تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیشترین محبوس ایرانی در کدام کشورها هستند؟ + جزئیات

  حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون‌امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به زندانی‌های ایرانی در بیرون از کشور، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار هست در نشست آتی کمیسیون با حضور مدیران مربوطه وضع کمی و کیفی ایرانی‌های  که در سایر کشورها  محبوس می باشند ارزیابی گردد.

بیشتر بخوانید:

سرنوشت تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج خانم ها ایرانی با مردان خارجی چه می‌شود؟

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس، اهتمام کرد: ایرانی‌های محبوس بیرون از کشور به سبب استفاده اقلامی مثل متادون، قرص سرما‌خوردگی و استامینوفن که استفاده این اقلام در ایران گناه نیست، در زندان می باشند.

فلاحت‌پیشه با اظهار اینکه خانم‌ها  نیز قسمتی از زندانی‌های ایرانی بیرون از کشور را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: زیادتر زندانی‌های ایرانی در کشورهای مالزی، عراق و ترکمنستان می باشند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران این کشورها هم اعتنایی به زندانی‌های ایرانی ندارند، اظهار کرد: سببی وجود ندارد که ما نسبت به شهروندان کشورهایی که تبعه ما را به دلایل متفاوت جرم‌انگاری کرده‌اند اغماض کنیم، و نسبت به تبعه آنان که مرتکب گناه شده‌اند گناه گویای نکنیم؛ یعنی می‌توان مقابل به مثل کرد تا ایرانی‌های دستگیری شده در زندان‌های بیرون از کشور آزاد گردند.

فلاحت‌پیشه اهتمام کرد: اگر مدیران این کشور‌ها با ما در مورد ایرانی‌های محبوس مشارکت نمی‌کنند ما می‌توانیم تبعه آنان را که مرتکب گناهی در ایران شده‌اند را دستگیری کرده و با زندانی‌های خودمان در کشور‌های آنان مبادله کنیم.

انتهای‌پیام/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75619

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.