تاریخ ارسال : ۰۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

به زودی خدمات ۲۲ گانه الکترونیکی مشترکین شامل فروش وپس از فروش در شهرهای آمل و بابل راه انداری می شود

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی آبفاشهری مازندران از راه اندازی خدمات ۲۲ گانه الکترونیکی مشترکین شامل خدمات فروش و پس از فروش در شهرهای آمل و بابل خبر داد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، بهزاد برارزاده، با اعلام خبر بالا، افزود: مقدمات راه اندازی خدمات ۲۲ گانه فروشو پس از فروش از طریق آموزش کارکنان و نمایندگان دفاتر پیشخوان و اداره پست این شهرو آماده سازی زیرساختها از جمله اختصاص پهنای باند اینترنتی، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در شهر آمل فراهم شده است.

وی،  ادامه داد:  مشترکین شهر آمل می توانند از روز شنبه ، دوازدهم تیرماه،با مراجعه به سایت شرکت به آدرس www.abfa-mazandaran.ir و یا مراجعه به نزدیک ترین دفاتر پیشخوان محل سکونت خود از این خدمات بهره مند شوند.

معاون برنامه ریزیو منابع انسانی آبفاشهری مازندران، با تاکید بر اینکه این شرکت به منظور توسعه خدمت ۲۲ گانه درصدد است تا پایان تیرماه در شهر بابل نیز این خدمات را راه اندازی نماید، اظهار داشت:  با آماده سازی زیرساختها و امکانات مورد نیاز و برنامه ریزی لازم برای آموزش دفاتر پیشخوان تا پایان سال سایر شهرهای استان مانند بهشهر، تنکابن، رامسر، نور و رویان، نوشهر ، فریدونکنار و… این خدمات ارایه خواهد شد.

برارزاده، ضمن اشاره به اینکه هم اکنون در شهرهای ساری  وقائمشهر خدمات ۲۲ گانه فروش و پس از فروش فعال است، گفت: در راستای ارایهخدمات الکترونیکی به شهروندان و همسو با توسعه دولت الکترونیک این خدمات در پورتال شرکت تعریف شد.

وی تصریح کرد: از مهر ماه سال گذشته این خدمات در شهر ساری و از آبان ۹۴ در شهر قائمشهر راه اندازی شد.

برارزاده، افزود: خدمات ۲۲ گانه شامل رویتقبض ، مشاهدهسوابققبض،  پاسخبهاستعلام ، تغییرکاربری،  تغییرمشخصات (نام -آدرس …)،  تغییرواحد ،  تغییرظرفیتقراردادی، انشعاب،  تغییرقطرانشعاب، تفکیککنتور،  تغییرمکانوسایلاندازهگیری،  آزمایشکنتور، تعویضکنتور،  نصبسیفوناضافی،  قطعموقتووصلانشعاب،  صورتحسابمیاندوره ، بررسیصورتحساب ، اعلامکارکردکنتور، پیشنهادات،انتقاداتوبررسیشکایاتفروشآبتانکریواگذاریانشعابفاضلاب می باشد.

معاون برنامه ریزیو منابع انسانی آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه مشترکینکه متقاضی برخورداری از این خدمات هستند می توانند با مراجعه به سایت شرکت ، از طریق لینکخدمات الکترونیک امور مشترکین وارد صفحه ارایه خدمات شوند، اظهار داشت:مشترک با انتخاب خدمت مورد نظر وارد مراحله تکمیل پرونده شده و در پایان کد رهگیری دریافت می کند که با استفاده از این کد رهگیری می تواند مراحل رسیدگی به پرونده خود را پیگیری نماید.

گفتنی است برای آگاهی شهروندان آملی از نحوه برخورداری از این خدمات، به همراه قبوض آب بروشورهای اطلاع رسانی توزیع می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19630

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.