تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

به چه سبب سکه گران شد؟

نرخ سکه در تعطیلات نوروز به نحو بی پیشینه ای افزایش پیدا نمود و در شرایطی که قبل از عید نرخ سکه تمام یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود. این اتفاق در شرایطی افتاد که حدس ها بر خلاف این روند بود و با توجه به نیمه تعطیل شدن بازار انتظار برای افزایش نرخ ها وجود نداشت در این مورد محمد کشتی رأی های در اظهار کرد وگو با ایسنا، به تعریف علل افزایش نرخ سکه پرداخت و اظهار کرد: پس از سال جدید انتظار می رفت با توجه به کاهش درخواست ها و قدری کاهش التهابات در بازار نرخ ها تعدیل گردد، ولی در آغاز سال جدید همزمان با جنگ تجاری آمریکا و چین اعتبار دلار بشدت کاهش پیدا نمود.

وی دنبال کرد: این اتفاق موجب گردید که نرخ جهانی طلا با افزایش رو به رو گردد به به صورتی که هر اونس به ۱۳۴۷ دلار رسید که حالا به حدود ۱۳۳۰ دلار دست یافته، اما همچنان در نوسان هست. از سویی در ایام عید با توجه به تعطیلی واحدها و نبود نرخ رسمی ارز نرخ ارز افزایش پیدا نمود و همزمانی این دو عامل یعنی افزایش نرخ جهانی و افزایش نرخ ارز موجب گردید که نرخ سکه نه فقط کاهش پیدا نکند لکن با افزایش همراه گردد.

کشتی رأی های تصریح نمود: از سویی در شرایطی که ارائه در بازار خیلی فراوان نبود،   نرخ سکه تمام به یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومان افزایش پیدا نمود، علاوه بر این انتظار می رفت که پس از تعطیلات عید حباب نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی کم گردد، اما این اتفاق نیفتاد و به سبب تقاضایی که در بازار وجود داشت و عدم ارائه کافی نرخ این سکه ها هم افزایش یافت.

کشتی رأی های افزود: همچنان نرخ های فعلی پا برجا هست و نرخ انواع سکه کاهش چشمگیری نداشته هست و با توجه به اینکه روز شنبه قرار هست دوباره بانک کارگشایی سکه حراج کند این انتظار وجود داشت که در آخر هفته نرخ سکه قدری کاهش پیدا کند، اما این اتفاق نیفتاد.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94816

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.