تاریخ ارسال : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بی‌بی‌سی و بهائیان نگران خانواده هاشمی!

به گزارش شلمچه نیوز، یک پرسش جدی و البته کنایه‌آمیز درباره دیدار مجرمانه فائزه هاشمی با بهائیان هنوز بی‌پاسخ مانده است، پرسشی که آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی مطرح کردند: «چرا بسیاری در این‌باره سکوت کرده‌اند؟» شاید مردم مسلمان ایران از علما و شخصیت‌های دینی و نیز از شخصیت‌های سیاسی کشور برای موضع‌گیری درباره رفتار دختر آیت‌الله هاشمی انتظار بیشتری داشتند و این سکوت و تأخیر را نوعی «نگاه ویژه» به مسئله می‌دانند که اگر شخصی جز «دختر حاشیه» در وسط این متن می‌بود، بسیاری از افراد به میدان و منبر می‌آمدند و در دفاع از اسلام و تکفیر رفتار همنشینان بهایی‌ها کم نمی‌گذاشتند اما حالا یک چیزی در این میان فرق می‌کند فلذا دفاع ما از اسلام هم فرق کرده است!  البته برخی این بهانه را وسط می‌کشند که قضیه اظهر من الشمس است و نیازی به تکرار ندارد، همین که یک نفر بگوید، کافی است یا برخی دیگر می‌گویند پرداختن بیش از حد به موضوع، دامن زدن به حاشیه‌سازی‌های مورد نظر تجدیدنظرطلبان است که این روزها شرمنده برجام و معیشت مردم – هر دو- شده‌اند و به این حاشیه‌ها سخت محتاج هستند. اما نکته در اینجاست که سکوت در برابر این عمل مجرمانه و ضددین، راه را برای فرقه صهیونیستی بهائیت و شبکه ضدایرانی بی‌بی‌سی باز می‌گذارد تا اعتراض‌های موردی به رفتار مجرمانه فائزه را اقدامی برای تخریب جایگاه آیت‌الله هاشمی در خبرگان ارزیابی کنند! البته این هم خود یک پرسش جدی است که چرا بهایی‌ها و بی‌بی‌سی برای جایگاه هاشمی در خبرگان نگرانی دارند؟! بی‌بی‌سی از قول روح‌الله طائفی، همسر فریبا کمال‌آبادی که فائزه به دیدار او رفته بود، می‌نویسد: «فکر می‌کنیم آن چیزی که باعث شده در این میان به فائزه هاشمی فشار بیاورند این است که در آستانه انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان، عده‌ای می‌خواهند این مسئله را وسیله‌ای برای تضعیف آقای هاشمی‌رفسنجانی قرار دهند(!)»

هاشمی این روزها سفرهایی را – شاید – برای تقویت همین جایگاهی که حالا نگرانی‌هایی هم در جامعه بهائیت و شبکه جاسوس و ضدایرانی بی‌بی‌سی به وجود آورده، آغاز کرده است اما گذشته هاشمی نشان می‌دهد که او خود یک شخصیت به شدت ضداستعماری و ضدبهائیت بوده است و هرچند به تعبیر آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی، موضع نرمی در مقابل رفتار مجرمانه دخترش داشته اما در گذشته مواضع سختی در این باره گرفته است. شاید اگر موضع هاشمی مقابل دخترش دست‌کم با موضعی که در کتاب «امیرکبیر قهرمان مبارزه با استعمار» گرفته است، برابری می‌کرد، کل جامعه و شخصیت‌ها را از موضع‌گیری معاف و بی‌نیاز می‌کرد و آن موقع خیال بی‌بی‌سی و بهایی‌ها هم از تخریب جایگاه هاشمی راحت می‌شد. هاشمی در این کتاب می‌گوید: «امیر در خصوص حزب جاسوسی بابیه سخت انعطاف‌ناپذیر بود و اعتقاد داشت که آنها باید ریشه‌کن شوند، زیرا به حق درک کرده بود که اصل و نسب و ایده و عمل آنها، از استعمار و در مسیر منافع استعمارگران و علیه اسلام و مسلمین است. تقریباً پنج سال پیش از صدارت امیرکبیر، موجودیت این حزب کثیف اعلام شده بود و در آن مدت، برای افرادی از قبیل امیرکبیر که در قسمت بالای کادر سیاسی کشور قرار داشت، ماهیت استعماری آنها کاملاً مکشوف شده بود. وجود دست استعمار پشت سر آنها و روابط آنها با سفارتخانه‌ها چیزی نبود که از نظر شخصی مثل امیرکبیر مخفی بماند. و طبعاً از شخصیت ضداستعماری امیرکبیر انتظار می‌رفت که برای قلع و قمع آنها و کندن شرشان از جامعه اسلامی، از هیچ اقدامی دریغ نکند.»
‌ ‌
باید با فائزه هاشمی برخورد قانونی شود
در همین ارتباط آیت‌الله محمدعلی تسخیری، منتخب مردم تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با تسنیم، خواستار برخورد قانونی با فائزه هاشمی شد و درباره فرقه ضاله بهائیت و دیدار اخیر این فرد با اعضای این فرقه، گفت: بهائیت یک فرقه منحرف سیاسی است که به‌طور کامل ساخته و پرداخته دست انگلستان است و از اسرائیل و سرزمین فلسطین اشغالی هدایت می‌شوند و رهبران‌شان جاسوس غرب هستند.
وی افزود: بهائیان یک حزب سیاسی و اساساً جاسوس هستند و نمی‌توان گفت اقلیت مذهبی‌اند، بلکه ضد همه ادیان تلقی می‌شوند.
آیت‌الله تسخیری درباره دیدار فائزه هاشمی‌رفسنجانی با تعدادی از اعضای فرقه ضاله بهائیت، این اقدام را محکوم کرد و متذکر شد: این حرکت دهن‌کجی به دین اسلام و نظام اسلامی است و باید از جهات قانونی با آن برخورد شود.
‌ ‌
دیدار با بهائیان همنوایی با صهیونیسم
همچنین آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری، نماینده ولی‌ فقیه در استان بوشهر نیز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به دیدار فائزه هاشمی با جمعی از اعضای فرقه ضاله بهائیت اظهار داشت: دیدار با اعضای فرقه ضاله بهائیت و حمایت از آنها نشان از بی‌بصیرتی سیاسی و همنوایی با صهیونیسم بین‌المللی بوده و این عمل در راستای اجرای پروژه خشنودسازی سران استکبار صورت گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه اولین اقدام لازم در قبال این عمل محکومیت قاطع از سوی فعالان فرهنگی و دلسوزان نظام اسلامی است، گفت: دیدار با بهائیان موجب تجری فرقه ضاله بهائیت و تعرض به نظام اسلامی است؛ از این‌رو ورود جدی قوه قضائیه و برخورد مناسب نسبت به آن امری لازم و ضروری است.  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در پایان تأکید کرد: دیدار با اعضای فرقه ضاله بهائیت در تعارض با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است.
‌ ‌
این اولین لغزش فائزه هاشمی نبود  ‌
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز نیز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به لزوم برخورد قوه قضائیه با فائزه هاشمی اظهار داشت: با توجه به موضع اخیر ریاست قوه قضائیه و تأکید آیت‌الله آملی‌لاریجانی برای بررسی موضوع دیدار فائزه هاشمی با عناصر بهائیت،‌  اگر این اقدام مجرمانه تشخیص داده شود با آن برخورد قضایی خواهد شد.

ابراهیمی افزود: این کار اولین اقدام و لغزش خانم فائزه هاشمی در طول این سال‌ها نبوده است و موارد دیگری هم وجود دارد که به نوع تفکر و بینش وی باز می‌گردد و از این‌رو نمی‌توان به سادگی جلوی این فرد را گرفت.  عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: حتی زمانی که آقای هاشمی‌رفسنجانی درباره دیدار دخترش با عناصر بهائی صحبت کرد، ما شاهد نوعی تمرد از سوی فائزه هاشمی بودیم.

وی تأکید کرد: قوه قضائیه باید برای جلوگیری و استمرار این هنجارشکنی که منجر به جرئت یافتن و جری شدن دیگران برای مقابله با نظام می‌شود، ورود و برخورد کند تا یک فرقه انگلیسی ساخته همچون بهائیت مورد دلسوزی واقع نشود.
ابراهیمی با بیان اینکه بهائیت ساخته و پرداخته انگلیس به منظور تفرق در پیروان اهل بیت(ع) است، یادآور شد: کسی که این فرقه را ترویج کند اقدامی خلاف قانون، عرف و عقاید مردم انجام داده است چراکه مردم پیش از انقلاب هم تفکر بهائیت را یک تفکر الحادی می‌دانستند، از این‌رو با کسانی که دست به تبلیغ این فرقه می‌زنند باید برخورد قضایی شود.
‌ ‌
پشت‌پرده‌های  این دیدار  روشن شود
حجت‌الاسلام احمد سالک، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم در نشستی با حضور خبرنگاران با اشاره به دیدار فائزه هاشمی با سرکرده بهائیت در ایران گفت: فرقه بهائیت دست‌پرورده یک سازمان اطلاعاتی امریکایی و انگلیسی است.

وی با تأکید بر اینکه جریان بهائیت شبکه‌ای با هدف جمع‌آوری اطلاعات برای سازمان اطلاعاتی موساد اسرائیل است، افزود: قطب این شبکه در دامان اسرائیل بنا شده که خواسته‌های امریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و انگلیسی‌ها را پوشش می‌دهد. این جریان در ماجرای فتنه ۸۸ نیز نقش داشت و به ‌دستور ۱۷ اپوزیسیون خارج از کشور با رهبریت فرح دیبا در مسیر براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با استناد به گفته‌های فائزه هاشمی مبنی بر اینکه تنها نشستی در راستای حقوق بشر با سرکرده بهائیت داشته و لاغیر، ابراز کرد باید از این خانم پرسید: چرا حقوق شهدا و جانبازان را که در پی رفتارهای امریکایی و اسرائیلی از بین رفته است، پیگیری نمی‌کنید و از حقوق یک جریان وابسته به اسرائیل دم می‌زنید؟

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: باید پشت‌پرده‌های ارتباط دختر آقای هاشمی با جریان‌های وابسته به اسرائیل روشن شود چراکه خرداد سال گذشته آلن گودمن، مقام ارشد سازمان سیا به ایران آمده و حتی در دانشگاه‌ها سخنرانی داشت و گزارش حضور او در ایران بسیار مورد توجه سازمان سیا قرار گرفت.  وی با تأکید بر اینکه با کنار هم گذاشتن این جریان‌ها مقدمه حضور جاسوسان در ایران فراهم شده و شبکه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور ایران باید بسیار هوشیار باشند، گفت: متأسفانه خانواده آقای هاشمی بدسابقه هستند چراکه در جریان فتنه ۸۸ کمیته‌ای خاص در ایران فعالیت می‌کرد که بخش رسانه‌ای این کمیته را افراد خانواده هاشمی در دست داشتند.
سالک با درخواست از دستگاه‌های قضایی برای پیگیری این موضوع، بیان کرد: باید پشت پرده این ماجرا مشخص شود چراکه دفاع از جریان بهائیت جرم محسوب می‌شود، به همین دلیل قوه قضائیه باید وارد جریان شود.

جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16948

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.