تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بمباران عفرین برای تجزیه سوریه بود/ جامعه جهانی به آمریکا اذن تفکیک سوریه را نمی دهد

بمباران عفرین به منظور تجزیه سوریه بود/جامعه جهانی به آمریکا اذن تفکیک این کشور را نمی‌دهدمنصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون سیاست بیگانه و امنیت ملی دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست بیگانه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ در مورد دلیل حضور نیروهای نظامی آمریکا در سوریه گفت: دلیل حضور آمریکا در سوریه تقسیم این کشور هست.

وی اضافه کرد: آمریکا با حضور نظامی خود در سوریه می خواهد این کشور را به چند حوزه متفاوت تقسیم کند به ویژه اینکه حالا آمریکایی‌ها با کردهای سوریه به توافق اصولی رسیدند و قرار هست از منطقه های کردنشین، کشوری مستقل بسازند.

حقیقت‌پور با بیان اینکه آمریکایی‌ها موفق نشدند دولت بشار اسد را در سوریه شکست بدهند، دنبال کرد: مقاومت داخلی سوریه با مشارکت دوستان و متحدین این کشور اذن نداد آمریکایی‌ها به اغراض خود در سوریه برسند.

نماینده سابق مجلس تصریح نمود: دلیل حضور نیروهای نظامی و مرزبانی آمریکا در سوریه به این سبب هست که می خواهند رابطه گسترده‌ای با کردها داشته باشند تا به این شکل منطقه مستقلی برای کردها مد نظر داشته باشند اما این برنامه آنان هم در سوریه با شکست رو به رو خواهد گردید.

حقیقت‌پور تصریح نمود: جامعه جهانی در مقابل اقدام آمریکا مبنی بر تفکیک سوریه مبارزه می‌کند البته دکترین مقاومت هم در سوریه به نتیجه دست یافته هست و سوری‌ها می‌توانند با تکیه به مقاومت، سرزمین خود را محافظت و در مقابل کارهای یک‌ سویه آمریکا ایستادگی کنند.

نماینده سابق مجلس در انتهاء افزود: بمبارانی که جدیدا در شمال سوریه و منطقه عفرین اتفاق افتاد به منظور تجزیه سوریه انجام شده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84368

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.