تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بغضی که برای «عبور اصلاح طلبان از روحانی» شکست/ دلیل ترورهای منافقین به روایت عباس عبدی؛ به سبب دعوا در زندان پادشاه بود!

سرویس سیاست مشرق ««وبلاگ مشرق» خوانشی هر روز در لابه لای خبر ها و مطالب رسانه های کشور هست. ۷:۳۰

*** 

بغضی که برای «عبور اصلاح طلبان از روحانی» شکست!

الیاس حضرتی، از نمایندگان استعفا داده مجلس ششم، مدیر مسئول روزنامه اعتماد و نماینده فعلی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی جدیدا در یک توییت درج کرد:

«آ «آن طرفی ها که هر روز برای خاتمی آشفتگی ایجاد می کردند، تعداد ای هم این طرف تحملشان لبریز شده بود و می بیان کردند لازم هست از خاتمی گذر کنیم. خب گذر کردیم نتیجه اش چه شد؟ نتیجه اش گردید احمدی نژاد»!

*توییت کنایه آمیز حضرتی به واقعه ی ارزشمند «عبور اصلاح طلبان از روحانی» خب گذر کردیم نتیجه اش چه شد؟ نتیجه اش گردید احمدی نژاد»! *توییت کنایه آمیز حضرتی به واقعه ی ارزشمند مرتبط هست که جدیدا شاهد تصاعد دود از آتشفشان آن هستیم.

مقوله ای که از یکسال قبل مورد کاوش بعضی محافل آنالیزی قرار گرفته بود و آنان کراراً در رسانه ها هشدار دادند که چپ ها خواب های شومی را برای ریاست جمهور روحانی دیده اند و در صورت رأی آوری او، مبدل به منتقدان شماره یک روحانی خواهند گردید.

آنالیز ها می عنوان کرد که اصلاح طلبان می خواهند تمام گذشته مشترک خود با روحانی را پاک کنند و در نظرگاه مردم مبدل به منتقدانی گردند که از روز اول هم با ریاست جمهور نبوده اند و هیچ موافقتی هم با اقدامات او و من جمله «برجام» نداشته اند.

اکنون آن روز دست یافته هست و گرچه کسانی از خواص و رسانه های کشور تاکنون متوجه این ماجرا نشده اند اما واقعیت این هست که آش قضیه آنقدر شور شده هست که الیاس حضرتی نیز وادار هست در یک توییت کنایه آمیز، سران ستاد جریان سیاسی خاص را در مورد پروژه گذر از روحانی و طلاق سیاسی از او ملامت کند!

قابل توجه آنکه بهزاد نبوی، از چهره های ستادی جریان خاص نیز جدیدا منکر وجود هرگونه ائتلاف و توافقی میان اصلاح طلبان و روحانی شد![۱]

رویدادی که در کنار آن میتوان به اعلام رمضان زاده مبنی بر اینکه «من منتقد روحانی بوده ام»![۲] اعلام مرتضی حاجی و بقیه مبنی بر اینکه «مسئولیت کارکرد روحانی با اصلاح طلبان نیست»[۳] و اشاره های اصلاح طلبان به بی نتیجهی برجام[۴] نیز اشاره نمود.

گفتنیست، در کنار توییت کنایه آمیز حضرتی در مورد پروژه گذر از روحانی، روزنامه اصلاح طلب شرق نیز در شماره یکشنبه گذشته خود از تیتر اول «مردم از امید گذر خواهند کرد؟» گفتنیست، در کنار توییت کنایه آمیز حضرتی در مورد پروژه گذر از روحانی، روزنامه اصلاح طلب شرق نیز در شماره یکشنبه گذشته خود از تیتر اول استفاده کرده هست.

تیتری که گرچه در متن گزارش آن به احتمال گذار مردم از «فراکسیون امید» به سبب کارکرد آن گفت وگو شده هست اما حذف کلمه فراکسیون از تیتر کلیدی، برای تداعی شدن دولت و شخص ریاست جمهور روحانی در ذهن مخاطب های انجام شده هست.

جذاب آنکه شرق در روتیتر خود نیز عبارت «ابراز دلواپسی اصلاح طلبان از معطل ماندن مطالبات» را به کار برده و این در حالیست که نه ریاست جمهور روحانی و نه فراکسیون امید نسبت به دوران پیشاانتخابات خود هیچ دگرگونیی نکرده اند و مساله خواسته ها فی الواقع یک دستاویز برای گذر از روحانی هست.

لازم به ذکر هست که پروژه گذر از روحانی در میان اصلاح طلبان، مخالفان دیگری غیر از حضرتی هم دارد.[۵] [۵] اما به دیدگاه می آید صدای آنان در هژمونی ستاد جریان سیاسی خاص گم گردد و جریان چپ صراحتا پا به عرصه گذر از روحانی و گریز از پذیرش وظیفه کارکرد او بگذارد.

***

افزایش ۳ تساوی آسیب ها خارج شدن از کشور؛ به اندازه یک شب اقامت در یک هتل

بر اساس لایحه بودجه ۹۷ که روز یکشنبه گذشته از طریق ریاست جمهور روحانی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد؛ آسیب ها خارج شدن از کشور، با پیشنهاد دولت از ۷۵ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، این مبلغ در عزیمت دوم به بیرون از کشور ۵۰ درصد زیادتر می گردد و برای بار سوم و سفرهای زیادتر نیز این مبلغ به ۱۰۰ افزایش پیدا می کند.[۶]

* طبق لایحه بودجه ۹۷ که روز یکشنبه گذشته از طریق ریاست جمهور روحانی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد؛ آسیب ها خارج شدن از کشور، با پیشنهاد دولت از ۷۵ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند.

گفتنیست، یکی از شعارهای ریاست جمهور روحانی در انتخابات سال ۹۲، ..

***

علت ترورهای منافقین به روایت عباس عبدی؛ به سبب دعوا در زندان پادشاه بود

جماران گزارش داد: عباس عبدی، فعال اصلاح طلب و از چهره های امنیتی این جریان در دهه شصت جدیدا طی یک سخنرانی با مبحث ارزیابی خاستگاه جنبش دانشجویی در ایران گفته هست:

«متاسفانه بخش عمده ای از کشتارهایی که بعد از انقلاب انجام شد مربوط به اختلاف هایی بود که اشخاص در زندان های قبل از انقلاب با یکدیگر داشتند [۶] *میزان افزایش آسیب ها خارج شدن از کشور فی الواقع به اندازه یک شب اقامت در یک هتل در ایران و کشورهای اطراف هست. زمانی هم که انقلاب گردید تمامی دعواهای درون زندان خود را به بیرون کشاندند.»[۷]

*ما فرض می گیریم که منظور آقای عبدی از «کشتارهای بعد از انقلاب» ترورهایی بوده هست که با عاملیت سازمان مجاهدین خلق در صدر انقلاب صورت گرفت!

این گزاره هم طبق سندهای تاریخی گزاره درستی هست که معاریفی از انقلابیون در زندان های رژیم ستمشاهی با بعضی دیگر از محبوس های، اختلافات وسیع ای یافته بودند و حتی به طور مثال مذهبیون رأی به نجاست مارکسیست ها داده بودند و گفتنیست، یکی از شعارهای ریاست جمهور روحانی در انتخابات سال ۹۲، برگرداندن احترام به پاسپورت ایرانی بود.

اما نکته ای که به دیدگاه می آید در گفت وگو های عبدی به طرزی خواسته یا نخواسته اهتمام شده فرو کاهیده شود؛ تقلیل دادن ترورهای خائنانه مدیران کشور و حدود ۲۰ هزار نفر از مردم مظلوم ایران از طریق منافقین به دعواهای سیاسی پیشاانقلاب بوده است!

آ

از طرفی اعترافات گروههای عملیاتی منافقین نشان می دهد که نتیجه گیری این اشخاص برای حذف فیزیکی سران نظام؛ منبعث از التقاط تفکری و همسویی خواسته یا ناخواسته آنان با دشمنان خارجی نظام در پساانقلاب بوده هست نه به سبب اختلاف این اشخاص با انقلابیون در زندان های رژیم شاه!

«متاسفانه بخش عمده ای از کشتارهایی که بعد از انقلاب انجام شد زیرا معترضان که قصد مبارزه با پادشاه را داشتند در فضای کوچک زندان مبدل به مخالفان یکدیگر می گردیدند و باهم اختلاف پیدا می کردند. پاسدارانی که در مسکن های خود سلّاخی گردیدند، پیشه وران و کارگرانی که مورد ترورهای کور جای گرفتند، مردمی که در بمب گزاری ها به شهید شدن رسیدند و شهدای محراب در شهرستان ها چه گناهی کرده بودند و یا چه اختلافی با سران منافقین در زندان های رژیم پادشاه داشتند که به خاک و خون کشیده شدند؟!

***

۱_mshrgh.ir/790499

2_mshrgh.ir/807156

3_mshrgh.ir/764960

4_mshrgh.ir/792122

5_mshrgh.ir/792842

6_http://tn.ai/1596954

7_https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-808902


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78460

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.