تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بیم از زمین لرزه را با فناوری کمپانی های دانش بنیان نسخه پیچ کنید

برطرف نگرانی زمین لرزه و آوار همراه با شرکت‌های دانش بنیان/همراه با شرکت‌های دانش بنیان هیچ مصدومی زیر آوار نمی‌ماندبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شرکت‌های دانش بنیان از ارزش زیاد زیادی در کشور بهره مند می باشند و با اختراعات روزمره جوانان نابغه در این شرکت‌ها و علاوه بر این به وسیله طرح‌های مبتنی بر دانش علت رشد و پیشرفت کشور می‌شوند.

  باشگاه خبرنگاران جوان توجه دارد به ارائه فرآورده ها دانش بنیان پرداخت کند که از طریق این شرکت‌ها تولید شده هست.

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید زنده‌یاب شده هست که در زمان زمین لرزه به نیروهای امدادی مساعدت می‌کند تا افرادی که زیر آوار مانده‌اند را شناسایی و‌ آنان را از زیر آوار خارج کند.

مدیر این کمپانی دانش بنیان در اظهار کرد و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به این مبحث که این محصول برای امدادرسان هلال‌احمر یک محصول زیاد کارآمد به حساب می‌آید، اظهار کرد: در حوادث مختلفی من جمله زمین لرزه این محصول کارایی منحصر به فرد خود را نشان می‌دهد به این صورت که تا عمق چهار متری تنفس افرادی که زیر آوار مانده‌اند را تشخیص می‌دهد.

 دستگاهی با نرخ کم برای مساعدت به پلیس

این مدیر دانش بنیان با اظهار اینکه یکی از دیگر از کاربردهای این محصول و دستگاه در صنایع نظامی هست، اظهار کرد: برای صنعت های نظامی و دفاعی می‌توانیم از این محصول استفاده نماییم، برای مثال در عملیات‌های متفاوت اگر پلیس بخواهد آگاهی یابد که آیا کسی در پشت دیوار قرار دارد یا خیر؟، این دستگاه‌ را استفاده می‌کند زیرا در زیادی از عملیات های متفاوت پلیس لازم است آگاه گردد که چه کسی در اطراف او قرار دارد و این دستگاه به وی مساعدت می‌کند.

وی تأکید کرد:‌ مزیتی که این دستگاه دارد این هست که فرکانس‌های متفاوت بر روی آن قرار گرفته هست، یعنی اگر یکی از فرکانس‌ها از بین ‌رفت می‌توان از فرکانس دیگری استفاده نمود و علاوه بر این نشان دادن زاویه درست و مختصات هم یکی دیگر از مزیت‌های این دستگاه هست.

این مدیر کمپانی دانش بنیان با اظهار اینکه اگر هیچ مانعی وجود نداشته باشد دستگاه کارایی بیشتری از خود نشان می‌دهد،‌گفت: در یک سانحه آتش‌سوزی و یا آوار اگر هیچ مانعی بر سر راه وجود نداشته باشد، این دستگاه در  فاصله ۱۰۰ متری زاویه شخص را تشخیص می‌دهد و مساعدت می‌کند تا او به سادگی یافت گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82408

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.