تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بودجه ۸۱۱ هزار میلیاردی کمپانی های دولتی؛ پاشنه آشیل لایحه بودجه ۹۷

محمد حسینی در صحبت با خبرنگار مهر، با اشاره به در دست ارزیابی بودن لایحه بودجه ۹۷ در مجلس اظهار داشت: کمیسیون های مجلس، پیوسته های لایحه بودجه را مطالعه نمی کنند این در حالی هست که بخش اعظم بودجه در ملحق شد ها قید شده هست.

وی با اظهار اینکه ۸۱۱ هزار میلیارد تومان از اعتبارات بودجه سال ۹۷ مربوط به کمپانی هاست، افزود: بزرگترین رقم بودجه مربوط به بودجه کمپانی های دولتی هست که در ملحق شد های لایحه بودجه قید شده هست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تناقضات و ایرادات بنیادی در لایحه بودجه ۹۷ اظهار کرد: پرسش ها مهمی درباره بودجه کمپانی های دولتی وجود دارد، به چه علت کمپانی های زیان ده در بخش کمپانی های سودده نوشته شده اند؟ به چه علت نفع سهام کمپانی ها به نحو دیگری نوشته شده هست؟ نفع سهام کمپانی ها بر چه بنیادی تخمین شده هست؟ آیا مصوبات مجامع کمپانی ها را درنظر دارند؟ چه رخدادی در کمپانی ها افتاده هست که می خواهند درآمدهای خود را افزایش دهند؟

حسینی اظهار داشت: لازم است در صحن علنی و کمیسیون تلفیق، بودجه کمپانی ها را مورد ارزیابی قرار داد تا نگاه کنیم طبق چه ارقام و ارقامی ثبت شده اند.

وی اظهار کرد: بیشتر از ۵۰ درصد از سهام کمپانی های دولتی مربوط به دولت هست بنابراین لازم است بودجه این کمپانی ها  کاملاً در لایحه بودجه سنواتی درج گردد. هر سال دولت این رقم بودجه کمپانی ها را در سرجمع بودجه و ماده واحده می بیند و بعد در پیوستی به صورت مجزا جزئیات آن را منتشر می کند.

حسینی تأکید کرد: یک سری از این کمپانی ها سودده می باشند و درآمد آنان بیشتر از هزینه هایشان هست و به عنوان کمپانی های سودده تلقی می گردند اما یک سری کمپانی ها نیز بودجه خود را با زیان می بندند. این کمپانی ها زیان ده می باشند. عده ای از این کمپانی ها نیز دربردارنده بانک ها می گردند که در جدول به صورت مجزا قرار دارند.

نماینده مردم تفرش و اشتیان در مجلس افزود: لازم است ارزیابی گردد که کمپانی های زیان ده چند سال هست که زیان ده می باشند؟ دلیل زیان ده بودن آنان چیست؟ برپایه سیاست های اصل ۴۴ کمپانی های زیان ده لازم است منحل گردند و یا به صورت سازمان و دستگاه های منسوب به وزارتخانه های ذیربط اداره گردند اما سالیان سال هست که تکلیف این کمپانی ها مشخص نشده هست.

وی اضافه کرد: عده ای از این کمپانی ها که در لایحه بودجه برای آنان اعتباراتی مدنظر داشته شده هست، سالها است که در حال واگذاری می باشند. با توجه به سیاست های اصل۴۴ قرار بود مدت زمان محدودی کمپانی ها در حال واگذاری باشند زیرا وقتی که کمپانی ها در حال واگذاری می باشند از مقررات و مقررات مستثنی می گردند.

حسینی اظهار کرد: برپایه قانون، از همه کمپانی های سودده نیز ۵۰ درصد نفع سهام و یک دوازدهم مالیات علی الحساب کم می کنیم. لازم است ارزیابی گردد که این شیوه چه تأثیری در کارکرد کمپانی های نفع ده دارد.

عضو  کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: آیا شرکتی که در لایحه بودجه ۹۷ حدس شده هست که سودده هست در عمل سودده خواهد بود؟ هیچ نهادی بر این امر نظارت نمی کند. این مباحث حتی در سازمان برنامه و بودجه نیز باز نمی توان لکن منحصرا بسته ای با ارقام و ارقام نجومی در بودجه کل کشور هست.

وی با اظهار اینکه لازم است بودجه کمپانی ها به تصویب مجمع عمومی آنان برسد، اظهار کرد: زیادتر این مصوبات به تصویب مجمع عمومی کمپانی ها نرسیده هست زیرا در زمان تدوین لایحه بودجه بیشتر مجامع کمپانی ها تشکیل نشده بودند. مصوبات لایحه بودجه درباره بودجه ایده ای کمپانی ها با مصوبات مجمع عمومی کمپانی ها مغایرت دارد که این امر در تضاد اساسنامه کمپانی ها و قانون تجارت هست.

لازم است مشخص گردد که هزینه هایی که در قالب ریخت و پاش ها و حقوق های نجومی در بعضی از کمپانی ها وجود دارد، از کجا حاصل می گردد. با مصوبه مجلس به کمپانی ها اذن پرداخت می دهیم و همین عامل باعث بعضی مشکلات هست.

وی با تاکید بر اینکه عدم ارزیابی کارشناسی بودجه کمپانی ها پاشنه آشیل لایحه بودجه هست، اظهار داشت: ۸۱۱ هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه به کمپانی های دولتی اختصاص دارد که دارای ابهامات بسیاری هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82434

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.