تاریخ ارسال : ۰۶ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیانیه “جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین” به حمایت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

«جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین» با صدور بیانیه‌ای از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» حمایت کرد.

 

به گزارش شلمچه نیوز، در بخشی از بیانیه «جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین» آمده است:

پیروزی انقلاب اسلامی با حضور و اراده مردم شکل گرفت. مردم تنها علت محدثه این حادثه عظیم نبودند و تجربه‌های گوناگون ثابت کرده، شرط بقای انقلاب نیز حضور مردم در صحنه‌های مورد نیاز کشور بوده است.

ساز و کار حضور مردم در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور در برهه‌های گوناگون متفاوت و متنوع بوده، اما مشارکت در انتخاب مسئولان یکی از بزرگ‌ترین مظاهر این مشارکت مردمی بوده است. اکنون نیز که کشور با چالش‌هایی به خصوص در عرصه اقتصاد مواجه شده، راه‌حل آن اموری از جمله تأکید بر نقش مردم و بازگشت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و جلوگیری از تقدم منافع حزبی و جناحی چپ و راست بر اولویت‌های‌مردم است.

افزایش بیکاری، رکود و بی‌رونقی فضای کسب و کار در جامعه، رواج روحیه  اشرافی‌گری و رفاه‌طلبی در میان برخی از مسئولان، فساد اقتصادی برخی از نهادهای دولتی و عمومی، رشد دیوان سالاری و بروکراسی مضر، از جمله نگرانی‌های مردم است.

ایجاد سازوکاری برای استفاده از نقش بدنه مردم در کارآمدسازی نظام اجرایی کشور موضوعی است که باید در آستانه شکل‌گیری آرایش‌های انتخاباتی بیش از پیش دیده شود.

شکل‌گیری «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی » ایده‌ای است که به نظر می‌رسد می‌تواند این خلاء را در کشور پر کند.

«جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین» نیز از بدو تأسیس بر مشارکت بدنه اجتماعی خود در تصمیم‌گیری‌های این جبهه همواره تأکید داشته است.

این فرآیند در معرفی نامزدهای پیشنهادی برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مشهد طراحی و پیاده شد که هر ۴ نفر مورد حمایت جبهه نیز در انتخابات حائز اکثریت آرا شدند.

در متن بیانیه تحلیلی شماره ۱ جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین برای انتخابات ریاست‌جمهوری نیز بار دیگر بر اهمیت «نقش‌دهی به بدنه اجتماعی نیروهای انقلاب و دوری از گروه‌گرایی در انتخاب اصلح» تصریح شده بود.

به نظر می‌رسد در الگوی مطرح شده در بیانیه شکل‌گیری جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیز این اصل مورد توجه قرار گرفته و جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین از ایجاد چنین سازوکاری استقبال و حمایت می‌کند.

جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35441

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.