تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بوسه وزیر بهداشت بردستان پدری داغدیده

خبرگزاری ایرنا: جشن نفس بود و همه نفس ها در سینه ها حبس؛ اولین قدردانی این مراسم از تیمی انجام گردید که قلب نوجوان ۱۱ ساله را با جت به شیراز برده بود.

امروز جمعه چهاردهمین مراسم بزرگداشت اهدا عضو یا همان جشن نفس در سالن همایش های برج میلاد و با حضور مدیران کشوری و هنرمندان و ورزشکاران و علاوه بر این خانواده های اهدا و دریافت کننده عضو برگزار گردید.
برنامه با سه تارنوازی یک نوجوان ۱۶ ساله و دریافت کننده قلب ، شروع شد؛ او خلال نواختن سه تار اظهار کرد این آهنگ را به اولیای دم کسی تقدیم می کند که قلب او در سینه اش می تپد.
این برنامه درکنار سخنرانی های پشت سر هم با برنامه های مکرر قدردانی هم همراه بود. در این همایش از اولیای دم چند اهداکننده عضو و علاوه بر این فعالان عرصه اهدای عضو قدردانی گردید.

** نام کودکم را محمدجواد خواهم گذاشت
در جشن نفس امروز ، گزارشی از اهداکننده عضوی پخش گردید که کودکی ۱۱ ساله بود و چهار عضو کلیدی بدنش به چهار فرد حیات دو مرتبه بخشید.

پیوند دوم کلیه ام بود. ٢٠

**بوسه وزیر بهداشت بر دستان پدر داغدیده

نکته جذاب دقت در صحنه قدردانی از پدر و مادر محمدجواد، بوسیدن دست پدر او از سوی وزیر بهداشت، معالجه و تعلیم دکتری بود که شاید با این کار خواست تا هم با او همدردی کرده باشد به چه سبب که دکتر هاشمی پیش از اینکه وزیر باشد ، پدر هست پدری که کودک هفت ساله اش را از دست داده هست .

** میخوام دکتر مهدوی بشم
بخش دیگری از برنامه های امروز جشن نفس، حضور کودکانی بود که در سال ۹۶ قلب دریافت کرده بودند و این کودکان بهمراه عمو فتیله ای ها وارد سن گردیدند.
یکی از این کودکان که دختری پنج ساله بود . این دخترک از خانواده اهداکننده عضو مقدار دانی کرد ولی از آینده اش هم اظهار کرد ؛ اینکه قصد دارد دکتر مهدوی گردد (پزشک پیوند او).
سپس در کنار این کودکان و با حضور معاون ریاست جمهوری و وزیر بهداشت، دکتر فریدون نوحی، رییس بیمارستان قلب رجائی و کادر این بیمارستان بدلیل انجام پیوند قلب روی این کودکان قدردانی گردیدند.

** قدردانی از فرهنگ سازان اهدا
باحضور وزیر بهداشت، شهردار تهران، سخنگوی دولت، عضو هیات مدیره انجمن اهدای عضو، رییس نظام دکتری، نمایندگان مجلس از فرهنگ سازان اهدا و علاوه بر این از فعالیت های انجمن اهدای عضو قدردانی گردید.

**هنرمندانی که تجلیل شدند
در این مراسم عوامل فیلم سینمایی فصل نرگس، انیمیشن دیرین دیرین، سریال نفس شیرین و برنامه خوب ترین شکل محتمل، قدردانی شدند


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77190

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.