تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیمارستان‌ها در استان البرز ۲۷۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارند

حمید درفشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به اینکه فردیس  نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد اما هیچ امکانات بیمارستانی ندارد، اظهار داشت: از پروژه‌های در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان فردیس است که در مرحله سفت‌کاری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه در سفر رئیس‌جمهور به البرز منابع مالی بیمارستان فردیس تامین شده است، ادامه داد: اما تاکنون پولی داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه از دیگر پروژه‌های در دست اجرا بیمارستان کمالی است، بیان کرد: بیمارستان سید‌الشهدا(ع) در اختیار مجری است که دانشگاه علوم پزشکی البرز از وزارت درخواست گرفتن آن را کرده است.

درفشی با بیان اینکه اگر بیمه‌ها پول بیمارستان‌ها را بدهند، بیمارستان‌های استان مشکلی از نظر درآمدی ندارند، اضافه کرد: اما بیمارستان‌ها ۲۷۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارند و بیمه پول‌ها را نمی‌دهد در حالی که این میزان طلب برای ۸ ماه است. بیمارستان را می‌شود با درآمد خودش اداره کرد اما پول در دست بیمه‌ها است.

وی با اشاره به نیازهای استان از نظر پزشکی، عنوان کرد: در استان نیاز به ساخت بخش سوختگی و بخش‌های فوق تخصصی است و از طرفی برای رسیدن به استاندارد مناسب به یک هزار و ۵۰۰ تخت دیگر نیاز است.

درفشی با بیان اینکه در گذشته در استان برای هر یک هزار نفر ۰٫۴ تخت وجود داشت و در حال حاضر برای یک هزار نفر ۱٫۶ تخت وجود دارد، افزود: برای ساخت تخت‌های جدید به منابع دولتی و خصوصی نیاز است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72430

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.