تاریخ ارسال : ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بنزین داخلی با نرمال یورو ۵؛ آخرین وضع پالایشگاه ستاره خلیج فارس چیست؟

سید علی ادیانی‌راد عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اظهار کرد: فلسفه ساخت این پالایشگاه این بوده که ما بتوانیم همه روزه ۳۶ میلیون لیتر بنزین تولید کنیم که با این میزان تولید، کشور را از واردات بنزین بی‌نیاز کنیم.

وی اضافه کرد: با تکمیل فاز‌های این پالایشگاه ایران به جرگه کشور‌های صادر کننده بنزین در جهان وارد می‌شود.

زیادتر بخوانید:

مخالفت کمیسیون تلفیق با دونرخی شدن بنزین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اظهار اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس حدود ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی پالایش می‌کند، تأکید کرد: زیادتر تولیدات این پالایشگاه بنزین و مابقی تولید گازوییل (ال.ادیانی‌راد با اظهار اینکه از ۳ مرحله پالایشگاه ستاره خلیج فارس یک مرحله آن تکمیل شده است، تأکید کرد: مرحله یک این پالایشگاه همه روزه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ تولید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مرحله ۲، ۹۱ درصد و مرحله ۳، ۷۸ درصد، پیشرفت فیزیکی داشته‌ است، دنبال کرد: در صورت موافقت مجلس و دولت مبنی بر برداشت ۲۶۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی این ۲ مرحله تا انتهاء سال ۹۷ تکمیل می‌شوند.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس تأکید کرد: با تکمیل این ۲ مرحله، پالایشگاه ستاره خلیج فارس توان تولید ۳۶ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ را دارد.

ادیانی‌راد با اظهار اینکه نمایندگان بنا دارند در بودجه ۹۷ بودجه‌ای برای واردات بنزین در نظر نگیرند، اظهار کرد: اعضای کمیسیون انرژی به همین سبب به بندر عباس برای بازدید از این پالایشگاه عزیمت کرده‌اند، تا از نزدیک در جریان پیش‌رفت پالایشگاه قرار دریافت کنند تا با مساعدت مجلس، دولت و سهام‌داران پالایشگاه، هر چه تندتر مرحله ۲ و ۳ را در مدار قرار داده و انشاءالله در بحث تامین بنزین مورد احتیاج با مشکل رو به رو نشویم.

انتهای‌ پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82500

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.