تاریخ ارسال : ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بسیجیان مقابل اغتشاشگران و فتنه گران ایستادند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، ، سردار علی فضلی شامگاه پنجشنبه با حضور در مراسم گرامیداشت شهدای عرفه و شهید احمد کاظمی با درود بر روح شهدا بویژه شهدای عملیات کربلای ۵ گفت: ۲۳ پارسال کنگره بزرگ ۲۳ هزار شهید استان اصفهان به مدت ۳ روز برگزار شده بود و در یکی از اجلاسیه‌ها بنده نیز حضور داشتم و حول عملیات کربلای ۵ گفت وگو کردم، شهید کاظمی هم در آن جلسه حاضر بود و در انتها فرمودند توصیف عملیات کربلای ۵ و رشادت رزمندگان حرکت نیکویی بود.

وی اضافه کرد: ۳۱ سال پیش در چنین ایامی رزمندگان عملیات کربلای ۵ را آغاز کردند، دو هفته پیش از آن در عملیات کربلای ۴ در حالی‌ که نزیک به ۶ ماه طراحی، شناسایی و انسجام برای این عملیات انجام شده بود و آمادگی کامل داشتند در کمتر از ۶ ساعت در گذر از رودخانه اروند با عدم الفتح روبه‌رو شدند و ناگزیر دست تهی به خطوط قبلی بازگشتند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اظهار اینکه در این عملیات قریب به ۱۰ هزار مصدوم شیمیایی، زخمی و شهید تقدیم کرده بودیم، اضافه کرد: پس از ان جلسه‌ای در قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) با حضور جانشین فرمانده کل قوا و کلیه فرماندهان تشکیل گردید و ۳ شبانه روز اولین علت‌های شکست کربلای ۴ بررسی گردید، امام(ره) در آن زمان فرمودند ما از باب ادای دین و وظیفه و تکلیف به جبهه آمده‌ایم و اگر در کربلای ۴ شکست خوردیم و در کربلای ۵ برنده می‌شویم به سبب این هست که به تکلیف اسلامی و الهی خود عمل می‌کنیم.

وی تأکید کرد: بعد از عملیات کربلای ۴ قطعی گردید عملیات دیگری صورت پذیرد و تمام جبهه‌ها بررسی گردید، اولین مکان شلمچه بود که موانع زیادی برای دستیابی به آن سد راهمان بود و باید از آن‌ها گذر می‌کردیم.

فضلی دنبال کرد: دیگر جبهه‌ها مورد بررسی جای گرفت و بعد از ۳ شبانه روز ندای امام(ره) از جماران به گوش رسید که دستور دادند عملیات بعدی یعنی کربلای ۵ را انجام دهید و وقتی که خبر به گوش فرماندهان رسید شهید خرازی یا شهید شفیع‌زاده بلند داد زد چه کسی می‌گوید نمی‌توان از این موانع گذر کرد و عملیات انجام داد، آیا می‌شود امام(ره) از ما کاری بخواهد و بگوییم انجام نمی‌شود و پس از ان تصمیم انجام عملیات گرفته گردید.

وی با اظهار اینکه شب نخست ۱۵ لشکری که از کربلای ۴ بازگشته بودند باید عملیات کربلای ۵ را انجام می‌دادند، اظهار کرد: من در جناح چپ عملیات حضور داشتم که باید ۵۰ کیلومتر از دژ شلمچه را تصرف می‌کردیم. شب‌های شناسایی آغاز گردید و در شب دوم به دژ شلمچه آمدیم، برای من ناباورانه بود که رزمندگان در ۲ شب به دژ شلمچه رسیده‌اند و اصرار داشتم اشتباه شده که شهید کیانپور یک مشت خاک شلمچه را برای اثبات به من دادند و اظهار کردند اگر بگویم خودم در عملیات بودم باور می‌کنید.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: در مورد شهدا هر چه شنیده‌ایم روایت‌های دوستان و خانواده آن‌ها هست و خودشان حتی در زمان جنگ کمتر فرصت تشریح از خود می‌یافتند.

وی در مورد آماده کردن رزمندگان برای آغاز عملیات کربلای ۵  تأکید کرد: بیشتر از ۱۰ هزار رزمنده در اردوگاه کوثر ساکن کردن یافته بودند، وقتی که قرار گردید برای رزمندگان برنامه عملیات کربلای ۵ تشریح گردد شور و حال دیگری بین آن‌ها وجود داشت و اولین گردان، غواصان حضرت زینب(س) بودند که وارد میدان صبحگاه شدند‌ حال و هوای همه فرق کرده بود و رزمندگان کفن به تن داشتند و پوتین‌های خود را درآورده بودند، آن‌ها طوماری تهیه کرده بودند که در آن نوشته شده بود که اماما ما اهل کوفه نیستیم و آن را امضا نمودند.

فضلی با تأکید بر اینکه جبهه ما جبهه عشق هست و آمدن و ماندن و رفتن در این جبهه داوطلبی هست، اظهار کرد: در زمان عملیات اظهار کردیم اگر یک نفر بر جای بماند با همان یک نفر اعلام آمادگی می‌کنیم اما به ناگاه بیشتر از ۱۰ هزار رزمنده در میدان دوئل حاضر گردیدند، حتی اعلام‌ کردیم سرمان را پایین می‌اندازیم‌ تا هر کسی آمادگی ندارد برود ولی حتی یک نفر از صف رزمندگان جدا نشده بود و همگی بر عهد خود با امام(ره) ایستاده بودند.

وی دنبال کرد: قرار گردید برای سلامتی امام(ره) نذری بدهیم و هر کس ایده ای داد برای ابهت امام(ره) به سبب تشکیل بسیجیان ۲۰  میلیون صلوات نذر سلامتی وی کردیم، صبحگاه تمام گردید و به شلمچه برگشتم و برای دوئل اعلام آمادگی کردم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مراحل گذر از آب در عملیات کربلای ۵ اظهار کرد: جاده شلمچه به طول ۳ کیلومتر خراب کردن و باتلاقی شده بود لیکن جاده خاکی یا آسفالتی نداشتیم برای همین باید از یک آبراه با عمق یک متر که از عملیات رمضان باقی مانده بود، گذر می‌کردیم. رزمنده‌های غیرغواص در کربلای ۵ این چنین از آب گذر می‌کردند. ساعت ۲ بامداد برای آغاز عملیات پیش‌بینی شده بود اما یک ربع پیش از آغاز خبر رسید در جناح راست یکی از گردان‌ها با دشمن درگیر شده برای همین زودتر راز عملیات و دستور آغاز صادر گردید.

وی دنبال کرد: هر چه کوشش کردیم حتی به یک سنگر از دژ شلمچه نرسیدیم و زیر فشار آتش شدید دشمن بودیم و دشمن مقاومت زیادی کرد اما هیچکس تردید به دل خود راه نداد و دو مرتبه دستور هجوم صادر گردید و دو مرتبه هم بدون نتیجه بازگشتیم، در آن زمان گرفتن یک سنگر از دژ شلمچه برای همه سپاه اسلام یک آرزو شده بود که برای مرتبه سوم دستور تک دو مرتبه صادر گردید.

۵ ۵ کیلومتر یک هزار و ۸۰۰ متر را تصرف نماییم و در صبح مواجهه مستقیم با انواع آلات زرهی دشمن آغاز گردید و آن‌ها پاتک‌ها را جواب دادند.

وی اظهار کرد: تا ساعت ۱۱ صبح به دامنه هلالی اول آمدیم که در حصار عراقیان افتادیم و راهی نداشتیم و این فکر به ذهنمان رسید که چون بچه‌ها عاشق امام(ره) می باشند اگر دیداری با وی دارا باشند روحیه می‌گیرند و چند ساعت بعد دستور امام(ره) مبنی بر قبولی وعده دیدار به گوش رزمندگان رسید و باری دیگر پیشروی آغاز گردید و با صدای اذان هلالی‌ها را گرفتیم و شهید خزاری آمدند و ادامه عملیات را در روز به عهده گرفتند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین دنبال کرد: در کربلای ۵ تمامی این فرماندهان من جمله شهیدان خرازی و کاظمی چندین بار وارد جنگ گردیدند و شور و شعف‌شان به دفعات دیده می‌شد که عاشقانه در حال خرید و فروش با خدا قرار داشتند.

وی دنبال کرد: درنهایت وعده دیدار با امام(ره) رسید، شب پیش از دیدار در دفتر وی ۸۰۰ کارت به ما دادند، اندکی پیش از دیدار رزمندگان لشکر سیدالشهدا به دیدار خصوصی وی رفتم و وقتی که بوسه بر دستان امام(ره) زدم بغضم ترکید و اظهار کردم خودتان فرمودید با رزمندگان عملیات کربلای ۵ دیدار می‌کنید و وی اذن دادند و ملاقات اول انجام و برای ملاقات دوم زمانی قطعی گردید.

جانشین بسیج مستضفعین با اظهار اینکه در کربلای ۵  قریب به ۸۵ درصد از رزمندگان را بسیجیان تشکیل داده بودند، اظهار کرد: همان‌هایی که امروز فرزندانشان در دفاع از دین خدا در ناآرامی‌های چند دیروز در حالی که مردم مطالباتی در حوزه گرانی و تورم‌ و بیکاری و مشکلات اجتماعی داشتند اما به سرعت از آن سوء استفاده شد ایستادگی کردند.

وی دنبال کرد: گروه‌های معاند و ضد انقلاب و دشمنان قسم خورده این انقلاب و مردم، چند ساعتی شعارهای اجتماعی دادند اما سریعا شعارهای سیاسی و فحش به مقدسات و آتش زدن پرچم و بعضی مورد ها فحش به تمثال شهدا و مساجد جای آن را گرفت، در این لحظه های مقدم نشینان و بسیجیانی با سرعت جداسازی کردند و درمقابل اغتشاشگران و فتنه‌گران ایستادند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین دنبال کرد: این بسیجیان زخمی و مصدوم و شهید دادند اما برای آنی از باورهای خود غفلت نکردند. 

آن‌ها ریشه تمام خصومت و توطئه‌ها را انقلاب می‌دانند و تمام‌ حرکات ناکام ‌دشمن در این ۴۰ سال پاتک به انقلاب بوده که حضور سیاسی دشمن ها را ریشه کن کرد.

فضلی افزود: روزهای اولین جنگ امام(ره) فرمودند از دشمن کلیدی که آمریکاست غافل نشوید و امروز هم رهبر معظم انقلاب می‌گویند از آن‌ها غافل نشوید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82945

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.