تاریخ ارسال : ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بگو مگوهای وزرا در کریسمس زیر سایه وحشت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه آفتاب با درج تیتر «۶ گل به خودی دولتی ها» نوشته است: علیرغم سوء استفاده مخالفان دولت، برخی وزرا همچنان به صورت علنی علیه یکدیگر سخن می گویند.
«دعوا نکنید!» تیتر روزنامه وطن ‌امروز از بگو مگوی علنی اعضای کابینه است که اخیرا به وزرای نفت و صنعت رسیده و از قول زنگنه در مجلس نوشته است: من مسئول پتروشیمی هستم نه نعمت زاده و روزنامه شرق از این اظهارنظر به «دعوای ادامه دار دو وزیر بر سر رانت پتروشیمی ها» یاد می کند. 
روزنامه هدف‌ و ‌اقتصاد نیز ‌انتقاد وزیر نفت پس از مخالفت مجلس با فرمول تعیین نرخ پتروشیمی ها را با تیتر «من مسئول پتروشیمی ها هستم نه نعمت زاده» آورده است. 
«دعوای وزیران در دولت تدبیر» تیتر روزنامه جوان است که ذیل آن از «ضربه فنی نعمت پتروشیمی مقابل بیژن» گفته و نوشته است: زور وزیر کار با دستور رئیس جمهور به وزیر بهداشت نرسید. 
رد پای یک تفسیر در تبلیغات انتخابات
روزنامه همدلی با اشاره به توضیحات سخنگوی شورای نگهبان در خصوص مفهوم رجل سیاسی تیتر «زنان هم می توانند ثبت نام کنند» را درج کرده و روزنامه قانون با اشاره به اینکه کدخدایی ثبت نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری را رد نکرده تیتر «رجل مردانه یا زنانه؟» را منتشر کرده است.
روزنامه ابتکار با تیتر «رد پای یک تفسیر در تبلیغات انتخابات» نوشته است: امیدی ها برنامه خود را در صورت باز تعریف «رجل سیاسی» بیان کردند.
روزنامه شرق از متن گفتگویش با محمدرضا تاجیک تیتر «شانس روحانی فقدان آلترناتیو است» را برجسته کرده است.
روزنامه وطن امروز با تیتر «چیزی بگو!‌» نوشته است: سکوت محمد جواد ظریف درباره ماجرای اعترافاتش در کمیسیون امنیت ملی خلاف امنیت ملی است. 
روزنامه ایران با بازخوانی گزارش های سازمان شفافیت بین المللی از بهبود ۳۸ رتبه ای مبارزه با فساد طی ۳ سال کابینه روحانی خبر داد و تیتر زد: «تخریب دولت تاوان مبارزه با فساد».
برخی روزنامه های امروز همچون ایران و اعتماد از روایت تازه هاشمی از جلسه خبرگان برای انتخاب رهبر پس از رحلت امام نوشته اند و اعتماد افزود: «مرید آیت الله گلپایگانی بودیم اما مناسب رهبری نبودند».
«امیدوارم شیاطین داخلی نتوانند انقلاب را زخمی کنند» تیتر روزنامه های ابتکار،‌۱۹ دی و وقایع التفاقیه از قول هاشمی رفسنجانی است. 
دولت نهنگ‌های اقتصادی را معرفی کندبرای مقابله با ماهی گیری از فیش های نجومی «دولت نهنگ های اقتصادی را معرفی کند» تیتر روزنامه همدلی و آرمان از پیشنهادات اخیر سعید حجاریان به دولت است. 
دلار در سراشیبی«عقب نشینی دلار» تیتر روزنامه وطن امروز است که معتقد است با تزریق دلار توسط بانک مرکزی هیجان بازار ارز خوابید.
روزنامه ۱۹ دی با تیتر «بازگشت دلار به کانال ۳ هزار تومن» از ادامه دار بودن کاهش نرخ ارز خبر داد و روزنامه خراسان از وعده سیف برای کاهش دلار به کمتر از ۳۸۰۰ تومان قلم زد.روزنامه حمایت از مصوبه خانه ملت در «الزام دولت به شفافیت در اجرای هدفمندی یارانه ها» خبر داده است. 
دو هزار و تروریسم…«غرب سال نو میلادی را در سایه وحشت از حملات داعش آغاز کرد» تیتر نخست روزنامه کیهان از هدیه سران غرب به ملت هایشان و «ورود اروپا و آمریکا به سال جدید میلادی در سایه وحشت از تروریسم خود ساخته» نیز تیتر روزنامه جمهوری اسلامی است.
روزنامه قانون با تیتر «دو هزار و تروریسم…» در کنار درج کاریکاتوری از عامل انتحاری داعش، گزارشی از مهم ترین رویدادهای جهان در آستانه سال نو میلادی دارد. 
تیتر «۲ انفجار انتحاری در مرکز بغداد ۲۸ شهید و ۵۰ زخمی بر جا گذاشت» مطلب دیگر روزنامه کیهان است و روزنامه وقایع التفاقیه دلایل سفر وزیر امور خارجه سوریه به تهران، یک روز بعد از آتش بس را با تیتر «ماموریت “معلم” اطمینانی برای ایران» بررسی کرد. 
روزنامه کیهان با اشاره به سفر ولید معلم و نوری المالکی به تهران تیتر «تهران محور رایزنی های منطقه ای» را به رشته تحریر درآورد اما روزنامه اطلاعات به نقل از روحانی نوشت: محور مذاکرات صلح باید حاکمیت دمشق بر سوریه باشد. 
یادداشت از: مرتضی اذانی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=36108

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.