تاریخ ارسال : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیمارستان شهرضا دستگاه سی تی اسکن ندارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرضا، دستگاه سی‌تی‌اسکن شهرضا در هفته‌های گذشته از بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا خارج گردید و دغدغه‌های کم بودن امکانات پزشکی و مردمی که برای سی‌تی‌اسکن باید به اصفهان عزیمت کنند شروع گردید.

این در حالی هست که ۲۷ مرداد سال ۱۳۹۵ در جلسه‌ای با وزیر بهداشت که با حضور نماینده مردم شهرضا و دهاقان، فرماندار و رؤسای شبکه بهداشت و بیمارستان‌های شهرضا در محل دفتر وزیر بهداشت برگزار گردید، وزیر قول تأمین یک دستگاه سی‌تی‌اسکن برای شهرضا را داد.

شهرستان شهرضا که از موقعیت خاص استراتژیک بهره مند بوده و بر سر راه ۵ استان و در شاهراه شمال به جنوب کشور قرار دارد، نیازمند امکانات پزشکی مدرن هست، چون که شهرضا خدمات ملی به شهروندان عرضه می‌دهد اما با این حال دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان شهرضا ۱۲ سال هست که به کار گرفته شده و مستهلک هست، در حالی که عمر مفید دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن ۱۰ سال هست.

مشکل کمبودهای پزشکی شهرضا به همین جا ختم نمی‌شود، سرنوشت دستگاه «ام آر ای» که مجوز آن را چندین سال پیش به بخش خصوصی واگذار شده در پرده‌ای از ابهام هست و هنوز اقدام شایسته‌ای از سوی بخش خصوصی انجام نگرفته هست و مردم شهرضا سال‌هاست که برای انجام ام‌آر‌ای به مرکز استان مراجعه می‌کنند.

ریاست شبکه بهداشت و معالجه شهرضا حول خارج شدن دستگاه سی‌تی‌اسکن از بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) به خبرگزاری تسنیم

دستگاه‌ بهتری با شرایط مطلوب‌تر جایگزین می‌شود

ریاست شبکه بهداشت و معالجه شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم حول چرایی خارج شدن دستگاه سی‌تی اسکن از شهرضا، گفت: شرکتی با دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمنیه تأمین امکانات مشارکت می‌کند و شهرهایی که احتیاج به دستگاه‌های پزشکی دارد، آن را تأمین می‌کند.

حجت‌الله تنهایی اضافه کرد: این شرکت یک دستگاه سی‌تی‌اسکن به شهرضا می‌آورد و طبق قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی به مدت چند سال بهره‌برداری از این دستگاه و تمام عواید آن به شرکت ذکر شده تعلق می‌گیرد.

وی گفت: ۲ دستگاه سی‌تی‌اسکن به استان اصفهان یکی به بیمارستان منظریه خمینی‌شهر و دیگری به بیمارستان عیسی بن مریم اصفهان تعلق گرفت که با رایزنی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان عیسی بن مریم به شهرضا اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه این شرکت با دانشگاه به توافق نرسید و دستگاه از بیمارستان خارج گردید، تصریح نمود: بیشتر از ۸۰ درصد سی‌تی‌اسکن شهروندان در بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا انجام می‌شود و مریض ها در صورت احتیاج زیادتر به استان فرستاده می‌شوند.

یال جدید بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) پاییز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

ریاست شبکه بهداشت و معالجه شهرضا با اشاره به یال دوم بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا، اضافه کرد: در ساخت و ساز یال جدید بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) وقفه‌ای ایجاد گردید که با پشتیبانی نماینده مردم در مجلس و مسئولین استانی، پیمانکار جدید  آغاز به کار کرده و با تأمین مراجع در فصل پاییز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به امکانات یال دوم بیمارستان امیرالمؤمنین شهرضا، گفت: در یال دوم بیمارستان امیرالمؤمنین تازه ترین دستگاه‌های پرتونگاری به بیمارستان اضافه می‌شود.

ریاست شبکه بهداشت و معالجه شهرضا با بیان اینکه در راستای بهداشت در شهرضا با هیچ ناتوانی و کمبودی روبه‌رو نیستیم، گفته بود: در یال جدید بیمارستان امیرالمؤمنین طبق قول مساعد ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در طبقه اول بیمارستان دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

حال با توجه به صحبت‌هایی که ریاست شبکه بهداشت و معالجه شهرضا داشته‌اند به نظر می‌رسد مردم شهرضا باید برای دریافت خدمات مدرن سی‌تی‌اسکن، MRI، تا وقتی که یال دوم بیمارستان امیرالمومنین(ع) آماده شود، آماده سازی که دست کم ۸ ماه دیگر به طول خواهد انجامد، در انتظار بمانند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84065

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.