تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۲۰:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیش از ۱۱۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در شهر بابلسر احداث شد

 

امور آب وفاضلاب شهری بابلسر با تحت پوشش داشتن شهرهای بابلسر، کله بست و بهنمیر و جمعیت تحت پوشش  بیش از ۱۲۳ هزار و ۴۰۵ نفر یکی از شهرهای زیبای ساحلی مازندران محسوب می شود. مسافرپذیر بودن این شهرها به ویژه در ایام تابستان و تعطیلات عید، ضرورت اجرای طرحهای فاضلاب را انکارناپذیر نمود. بنابراین در راستای تاکیدات شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور مبنی بر حفظ محیط زیست با اجرای طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب، مطالعه اجرای طرح فاضلاب  بابلسر در سال ۱۳۷۹ آغاز شد.

به گزارش شلمچه نیوز، معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران با بیان اینکه این طرح برای دوره زمانی ۲۵ ساله است، گفت: عملیات اجرایی این تصفیه خانه در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار از سال ۷۶ آغاز شد .

مهندس یزدان پناه، با بیان اینکهبرای این طرح ۴ مدول در نظر گرفته شد افزود: مدول اول با ظرفیت ۴۸۶۰ متر مکعب در شبانه روز  و تحت پوشش قراردادن ۲۰هزار نفر از جمعیت بابلسر درحال بهره برداری است.

وی، ظرفیت تصفیه خانه در سال مقصد را بیش از ۷۱هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز عنوان و تصریح کرد: این تصفیه خانه با سیستم لجن فعال با هوادهی ممتد فعال است.

معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران ، میزان تولید سرانه فاضلاب در این شهر را ۱۷۴ لیتر نفر روز دانست و افزود: در طرح کلی این تصفیه خانه ۹ ایستگاه پمپاژ  پیش بینی که درحال حاضر ایستگاه پمپاژ اصلی، PS5 و LS1 اجرا شد.

مهندس یزدان پناه، به اقدامات انجام شده در این تصفیه خانه اشاره و تصریح کرد: ۲۲۰۰ متر خط انتقال و ۱۱۰ کیلومتر شبکه فرعی واصلی احداث شد.

وی گفت : تا کنون ۵۱۱۰ انشعاب فاضلاب خانگی در بابلسر نصب شدکه ۲۲هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83531

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.