تاریخ ارسال : ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بودجه شرکت های دولتی واضح نیست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان با اشاره به واضح نبودن بودجه شرکت های دولتی، اظهار کرد: یکی از مشکلات در مجلس و دولت نبود سامانه داده ها و اطلاعات هست، بنابراین تا وقتی که نتوان سامانه داده ها را اصلاح کرد، نمی شود از لحاظ علمی  پاسخگو و ناظر شایسته ای بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تا وقتی که زیرساخت داده و اطلاعات یعنی اطلاعات از بودجه شرکت های دولتی در دست ما نیست بحث از نظارت و بررسی کردن دست کم علمی و کارآمد نیست، اضافه کرد: باید زیرساختی وجود داشته باشد که ورودی و خروجی داده ها را رصد و پس از آن بررسی کند که این حساب و نتیج چه میزان با اغراض همخوانی داشته یا نداشته هست.

وی با بیان اینکه سامانه باید اصلاح شود تا بودجه شرکت های دولتی واضح شود، یادآور گردید: گزارش هایی که مرکز مطالعات و دیوان محاسبه های عرضه می دهند نشان می دهد زیادی از اغراض مصوبات بویژه در بودجه در زمینه هدف هزینه نشده که شرکت های دولتی نیز بخشی از این مشکل می باشند.

پزشکیان اضافه کرد: مشکل ما این هست که زیرساخت برای بررسی شرکت های دولتی نداریم، چراکه اگر سامانه وجود داشته باشد اذن انحراف نمی دهد، اما وقتی که سامانه اذن انحراف را می دهد یعنی نظارت ها اثربخشی لازم را ندارد که ۳۸ سال پس از انقلاب این مبحث را کامل نشان می دهد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح نمود: اگر به سیر بررسی گزارش های دیوان محاسبه های نگریسته شود مشخص می شود که مبحث چیست و نظارت ها چه میزان اثربخش بوده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94104

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.