تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بسته ایده ای خبرگزاری دانشجو برای یک آخر هفته متمایز/ به اسم محمد(ص)

گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو-رضا حیدری،محمدصالح سلطانی؛ این دومین سالی هست که آخرین روزهای دی، برای ما ایرانی‌ها رنگ و بوی عزا و درد می‌گیرد. در نخستین  سالگرد روزهای تلخ و پر درد آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، خبر پرواز دریانوردان و درگذشت تلخ و غمبارشان، دو مرتبه حال آخر دی مان را بد کرد. اما علی رغم همه این حال‌های خاکستری و در نبود برف و باران‌های نیامده هم می‌شود امیدوار بود. می‌شود حال خوب را محافظت کرد و کنار گذاشت، برای بهاری که نزدیک هست. برای حال خوبی که خواهد آمد، برای بارانی که خواهد بارید.

 

کتاب هفته: سوء ظن

اگر از آن دسته خوانندگان هستید که از کتاب هم هیجان می‌خواهید و هم تخیل توأم با واقعیت، قطعاً رمان‌های پلیسی «دورنمات» یکی از گزینه‌های جدی شما می باشد.

همه این نویسنده سویسی را به علت رمان‌های پلیسی و جنایی‌اش می‌ستایند و ما نیز چند هفته پیش یکی از آثار او به اسم «قاضی و جلادش» را معرفی کردیم. مبحث آن رمان در مورد بازرس برلاخ بود که سال‌ها در پی قاتلی می‌گشت که در روزگار جوانی با او عهد بسته بود که پیش چشمانش قتلی انجام می‌دهد که برلاخ نخواهد توانست آن را اثبات کند. رمان قاضی و جلادش آن‌قدر جذاب بوده که از روی آن فیلمی سینمایی و سریالی تلویزیونی و به کارگردانی خودش ساخته گردد.

 

بسته ایده ای خبرگزاری دانشجو برای یک آخر هفته متمایز/ به اسم محمد(ص)

««سوءظن» ادامه رمان قاضی و جلادش هست. درواقع قسمت دوم آن شمرده می‌شود. با همان شخصیت‌های رمان قبلی. سوءظن بعد از بازنشستگی بازرس برلاخ رخ می‌دهد. درواقع او پس‌ازآنکه جراحی انجام می‌دهد برطبق اتفاق و رفتارهای دوست پزشکش به عکسی در مجله لایف شک می‌کند و در پی آن می‌رود.

عکس ذی ربط به یک پزشک نازی به اسم «نله» هست که در جنگ جهانی دوم اقدام به جنایت و شکنجه زندانی های اردوگاه‌های آلمان می‌کرده هست. سرنخ‌های پیدا کردن وی را «هونگر توبل»، دوست پزشک بازرس برلاخ در اختیار او می‌گذارد.

درواقع داستان تنها با یک سوءظن شروع می‌شود و ادامه پیدا می‌کند. این رمان هم مشابه سایر آثار دورنمات جالب و جذاب هست.

 بسته ایده ای خبرگزاری دانشجو برای یک آخر هفته متمایز/ به اسم محمد(ص)

فیلم هفته: محمد رسول الله(ص)

حتی اگر یک بار و در جریان اکران طولانی فیلم در سال ۹۴ هم آن را دیده باشید،  تماشای مجددش قابل سفارش هست. دومین فیلم سینمایی تاریخ در وصف پیامبر رحمت، اثر درخشان و فاخری از مجید مجیدی هست که این روزها روانه شبکه نمایش خانگی شده تا بعد از دو سال، امکان تماشای این اثر تاریخی در خانه ایرانیان هم فراهم باشد.

بسته ایده ای خبرگزاری دانشجو برای یک آخر هفته متمایز/ به اسم محمد(ص)

مجیدی در «محمد رسول الله» روایتی شاعرانه و لطیف از دوران کودکی پیامبر اسلام عرضه داده. مجیدی کوشیده تا در این اثر سه ساعته، بر جنبه‌های مشترک و وحدت‌بخش تمام فرقه‌های اسلامی تاکید کند و حس افتخار توام با احترام نسبت به پیامبر رحمت را در دل مسلمین زنده کند. فیلمبرداری در کلاس جهانی، بازی‌های درخشان و البته موسیقی فاخر، در کنار سناریوی فکرشده و هوشمندانه، از محمد رسول الله اثری ساخته که در میان آثار کلاسیک سینمای ایران، جاودانه می باشد. تماشای نسخه نمایش خانگی این فیلم در این آخر هفته، ایده ای هست که نمی‌شود آن را به راحتی زیر سؤال برد!

 بسته ایده ای خبرگزاری دانشجو برای یک آخر هفته متمایز/ به اسم محمد(ص)

کانال هفته: خبرنامه سینما انقلاب

تماشای نسخه نمایش خانگی این فیلم در این آخر هفته، ایده ای هست که نمی‌شود آن را به راحتی زیر سؤال برد!جشنواره فیلم فجر نزدیک هست و آرام آرام، تب اهالی سینما و سینمادوستان بالا و بالاتر می‌رود. گذشته از این علاقمندان ابدی جشنواره اما، در ایام دهه فجر کنجکاوی عموم مردم نسبت به سینما نیز چند برابر می‌شود و تقریباً کسی را پیدا نمی‌کنیم که برای نشستن پای فیلم‌های روز سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر، وسوسه نشده باشد.

خبرنامه سینما انقلاب، کانال خبری مجموعه «ققنوس» هست که تمرکز خود را بر روی پوشش خبر ها سینما، با رویکرد توجه مخصوص به اهالی انقلابی سینما قرار داده هست. گذشته از خبر ها اما در کانال سینما انقلاب تحلیل‌های خواندنی و جذابی در مورد فیلم‌های روی پرده و وضع کلی سینمای ایران هم منتشر می‌شود که مطالعه‌شان برای عاشقان سینما تهی از لطف نیست. در ایام جشنواره فجر هم، پوشش‌ها و یادداشت‌ها و گفتگو‌های سینما انقلاب می‌تواند مخاطبینش را به صورت کامل در جریان خبر ها و رخدادهای این رخداد با اهمیت سینمایی قرار دهد.

 بسته ایده ای خبرگزاری دانشجو برای یک آخر هفته متمایز/ به اسم محمد(ص)

نرم افزار هفته: آی‌گپ

شاید اگر تلگرام فیلتر می‌ماند و هنوز در میان شبکه‌های اجتماعی دنبال جایگزین می‌گشتیم، اپ این هفته‌مان زیادتر از چیزی که الان هست مفید به نظر می‌رسید. آی‌گپ، یکی از پیام‌رسان‌های خوب داخلی هست که ظاهر و امکاناتش چیزی کمتر از تلگرام ندارد.    سرعتش البته اندکی کند هست و بعضی باگ‌های اعصاب‌خوردکن  هم نشان‌دهنده تازه‌کار بودنش هست. با این همه اما نسبت به بقیه پیام‌رسان‌های داخلی روان‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد. نسخه ویندوز البته ندارد اما نسخه تحت وب خوبی دارد و چکیده که تقریباً جدی‌ترین جایگزین برای تلگرام هست. شاید برای بعضی جابه جایی فایل‌ها و مذاکرات دوستانه، آزمون آی‌گپ، پیشنهاد قابل تاملی باشد.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83708

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.