تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بهره مندی دهات های ملایر از آب شرب سالم ۲٫۵ درصد پایین تر از میانگین کشوری است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ملایر، به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه در نشست ارزیابی مشکلات آب شرب روستاها و شهر ملایر با مدیران امور آب استان و نمایندگان شهرستان اظهار داشت: دغدغه کلیدی همه ‌مسئولان شهرستان ملایر برنامه‌ریزی ضروری برای اداره بهینه آب کشاورزی و آب شرب شهرستان هست.

آآزادی‌خواه با اظهار اینکه در حال حاضر خط جابه جایی آب از سد‌کلان به شهر ملایر به طول ۳۸ کیلومتر از طریق شرکت آب منطقه‌ای انجام شده اهتمام کرد: منحصرا ۳ کیلومتر لوله‌گذاری داخل شهر باقی مانده که در صورت تخصیص صد درصدی اعتبارات آب سد کلان به زودی به خانه‌های ملایر می‌رسد.

آآزادی خواه با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳ مجتمع آب رسانی برای روستا‌های شهرستان در دست مطالعه هست اضافه کرد: با بهره‌برداری از این ۳ مجتمع آبرسانی روستایی تعداد ۳۲ دهاتی ملایر از نعمت آب شرب سالم برخوردار می‌شوند.

وی یکی دیگر از مشکلات عمده شهرستان پس از خط جابه جایی آب را خطر نفوذ فاضلاب به شهر زیرزمینی سامن دانست و خواستار دقت مدیران آب و فاضلاب و مدیران امور آب استان به این مساله و برنامه‌ریزی ضروری برای جلوگیری از تخریب و بروز مشکل در این آثار تاریخی‌ گردید.

نماینده‌ مردم ملایر با اشاره به وجود بعضی اراضی کشاورزی در طریق جابه جایی آب از سد‌کلان به شهرستان خواستار برنامه ‌ریزی مدیران امور آب و تخصیص مبلغی از مجموع اعتبارات طرح برای پرداخت به معارضین و جلوگیری از تنش و مشکلات و‌حمایت فرماندار و دستگاه قضایی شهرستان در این زمینه گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77407

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.