تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیمارستان امام حسن (ع) بزرگترین قطب درمانی در خراسان شمالی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از  بجنورد؛  ؛  پیش از انقلاب اسلامی ۲ بیمارستان و تعداد ۷۰ تخت بیمارستانی در  استان خراسان شمالی  وجود داشت. در حال حاضر ۹ بیمارستان و هزار و ۱۲۷ تخت بیمارستانی و ۸۴۰ پرستار با ۲۱۶ پزشک متخصص در خراسان شمالی  به  مریض ها خدمات درمانی عرضه می دهند . 

 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام حسن( ع) بجنورد با ۳۲۰ تخت و در مساحت ۲۰۰ هزار متر مربع و مساحت بنا ۲۸ هزار و ۲۱۰ مترمربع به عنوان بزرگترین پروژه درمانی خراسان شمالی با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، معالجه و تعلیم پزشکی دولت تدبیر و امید ۲۳ اردیبهشت ماه سال کنونی در استان خراسان شمالی به بهره برداری رسید .

وجود بیمارستان 320 تخت خوابی امام حسن (ع) بجنورد / امکانات تخصصی و فوق تخصصی

فعالیت بیمارستان امام حسن(ع) در بخش های تخصصی و فوق تخصصی

علی حق بین رییس دانشگاه علوم پزشکی استان درگفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  بجنورد؛

وی اضافه کرد : در حال حاضر بیمارستان امام حسن (ع ) شهرستان بجنورد در بخشهای تخصصی ،  CCU ، قلب آی سی یو ، ارتوپدیENT  ، جراحی چشم ، داخلی ، اعصاب ، عفونی ، ارولوژی و فوق تخصصی غدد ، روماتولوژی ، ریه ، گوارش بالغین و بیمارستان بنت الهدی شهرستان بجنورد بخش بانوان و نوزادان و بیمارستان امام رضا بخش های اطفال و روانپزشکی را پوشش می دهد.

وی هم چنین اظهار کرد : بیمارستان امام علی در بجنورد در بخش های جراحی ، ارتوپدی و سوختگی ، جراحی مغز و اعصاب ، فک و صورت ریا،آنژیوگرافی و آنکولوژی درحال فعالیت هست .

علی حق بین با بیان اینکه ۱۳۰ متخصص به نحو تمام وقت در کلینیک های مخصوص بعد از طرح دگرگونی تندرستی در استان خدمات درمانی عرضه می دهند ، اضافه کرد : سال کنونی از این تعداد ۳۰ نیروی متخصص به بیمارستان های استان افزوده گردیدند .

وی اظهار کرد : درحال حاضر ۳۰۵ خانه ی بهداشت ، ۱۴ مرکز بهداشتی درمانی شهری ، ۶۵ مرکز بهداشتی درمانی روستایی و ۴۸ پایگاه تندرستی در استان خراسان شمالی فعال می باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اضافه کرد : هم حالا ۱۲۵ پزشک عمومی ، ۱۰۵ ماما ، ۴۸۵ بهورز در جایگاه ها بهداشتی و درمانی استان خراسان شمالی به مریض ها خدمات عرضه می دهند.

وجود بیمارستان 320 تخت خوابی امام حسن (ع) بجنورد / امکانات تخصصی و فوق تخصصی

هزینه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان امام حسن (ع)

دولت آبادی مدیر معالجه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی درگفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ ؛ با اشاره به این که برای ساخت بیمارستان  امام حسن (ع) هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ارزش هزینه شده هست ، اظهار کرد : بیمارستان امام حسن با حجم ۳۲۰ تخت مصوب و با حدود ۱۸۰ تخت فعال و ۴۰ تخت ستاره دار در ۹ طبقه و ۹ بلوک در زمین پردیس دانشگاه واقع در تخته ارکان شهر بجنورد ساخته شده هست .

دولت آبادی با بیان این که با راه اندازی این بیمارستان حجم های اندکس تخت استان خراسان شمالی و توان مریض پذیری استان افزایش یافته هست ، اضافه کرد : بخشهای تخصصی CCU- قلب-ICU- ارتوپدی- ENT-جراحی چشم-داخلی اعصاب-عفونی-ارولوژی و فوق تخصصی غدد-روماتولوژی- ریه-گوارش  درحال حاضر در این بیمارستان فعال می باشند .

دولت آبادی اضافه کرد : با توجه به تخصص های موجود هم حالا ۷ اتاق عمل اعمال جراحی تخصصی و فوق تخصصی را در  بیمارستان امام حسن(ع) پوشش می دهد.

وی تصریح نمود : در حال حاضر تعداد ۴۱ پزشک متخصص و فوق تخصص و ۶ پزشک عمومی در بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد در حال خدمات رسانی می باشند که البته در هریک از این گروه ها احتیاج به نیروی انسانی وجود دارد .

مدیر معالجه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی اضافه کرد : درشهرستان بجنورد  716 تخت دانشگاهی و ۸۶۸ تخت دانشگاهی و دولتی وجود دارد.

وی اظهار کرد : هم حالا اورژانس بیمارستان امام حسن (ع) با ۳۱ تخت و  6تخت درمانگاهی و با میانگین کل مراجعین ۱۲هزار بیمارمشغول فعالیت هست .

دولت آبادی اظهار کرد : محیط معالجه نرمال ، امکانات پزشکی مدرن و  مدرن ، شرایط اقامت مریض ها و همراهان منطبق با استانداردهای بیمارستانی و توسعه تخت بستری در استان خراسان شمالی را از مزایای بهره مندی برای مریض ها در استان عنوان نمود .

وی به وضع نامناسب جاده بیمارستان امام حسن (ع) اشاره نمود و اضافه کرد : در این مورد نوشته ها و نشست ها متعددی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و استانداری انجام شده که ماحصل آن آغاز عملیات چهار بانده شدن مسیر منتهی به بیمارستان امام حسن (ع) هست .

وجود بیمارستان 320 تخت خوابی امام حسن (ع) بجنورد / امکانات تخصصی و فوق تخصصی

فعالیت ۲۰۵ پرستار در بیمارستان امام حسن (ع)

ایزدفر مدیر بیمارستان امام حسن (ع) شهرستان بجنورد در اظهار کرد و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  بجنورد؛ ؛ اظهار کرد : هم اکنون  205 پرستار در بیمارستان امام حسن(ع) خدمات درمانی به مریض ها عرضه می دهند و ساعات کاری پرستاری طبق دستورالعمل های وزرات بهداشت و معالجه خواهد بود و این بیمارستان مثل سایر بیمارستان های استان تابع قوانین دانشگاه علوم پزشکی بوده و هیچ گونه افزایش ساعات کاری غیر متعارف در این بیمارستان وجود ندارد.

وی اظهار کرد : از زمان فعالیت بیمارستان تاحالا جراحی های تخصصی چشم ، گوش و حلق و بینی ، ارولوژی ، جراحی عمومی و ارتوپدی انجام شده هست .

ایزدفر اظهار کرد : بیمارستان امام حسن (ع ) در حال حاضر از نظر امکانات پزشکی و سرمایه ای در وضع مطلوب خواهد بود و با توجه به داشتن واحدهای پاراکلینیکی مثل تصویربرداری رادیولوژی ، سونوگرافی ، سی تی اسکن آزمایشگاه و اکو ، آزمایش ورزش ، نوار عصب و عضله ، نوار مغزی ، اسپیرومتری امکانات پزشکی و خدمات درمانی در اورژانس بیمارستان انجام می گردد .

وی اظهار کرد : در حال حاضر به بخشی از مریض ها استان از استان های مازندران ، گلستان و خراسان رضوی در بخش اکولوژی و جراحی چشم مریض ها به بیمارستان امام حسن (ع) مراجعه می کنند .

وی اظهار کرد:ماهانه ۲ هزار و ۴۰۰ مریض برای خدمات درمانی به بیمارستان امام حسن(ع) مراجعه می کنند.

وجود بیمارستان 320 تخت خوابی امام حسن (ع) بجنورد / امکانات تخصصی و فوق تخصصی

بهره برداری از ۱۳ پروژه بهداشتی و درمانی در دهه مبارک فجر

احمد هاشمی معاون بهداشتی علوم پزشکی استان خراسان شمالی در اظهار کرد و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛

هم حالا با ساخت بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام حسن (ع) در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی خدمات درمانی بیشتری به مریض ها و مردم استان عرضه می گردد و همجنین با عرضه خدمات تخصصی و فوق تخصصی سرعت خدمات دهی به مریض ها افزایش یافته و از مراجعه مریض ها استان خراسان شمالی به جایگاه ها درمانی استان های همجوار کاهش یافته هست .

گزارش از فاطمه بیانی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87568

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.