تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بوشهر|مهارت آموزان بعد از موفقیت در امتحان مشغول به کار می گردند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ، جمشید مطرقی صبح امروز در بازدید از برنامه آموزشی مهارت‌آموزان در شرکت کشتی سازی شهید محلاتی بوشهر با اشاره به نقش مهارت در ایجاد اشتغال گفت: کلید حل مشکل بیکاری در جامعه مهارت‌آموزی هست که در این راستا آموزش‌ها در کارگاه‌های تعلیم فنی و حرفه‌ای رایگان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه حرفه‌های آموزشی گوناگون به مهارت‌آموزان عرضه می‌شود اضافه کرد: طبق درخواست مهارت‌آموزان و طبق احتیاج بازار و صنعت های، دوره‌های مهارتی برپا می‌شود که به تعلیم دیدگان بعد از برپایی امتحان گواهینامه معتبر تعلیم فنی و حرفه‌ای واگذار می‌شود.

ریاست مرکز تعلیم فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید بر توجه به مهارت‌آموزی بیان کرد: مشکل اشتغال جوانان جویای کار بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی تنها از طریق مهارت آموزی قابل حل هست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بازار کار به تخصص‌های فنی بیشتری احتیاج دارد گفت: بر همین اساس سازمان تعلیم فنی و حرفه‌ای، برای کمک به اشتغال جوانان توسعه آموزشهای مهارتی و حرفه‌ای را در دستور کار قرار داده هست.

ریاست مرکز تعلیم فنی و حرفه ای شماره ۳ بوشهر با اشاره به نقش مهارت آموزی در توسعه اشتغال بیان کرد: امروز بازار کار نیازمند بهره‌مندی از مهارتهای تخصصی و فنی هست و جوانانی که دارای مهارتهای حرفه‌ای باشند مشکل کمتری برای ورود به بازار کار دارند.

وی، از انعقاد تفاهم‌نامه مشارکت فنی و حرفه‌ای و موسسه شهید محلاتی بوشهر اطلاع داد و اضافه کرد: این تفاهم نامه برای تعلیم  نیروهای مورد احتیاج موسسه در راستای اجرای طرح‌‌های اشتغالزایی منعقد شده هست.

ریاست مرکز تعلیم فنی و حرفه ای شماره ۳ بوشهر، تعلیم رشته‌های مهارتی مربوط با صنعت های دریایی را در این موسسه مورد اشاره قرار داد و تصریح نمود: در فاز نخست اجرای این تفاهم‌نامه ۱۰۰ نفر از تقاضا کنندگان آموزش‌های لازم را در رشته‌های مربوط دربردارنده جوشکاری برق،آرگون و آلومینیوم، مونتاژکاری و سازه‌های دریایی فرا می‌گیرند.

مطرقی با اشاره به ضمانت اشتغال مهارت‌آموزان در موسسه شهید محلاتی بیان کرد: تمامی کارآموزان بعد از انتهاء دوره آموزشی در شرکت کشتی سازی شهید محلاتی بعد از موفقیت در امتحان جوشکاری مشغول به کار می‌شوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87588

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.