تاریخ ارسال : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بهترین انیمیشن های کوتاه سینما (۱)

برترین ها – احسان درخشنده:  شناسنامه ی اثر
نام کلیدی: One Man Bandکشور تولیدکننده: آمریکاشرکت تولیدکننده: پیکسار انیمیشن استودیوز (Pixar Animation Studios)کارگردان: اندرو جیمنز (Andrew Jimenez) / مارک اندروز (Mark Andrews)سال تولید: ۲۰۰۵ میلادیمدت زمان: ۴ دقیقهژانر: کمدی، موزیکال  انیمیشن کوتاه «گروه موسیقی یک نفره» (فعلا منتشر نشود) خلاصه داستان  در همین خلال، سر و کله ی یک نوازنده ی مرحله گرد پیدا می شود. نوازنده به تنهایی چندین ساز را با هم می نوازد و دختر کوچولو را ترغیب می کند تا سکه اش را به او ببخشد. دختر تا آستانه ی بخشیدن سکه پیش می رود اما ناگهان، سر و کله ی یک نوازنده ی دیگر پیدا می شود که او نیز چشم به سکه ی دخترک دارد. رقابت دو نوازنده بالا می گیرد و…
جوایز و افتخارات
۱٫ نامزد اکتساب پاداش ی اسکار در قسمت خوب ترین انیمیشن کوتاه / سال ۲۰۰۶ میلادی
۲٫ برنده ی «جایزه بزرگ پلاتین» (Platinum Grand Prize) از «فستیوال فیلم آینده» (Future Film Festival)، بولونیا، ایتالیا / سال ۲۰۰۶ میلادی
درباره ی اثر
نامزد اکتساب پاداش ی اسکار در قسمت خوب ترین انیمیشن کوتاه / سال ۲۰۰۶ میلادی۲٫ داستان انیمیشن «گروه موسیقی یک نفره» نیز، دقیقاً از همین نقطه شروع می شود. « دختری قصد دارد پول خود را نذرِ برآورده شدن آرزو کند ولی دو نوازنده ی سمج در سر راه او سبز می شوند و برای تصرف سکه، تمام توان و استعداد خود را به کار می گیرند.
« علاوه بر تولید انیمیشن های بلند سینمایی، این کمپانی در راستای ی تولید انیمیشن های کوتاه نیز زیاد سرآمد و معروف هست. «گروه موسیقی یک نفره» نیز یکی از همین آثار هست که در سال ۲۰۰۵ میلادی منتشر گردید و تمجید بسیاری از منتقدان و تماشاگران را برانگیخت. «گروه موسیقی یک نفره» نیز از این قاعده مستثنی نیست. حتی حالا، بعد از گذشت سالیان دراز از انتشار «گروه موسیقی یک نفره»، تاکنون هم تماشاچی توان دارد از ظرافت های گرافیکیِ اثر لذت ببرد.
دیگر خصوصیت بارز «گروه موسیقی یک نفره»، موسیقی متن اثر هست. برپایه داستان انیمیشن، یکی از نوازندگان به سازهای کوبه ای و بادی مسلط هست و نوازنده ی دیگر به سازهای زهی. در این میان، اوج کار موقعی نمایان می شود که این دو نوازنده، در کنار هم، یک قطعه ی موسیقی شاهکار را پدید می آورند.
     انیمیشن کوتاه «گروه موسیقی یک نفره» 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78621

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.