تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیمه ۶میلیون ایرانی بدون تامین مراجع مالی/لزوم توجه به بخش خصوصی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، بشیر خالقی در حاشیه راه اندازی بخش های جدید نخستین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و درمانی در کشور گفت: بودجه تندرستی با رشد ۷ تا ۸ درصدی همراه بوده اما این رشد با قیمت تورم همخوانی ندارد.

وی با عنوان این مطلب که طرح دگرگونی تندرستی در سال اول اجرا با مشارکت وزارتخانه های بهداشت و رفاه و سازمان مدیریت به خوبی شروع گردید، دنبال کرد: متاسفانه در سال گذشته پایین ترین ارزش به این طرح تخصیص داده گردید.

وی با اشاره به تامین مراجع مالی اجرای طرح دگرگونی تندرستی از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و علاوه بر این ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها گفت:  قسمت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده قریب به ۵ هزار میلیارد تومان می شود علاوه بر این از محل ۱۰ درصد هدفمندی رقم قابل ملاحظه ای به حوزه تندرستی می رسد که متاسفانه در سال گذشته پایین ترین میزان به طرح  دگرگونی تندرستی تخصیص داده گردید.

خالقی در عین حال بر لزوم تکمیل پرونده الکترونیک تندرستی و اجرای راهنمای بالینی با معیت انجمن های پزشکی تاکید کرد و اضافه کرد: اجرای برنامه پزشک خانواده نیز خواسته مجلس از دولت هست و تا وقتی که این سه مبحث یعنی پرونده الکترونیک تندرستی، راهنمای بالینی و پزشک خانواده بدرستی اجرا نشود نمی شود به ادامه طرح دگرگونی تندرستی امیدوار بود.

عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس با اشاره به اینکه ۱۱ میلیون نفر در قالب طرح دگرگونی تندرستی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، گفت: دست کم ۶ میلیون نفر از این اشخاص بدون تامین مراجع مالی بیمه شده اند.

وی در ادامه به اصل ۴۴ قانون بنیادی و واگذاری کارها به بخش خصوصی اشاره نمود و گفت: دولت یک تنه توان ندارد هزینه های تندرستی را تامین کند. از همین رو لازم هست از بخش خصوصی در این حوزه استفاده شود.

علاوه بر این وحید اکبری مدیر نخستین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و درمانی در کشور هدف از راه اندازی این مرکز را ار ائه خدمات جامع تشخیصی و درمانی به مردم عنوان نمود و گفت: با توجه به استفاده روزافزون از تکنولوژی در حوزه پزشکی مبحث بستری های کوتاه مدت پس از عمل جراحی مورد توجه قرار گرفته هست. از همین رو این مرکز با هدف عرضه خدمات جامع تشخیصی و درمانی راه اندازی شده هست.

وی با اعلام این مطلب که در این مرکز خدمات متفاوتی در حوزه معالجه با رویکرد تشخیصی و درمانی به مردم عرضه می شود، تاکید کرد: شعار ما محافظت سلامتی آدم سالم هست.

به گفته اکبری در این مرکز تاحالا ۶ بخش تخصصی و فوق تخصصی پوست و مو، گوارش و کبد، قلب و عروق، توانبخشی و …


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83982

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.