تاریخ ارسال : ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیانیه درباره ادعای اختلاس ۸۰۰۰ میلیاردی

مدیرعامل سابق موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به اظهارات نماینده تهران در مجلس دهم درباره اختلاس ۸۰۰۰ میلیاردی «صندوق ذخیره فرهنگیان» در دولت احمدی‌نژاد پاسخ داد.

به گزارش شلمچه نیوز، در پی انتشار اظهارنظر یک نماینده اصلاح‌طلب در مجلس دهم با این عنوان که “اختلاس ۸۰۰۰ میلیاردی «صندوق ذخیره فرهنگیان» و «بانک سرمایه» مربوط به دولت قبل است”، مدیرعامل سابق موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به اظهارات این نماینده مجلس واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش در پاسخ بهروز امیدعلی مدیرعامل سابق مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به اظهارات محمود صادقی نماینده تهران در مجلس آمده است؛ از آنجا که گفت‌وگوی جنابعالی مشتمل بر مطالب خلاف واقع و نادرست است، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌شود:

۱٫ تخلف ۸۰۰۰ میلیارد تومانی که خبرگزاری مذکور تحت عنوان «اختلاس ۸۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان مربوط به دولت گذشته» به آن پرداخته، به استناد گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ خلاف واقع و بی‌اساس است. شایان توجه است صورت‌های مالی و عملکرد سال مالی مزبور در جلسه مورخ ۲۸ دی‌ ۱۳۹۲ هیات امنا به ریاست آقای دکتر علی‌اصغر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش تصویب شده و مراتب نزد اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است.

۲٫ مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد تومان از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان معدوم‌الوصول اعلام شده است، با عنایت به اینکه در صورت‌های مالی حسابرسی شده صندوق چنین دارایی وجود ندارد، به نظر می‌رسد منظور ایشان بانک سرمایه باشد.

مجموعه شرکت‌های تابعه صندوق کمتر از ۴۵ درصد سهام بانک سرمایه را دارا هستند و سهام بانک تنها ۶درصد از پرتفوی سرمایه‌گذاری صندوق را در بر می‌گیرد.

با یک بررسی اجمالی و به استناد گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک سرمایه برای دوره میانی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ که در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار (کدال) بارگذاری شده کل مطالبات سررسید گذشته، معوق و مشکوک‌الوصول بانک بالغ بر ۱٫۴۵۰ میلیارد تومان بوده است.

با عنایت به اینکه بانک شخصیت حقوقی مستقلی دارد، ضروری است مدیران وقت بانک در این خصوص و سایر موارد پاسخگو باشند.

۳٫ رکورد سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان به استناد صورت‌های مالی حسابرسی شده از ابتدای تأسیس تاکنون مربوط به سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ (از ۰۱/۰۷/۱۳۹۱ تا ۳۱/۰۶/۱۳۹۲) به مبلغ ۱٫۱۵۰ میلیارد تومان است، بالاترین نرخ بازدهی صندوق ذخیره فرهنگیان از ابتدای تاسیس تاکنون نیز در همین سال مالی محقق شده است.

در مهر سال ۱۳۹۲ و در هنگام تغییر مدیریت، صندوق و شرکت‌های تابعه در بهترین وضعیت سودآوری بوده و پرتفوی بورسی شرکت‌های تابعه ۱٫۵۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده داشته است.

ضمن ارج نهادن به حساسیت نمایندگان محترم مجلس در خصوص پاسداشت حقوق اعضای محترم صندوق ذخیره فرهنگیان به جاست اطلاعات و گزارش‌های مستند مبنای اظهار نظر قرار گیرد.

شایسته است در ارزیابی و تحلیل عملکرد بنگاه‌های اقتصادی از هرگونه رویکرد سیاسی و جناحی پرهیز کرده و ارزیابی‌ها براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده و سایر اطلاعات مستند براساس معیارهای علمی و استانداردهای حرفه‌ای صورت پذیرد.

در پایان از هرگونه رسیدگی توسط مراجع ذی‌صلاح که منجر به شفاف‌سازی و استیفای حقوق فرهنگیان معزز عضو صندوق شود، استقبال می‌کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24593

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.