تاریخ ارسال : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بنا: هیچ فضایی برای برگشت نمی بینم

ایران ورزشی: در حالی که محمد بنا این روزها در خانه و به دور از هیاهو مشغول به استراحت هست و در کنار آن هم در شهریار مشغول به کار کردن با استعدادهای کشتی فرنگی هست اما شایعه سازان دست از سر او برنمی دارند. کسانی که تا روز گذشته وی را مسبب همه مشکلات کشتی فرنگی می دانستند اکنون روزانه گفت و گو می کنند و با تشریح و تحسین خواهان برگشت او به کشتی می باشند. بنا بعد از ریو که یکی از نتیجه های خوب تاریخ کشتی فرنگی در بازی های المپیک به دست آمد، خود را بازنشسته کرد تا به زندگی شخصی اش زیادتر برسد اما همان هایی که نقش اول را در بازنشستگی او داشتند، اکنون بیان می کنند از بازگشتش  استقبال می نمایند

آقای بنا شما سکوت کردید اما روزانه یک خبر جدید از شما انتشار می یابد!
  بنا بعد از ریو که یکی از نتیجه های خوب تاریخ کشتی فرنگی در بازی های المپیک به دست آمد، خود را بازنشسته کرد تا به زندگی شخصی اش زیادتر برسد اما همان هایی که نقش اول را در بازنشستگی او داشتند، اکنون بیان می کنند از بازگشتش  استقبال می کنند هیچ خبری نیست. در خانه هستم و به زندگی شخصی ام می رسم، ضمن اینکه در کشتی شهریار هم با کمک دوستان فعالیت می کنم.
دوستان و یاران پیشین شما یکی بعد از دیگری به کشتی فرنگی بازگشتند. آقای خیر آبادی، نوربخش و جزینی دستیاران شما در تیم ملی بودند.
  به هر حال این اشخاص در به وجود آمدن یک ساختار قوی و محکم در کشتی فرنگی که الان هم موجب موفقیت می گردد نقش داشتند و این خیلی اتفاق خوبی هست که فدراسیون در پی برگشت آنان رفته هست.
همین توان دارد نشان دهد که برخلاف انتقادات، شما در امر ساختن مربیان هم خیلی خوب عمل کردید.
  همیشه باور داشتم که خوب ترین مربیان دنیا در کنارم بودند اما به هر حال تعدادی برخلاف آن چیزی که الان بیان می کنند و مدام به تشریح و تحسین از خیرآبادی یا سایرین می پردازند، در سال های گذشته سخن های دیگری می زدند. الان بیان می کنند که خیرآبادی دستیار مربی پرافتخاری چون محمد بنا هست گویا در این چند روز همه چیز تغییر کرده هست.
علی الظاهر همه این اشخاص هم با شما ارتباط برقرار کردند و بعد مسوولیت را قبول کردند!
  البته هیچ نیازی به این ارتباط گرفتن هم نبود اما جمشید خیرآبادی و رسول جزینی محبت کردند، تلفن زدند و من هم به آنان اظهار کردم که برای کمک به کشتی فرنگی هر کاری از دستشان برمی آید انجام بدهند. هر کسی به من زنگ بزند سفارش می کنم هر خدمتی که توان دارند به کشتی انجام بدهند.
در نتیجه این برگشت ها را شما به نفع کشتی فرنگی می دانید؟
  ساختار قوی و محکمی که در کشتی فرنگی به وجود آمده بود ذره ذره در حال نابود شدن بود به همین سبب هم فدراسیون به سراغ این اشخاص آمد تا با کمک آنان این ساختار بازسازی گردد و جلوی خراب کردن این ساختار را دریافت کنند. برای ادامه دار بودن موفقیت های کشتی فرنگی باید این ساختار قوی که سال ها برای به وجود آمدن آن کوشش شده را محافظت کرد.
اما به نظر می آید که حسابی جای شما در این جمع تهی هست؟
  نه، مربیان خوب و جوانی داریم که کار را پیش می برند، من هم دوست دارم از کنار شاهد موفقیت آنان باشم.
در این روزها مدام گفت وگو از برگشت شما هست…
  هر کس برداشتی از رخدادهای دارد و طبق آن سخن می گوید اما هیچ صحبتی در مورد برگشت من به کشتی نیست.
فدراسیون پالس های مثبت ارسال خواهد کرد؛ از زدن خانه کشتی به اسم شما گرفته تا دعوت به مشارکت از دوستان نزدیک شما!
  محمد بنا هیچ فضایی را برای برگشت نمی بیند. الان هم از روزهای بازنشستگی ام لذت می برم. دوست دارم برتری های فراوان را نگاه کنم و لبخند بزنم.
در نتیجه برگشت شما به کشتی منتفی هست؟
  با وجود عشق و علاقه ای که به کشتی دارم ترجیح می دهم خاطره خوشی باشم در ذهن همه علاقه مندان به کشتی.
علی رغم نتیجه های ریو همچنان همه حتی کسانی که از ریو منتقد شما بودند، اکنون به عنوان یک سرمربی پرافتخار از شما یاد می کنند!
  ریو در مقایسه خودم با خودم خوب نبود وگرنه یکی از خوب ترین نتیجه های بود اما اکنون می خواهم کنار باشم و از این روزها هم لذت ببرم و نمی خواهم آرامشم به هم بخورد.
وضع کشتی را در آینده چگونه خواهید دید؟
  او چهار سال اول هر چقدر که دنبال آزمودن اشخاص بود اکنون باید در پی استفاده صحیح از اشخاص باشد. باید از افرادی استفاده نماید که کمک کنند کشتی رو به جلو حرکت کند. هر چند به اعتقادم کار بسیار دشوارتر از قبل شده و دیگر موفقیت به آسانی به دست نمی آید.
تحولات در اوزان و علاوه بر این قوانین قسمتی از این دشواری کار هست…
  همین رتبه بندی تیمی در مسابقات جهانی که پیشتر کشتی گیری با مدال طلا ۱۰ امتیاز برای تیمش اکتساب می کرد الان ۲۵ امتیاز اکتساب می کند. همین نشان می دهد که تا تا چه اندازه کار برای رسیدن به موفقیت دشوار شده هست. هر تیمی قصد دارد در مسابقات جهانی روی سکو برود باید کشتی گیرانش دست کم به فینال برسند..


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84245

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.