تاریخ ارسال : ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیشترین و کمترین آمار همسرآزاری در شهرهای مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی استان از ارجاع دو هزار و۸۷۱ مورد همسر آزاری طی سه ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی خبر داد و افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که سه هزار ۱۱۵ مورد بود ،هشت درصد کاهش داشت.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، دکتر علی عباسی افزود: همسرآزاری به شکل‌های مختلف در جوامع بروز می‌کند و در هر خانواده‌ای با هر شرایط و موقعیت اجتماعی ممکن است نمونه‌ای از همسرآزاری وجود داشته باشد.

ارسال

وی افزود: براساس آمار مراجعه کنندگان به مراکز پزشکی قانونی استان در سه ماه امسال ، ازتعداد دو هزار ۸۷۱مورد همسرآزاری ثبت شده ۷۸۶مورد زن و ۱۹ مورد مردان شاکی بودند. اگر چه با توجه به عدم مراجعه اغلب موارد به محاکم قضایی و پزشکی قانونی آمار دقیقی از میزان همسر آزاری وجود ندارد.

ایشان تصریح کرد: خرداد ماه با ۲۷۷ مورد (۲۷۵ زن و ۲ مرد ) ،فروردین با ۲۷۴ مورد (۲۶۵ زن و ۹ مرد ) و اردیبهشتبا ۲۵۴ مورد ( ۲۴۶ زن و ۸ مرد ) به ترتیب بیشترین و کمترین مراجعین همسرآزاری در آن اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد : در شهر ستان های ساری و میاندرود با ۲۰۹مورد( ۲۰۳ زن و ۶ مرد ) ، بابل با ۱۰۱مورد(۹۹ زن و ۲ مرد ) و آمل با ۷۳ مورد (۷۲ مرد و یک زن )ببیشرین رامسر با ۸ (زن )  و سوادکوه با ۱۲ (زن ) مورد کمترین آمار مراجعین همسرآزاری در آن ثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندرانافزود : از آنجائیکه افراد آزار دیده جهت انجام معاینات و تعیین نوع صدمه‌ها به سازمان پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند، این امر زمینه مناسبی را جهت انجام بررسی‌های علمی یافتن راه‌حل‌های مناسب در زمینه رفع مشکلات ناشی از همسرآزاری در این سازمان فراهم ساخته است.

این مقام اجرایی استان بالا بردن سطح فرهنگی جامعه، مهارت‌های زندگی، بهبود شرایط زندگی و نیز توجه به سنت‌ها و احادیث بزرگان دینی و ترویج فرهنگ دینی در امر ازدواج و روابط خانوادگی و اجتماعی می‌توان موارد همسرآزاری را به حداقل رساند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21209

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.