تاریخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بن سلمان به سرنوشت پادشاه ایران مبتلا می شود؟

به مخصوص آنکه یک ارزیابی استراتژیک اسرائیلی مشخص کرده هست که ترامپ می داند آمریکایی های حمایت کننده او رد کننده استفاده از نبرد افزار و سربازهای آمریکایی برای حفظ از عربستان سعودی هستند؛ چرا که آمریکایی ها سرچشمه کلیدی سانحه ۱۱سپتامبر را سعودیها می دانند؛بدین ترتیب با توقف نقش کلانتری آمریکا در منطقه خاورمیانه، عربستان یکی از با اهمیت ترین ستونهای امنیت سعودی را از دست دادند.

شکست ولی عهد سعودی در یمن، قطر، سوریه و لبنان و کم بودن بودجه عربستان را بر آن داشت تا به دستگیری شاهزاده ها روی بیاورد. روزنامه های آمریکایی کارهای بن سلمان را ورود به نبرد هایی هم زمان در جبهه های متفاوت می دانند؛ من جمله مبارزه با شاهزاده ها و جایگاه ها نفوذ در خاندان حاکم سعودی و مقابله با موسسات مذهبی سنتی در این کشور، بعضی را بر آن می دارد که سرنوشت بن سلمان را همانند سرنوشت پادشاه ایران حدس کنند.

عده ای از تحلیلگران، عربستان سعودی را جنازه داغی می دانند که منتظر دفن شدن هست و این دفن به دست بن سلمان واقع می گردد. در واقعیت آشفتگی سعودی تنها در قالب توزیع عادلانه ثروت و مبارزه با فساد، توقف جنگها و دخالتهای بی فایده در دیگر دولت های عربی و پیروی از اسلوب مذاکره بین همسایگان برای برطرف اختلافها، حل می گردد و این تنها راه خارج شدن عربستان از آشفتگی مزمن کنونی هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79114

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.