه می‌کرد و همزمان نوحه ای را که از حضرت زینب(س) مدیحه سرایی می‌کرد، زیر لب زمزمه می‌کرد. لذا از وی علت حضورش را در این مراسم معنوی پرسیدیم. وی در پاسخ به ما گفت: هدف از حضور در این مراسم تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی ما با خون این شهدا سرپا است، آمده‌ایم تا دین خود را به این شهدا ادا کنیم، آنها زحمات زیادی برای ما کشیده‌اند. ما جوانان باید قدر این شهدا را بدانیم اگر آنها نبودند، انقلاب ما سرپا نبود. کشور ما امن‌ترین کشور منطقه است، این امنیت جای شکر دارد؛ امنیت کشورمان را مدیون خون تک تک این شهدا هستیم حالا فرق نمی‌کند چه شهدای دوران دفاع مقدس باشد چه شهدای مدافعان حرم. ما باید پای مادران این شهدا را ببوسیم.

وی در ادامه افزود: شهدای مدافع حرم شهدای نسل جدید هستند؛ این شهدا نشان می‌دهند که هنوز راه شهادت و ایثار باز است. نسل چهارم انقلاب از ریشه همین شهدا هستند و آنها ریشه انقلابی دارند. شهدای مدافع حرم برای دولت‌های استکباری به منزله زنگ خطر است و نشان می‌دهد که ما همیشه پای انقلاب اسلامی خود هستیم.

** شهدا کشورمان را بیمه کرده‌اند

در ادامه به سراغ یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس که به گفته خودش هر لحظه آرزوی شهادت می‌کند، رفتیم. از وی انگیزه حضور مردم در این مراسم را پرسیدیم، وی در پاسخ به ما گفت: انسان احتیاج به تذکر دارد، پیکر شهدایی که در دوران دفاع مقدس شهید شده‌اند را می‌آوردند، ما را به یاد زمان جنگ می‌اندازد. فرق نمی‌کند؛ ظلم، ظلم است. ملت ایران در زمان جنگ تحمیلی بسیجی‌وار به جبهه‌های حق علیه باطل سرازیر شدند، آنها اگر در زمان امام حسین‌(ع) نیز زندگی ‌می‌کردند قطعا به یاری امام(ع) می‌شتافتند، همانطور که ما امروزه شاهد حضور مجاهدان انقلاب اسلامی در آن سوی مرزها هستیم. دفاع در آنجا نیز دفاع مقدس است، مرزها به عقب کشیده شده است. اگر آنها در این کشورهای سوریه و عراق حضور پیدا نمی‌کردند همان اتفاقی که در عراق و سوریه رخ می‌دهد در ایران نیز تکرار می‌شد.

وی در ادامه افزود: امنیت در کشور ما ستودنی است؛ این امنیت را مدیون شهدا هستیم، آنها کشور ما را در برابر هجمه‌های دشمن بیمه کرده‌اند.

****

** این مراسم حاشیه‌های زیادی داشت که یکی از حاشیه‌های آن فریاد خواهر شهیدی بود که قاب عکس برادرش را در دست داشت و فریاد می‌زد خدایا برادر من کی می‌آید؟

** البته جای خالی مادر، پدر، برادر، خواهر و… این دو شهید والامقام نیز خالی بود که الحق و الانصاف امت شهید پرور کشورمان با حضور بی‌نظیر خود جای آنها را سبز نگه داشتند.

** یکی دیگر از حاشیه‌های این مراسم حضور مادر شهید یدالله کلهر بود که وقتی یکی از مسئولان از وی خواست تا دقایقی برای مردم سخنرانی کند، گفت فرزندم برای انقلاب اسلامی ناقابل بود و خودم نیز ناقابلم و نمی‌خواهم در این هوای گرم مصدع اوقات سروران حاضر در این مراسم شوم.

** دکتر فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این مراسم حضور داشت که وقتی برای مصاحبه به سمت وی رفتیم ضمن اینکه به گرمی از ما استقبال کرد ولی حاضر به مصاحبه نشد.

** یکی دیگر از حاشیه‌های این مراسم، نمایشگاه عکس شهدای مدافع حرم در طول مسیر تشییع شهدا بود که نشان از آن داشت که خون شهدا موجب رویش فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.

انتهای پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21614

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.