تاریخ ارسال : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۰۴ دیدگاه‌ها برای بشار اسد پیشنهاد اقامت در ایران را رد کرد بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بشار اسد پیشنهاد اقامت در ایران را رد کرد

وزیر اطلاعات گفت که «توطئه علیه سوریه» از سال ۲۰۰۶ و از زمان حمایت دمشق از حزب‌الله لبنان در جنگ با اسرائیل آغاز شد.

به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران روز شنبه در مصاحبه با شبکه المیادین گفته است که قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه به بشار اسد پیشنهاد کرده بود تا به همراه خانواده اش به ایران بیاید و نیروهای تحت امرش را در جنگ با مخالفان از تهران رهبری کند. بشار اسد اما این پیشنهاد را رد کرده بود.

علوی در این مصاحبه گفت که رئیس‌جمهوری سوریه در پاسخ به پیشنهاد قاسم سلیمانی اظهار داشته که خانواده من با دیگر خانواده‌های سوری تفاوتی ندارد و ما در دمشق خواهیم ماند.

به گزارش یورونیوز، وزیر اطلاعات ایران درباره اینکه این پیشنهاد در چه زمانی مطرح شده، توضیحی نداده است.

پیشتر حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای شمالی وزارت امور خارجه ایران هم گفته بود: «دو سال پیش [سال ۲۰۱۳] در دیداری که با بشار اسد داشتیم به او پیشنهاد شد که خانواده‌اش را به ایران بفرستد اما پاسخ او این بود که من تا آخرین لحظه در کشور هستم و همسرم مسئول رسیدگی به خانواده شهداست و از کشور خارج نمی‌شویم.»

وزیر اطلاعات ایران در مصاحبه روز شنبه خود گفت که «توطئه علیه سوریه» از سال ۲۰۰۶ و از زمان حمایت دمشق از حزب‌الله لبنان در جنگ با اسرائیل آغاز شد.

علوی با تاکید بر ادامه حمایت تهران از متحدانش، گفته است: اگر ایران به مبارزه با تروریسم در سراسر سوریه و عراق توجه نشان نمی‌داد، حالا در استان‌های غربی خود با [تروریست‌ها]‌ مواجه بود.

مقام‌های نظامی و امنیتی ایران در سال‌های گذشته، بارها حضور فعال ایران در عراق و سوریه را در راستای دفاع از منافع ملی و امنیت داخلی این کشورتوصیف کرده اند.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران، شهر رقه، پایتخت داعش در سوریه را به عنوان «یکی از مراکز اقدامات ضد ایرانی» برشمرده و گفته است که اعضای تمام گروه‌هایی که در ماه‌‌های گذشته برای انجام عملیات تروریستی به سوی ایران اعزام %


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15381

برچسب ها:
, , , ,

Comments are closed.