تاریخ ارسال : ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بی‌توجهی به مسائل فرهنگی مردم، سستی عقیده و اراده را به دنبال دارد

کاظمیان، دبیر جامعه اسلامی دانشگاه تبریز در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در مورد دیدار رهبری با دانشجویان گفت: سال قبل که خودم به دیدار مشرف شدم فضایی را در آنجا درک کردم که تاکنون ندیده بودم و همه دانشجویان در حالت شوق و اشتیاق بودند.

 

کاظمیان در ادامه افزود: اینکه شخص اول مملکت برای دانشجویان و جوانان وقت مکفی می‌گذارد و با تامل انتقادات آنها را می‌شنود بسیار با اهمیت است. این جلسات معمولا چندین ساعت طول می‌کشد و مسائلی که نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در محضر رهبری مطرح می‌کنند، گلچین شده مباحث اعضای آن تشکل‌ در کل کشور است. در طول جلسه رهبری به سخنان دانشجویان گوش می‌دهند نکته برداری می‌کنند و در همان جلسه به آنها پاسخ می‌دهند و حتی در سخنرانی‌های بعدی به آنها اشاره می‌کنند. این موضوعی است که باید دیگر مسئولان هم مورد توجه قرار دهند و خود رهبر معظم انقلاب هم بارها صراحتا اعلام کردند که دانشجو باید سیاسی و فعال باشد باید تشکلی باشد اما سیاست زده نباشد. انتقادی که به مسئولان وارد است این است که برخلاف مشی رهبر معظم انقلاب اینگونه نیستند که ما می‌بینیم که در این جلسات برخی دانشجویان شدیدترین انتقادات را به خود رهبر معظم انقلاب وارد می‌کنند و ایشان با متانت و بدون واهمه سوالات را پاسخ می‌دهند حضور در جمع دانشجویان جرات می‌خواهد چرا که دانشجو بی‌پروا حرفش را می‌زند این رفتار و معنویت ایشان همه دانشجویان را تحت تاثیر قرار می‌دهد حتی آنهایی که عرق چندانی به انقلاب اسلامی ندارند

 

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه تبریز در پاسخ به اینکه اگر در  جلسه دیدار رهبری با دانشجویان حضور داشتید چه می‌گفتید گفت: اگر بنده در جلسه دیدار با رهبری حضور داشتم در مورد مشکلات اقتصادی مردم صحبت می‌کردم که در چهار سال گذشته نه تنها حل نشده بلکه تشدید هم شده است و دیگر نکته اینکه بغرنج شدن مسئله اقتصاد باعث به حاشیه رفتن مسائل فرهنگی، معنوی و سبک زندگی مردم برای مسئولان شده است. مانند مسئله آزاد کردن حجاب و بحث چهارشنبه‌های سفید که دشمن از چند سال پیش روی این موضوع برنامه‌ریزی کرده بود و امروز به دنبال چیده میوه آن هستند. بی‌توجهی به مسائل فرهنگی در طول زمان تضعیف عقیده و اراده مردم را به دنبال دارد و جبران ناپذیر است و چنین خطایی از هیچ مسئولی پذیرفته نیست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=51885

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.