تاریخ ارسال : ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بعضی مستندسازان دارای جوایز داخلی و بین المللی، راننده تاکسی شده اند!

بعضی مستندسازان دارای جوایز داخلی و بین‌المللی، راننده تاکسی شده‌اند!فرشاد اکتسابی مستندساز، در مورد وضع سینمای مستند در چند سال موخر و شجاعت کارگردانان در اظهار مباحث متفاوت، به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: شجاعت پرداخت به مباحث مختلف  تا حد بسیاری به مدیریت فرهنگی و رسانه‌ای برمی‌گردد. از طرفی بنا بر شرایط جامعه، چگونگی پرداختن به مباحث متفاوت هست و نگاه مسئولان فرهنگی در آن مؤثر می باشد.

این مستندساز اقرار داشت: شرایط سینمای مستند حال حاضر با حدود ده سال قبل از نظر شکل کارها خوب تر شده؛ اما از لحاظ وضع اقتصادی ضعیف تر پیش رفته و کمتر شاهد پشتیبانی های همه جانبه هستیم. اگر هم حمایتی انجام گیرد؛ دربردارنده آثاری می گردد که با سیاست های مسئولان فرهنگی همخوان باشند.

وی گفت: ما سه نوع پشتیبانی مالی داریم؛ اول دولتی، دوم پشتیبانی بخش خصوصی و سوم اسپانسر شدن خود فیلمساز. هم حالا این بخش به دلیل شرایط اقتصادی ضعیف شده و بیشتر تولیدات به سمت گزینه اول و درنتیجه سفارشی شدن پیش می رود.

این کارگردان تأکید کرد: وضع گزینه سوم هم از گزینه های دیگر بدتر هست. متاسفانه بعضی مستندسازان فعال به جایی دست یافته اند که راننده تاکسی شدند؛ کسانی که جوایز بین المللی و داخلی هم اکتساب کرده اند.

طبیعتاً ما مستندسازان هم نظیر همه اهالی سینما توقع داریم، مسئولین جشنواره در کنار پیگیری اغراض و خط رفتار خود، از سینمای مسستند پشتیبانی نمایند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83617

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.