تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بی بی سی: هجوم آمریکا تحولی در سوریه ایجاد نمی کند/اخطار دولتی در مورد خرید کامیون های چینی/ ادعای رژیم اسرائیلی در مورد پهپاد ایرانی

سرویس سیاست مشرق – روزنامه ها در لابه لای گزارش ها و سرمقاله ها، قسمتی از صفحات خود را به خبر ها روزهای گذشته یا خبر ها مخصوص اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنان اشاره می کند.

********

کیهان

بی بی سی: حمله آمریکا تحولی در سوریه ایجاد نمی کند

سردرگمی و ناکامی آمریکا و انگلستان در حمله موشکی به سوریه، شبکه دولتی بی بی سی را هم به اعتراف واداشت.
وب سایت بی بی سی در تحلیلی به قلم مایکل کلارک درج کرد: مداخله نظامی در سوریه چه نتیجه هایی امکان دارد داشته باشد؟ حمله های آمریکا و متحدانش، بنیادی ترین عنصر یک حمله نظامی ناگهانی را از دست داد. در حقیقت نیروهای سوریه ای زیادتر از دو روز وقت داشتند که هواپیما و دیگر امکانات نظامی خود را به پایگاه های روسیه در لاذقیه، طرطوس و حمیمیم جابه جایی دهند که درنتیجه آن توان دارند زیر پوشش  سامانه دفاعی موشکی اس۴۰۰ روسیه قرار دریافت کنند.

سوریه با حدس حمله های موشکی غرب پایگاه های پیاده نظام را تخلیه و نیروهای خود را تا جای ممکن پراکنده ساخت.
آوریل سال ۲۰۱۷ آمریکا در عکس العمل به حمله شیمیایی پایگاه هوایی شعیرات را هدف حمله ۵۹ موشک کروز قرار داد. این حمله به تلافی استفاده از جنگ افزار شیمیایی در شهر خان شیخون بود. تنها یک روز بعد از این حمله سوریه اهتمام داشت نیروی هوایی خود را فعال نشان بدهد. این عملیات قطعا برای گروه های شورشی، تروریستی و چریکی که بعضی از آنان شهروندان غیرنظامی را آزار می دادند درحالی که خود را نماینده آنان معرفی می کردند، تحولی به وجود نخواهد آورد و بشار اسد، ریاست جمهوری سوریه، هم به نظر نمی آید که حاضر به دست برداشتن از تحکیم موقعیت خود در کشورش باشد. توسل به نیروی نظامی یک تنه خود سودی نخواهد داشت و باید قسمتی از یک استراتژی سیاسی باشد؛ بعضی چنین استدلال می کنندکه اقدام نظامی نمایش داد که قدرت های غربی برگشت به بازی در خاورمیانه را که در حال باختن آن می باشند، قبول نموده اند.

مبارزه بر علیه گروه نامیده شده به (داعش) همیشه یک بازی ژئوپولیتیک در حاشیه بوده هست و نفوذ غرب بر رویدادهایی از لبنان تا یمن، رو به کاهش گذاشته هست.
البته رهبران غرب امکان دارد که ترغیب به بی تفاوتی به موقعیت کنونی بشوند اما درحالی که حواسشان معطوف بر روی مبارزه با داعش بود، آینده منطقه را ایران، سوریه و تا حدی ترکیه تعیین می کردند.

حال معادله این هست که آیا منفعت های درازمدت غرب در مداخله یا بی تفاوتی به مجموعه قدرت هایی هست که کنترل آنان دارد از دست خارج می شود.
استفاده از نیروی نظامی منحصرا زمانی توان دارد موثر باشد که قسمتی از یک استراتژی سیاسی واقع بینانه و منسجم باشد.

یادآور می شود صادق زیباکلام نیز که طبق معمول به بزرگ نمایی قدرت آمریکا می پردازد، این بار درج کرد: به نظر می آید عملیات آمریکا تغییر و تحولی در سوریه ایجاد نماید. تا آنجاکه به غربی ها ذی ربط می شود به نظر می آید که عملیات تمام شده هست. غربی ها تنها قصد داشتند واکنشی درقبال استفاده از جنگ افزار شیمیایی که به زعم آنان توسط دمشق صورت گرفته نشان دهند؛ همین و بس. رهبران آمریکا، انگلستان و فرانسه صراحتا اعلام داشته اند که نه مایل به ورود به بحران سوریه را دارند و نه قصد تغییر رژیم آن کشور را. در نتیجه رژیم بشار اسد به مدد روسیه و ایران و با توجه به برتری های نظامی اخیرش با اقتداری زیادتر از گذشته به حاکمیتش ادامه خواهد داد.
 

قدرت های زورگو زبان موشک را می فهمند نه زبان مذاکره

حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه نمایش داد چه قدر ادعای «دنیای فردا، دنیای گفتمان هست، نه موشک»، بی اساس و نادرست هست.
فروردین سال ۹۵ توئیتی در صفحه شخصی زنده یاد هاشمی منتشر شد مبنی بر اینکه «دنیای فردا دنیای گفتمان هاست نه موشک ها». انتشار این توئیت در سایت و صفحه شخصی آقای هاشمی، تعجب و تأسف ناظران رسانه ای و تحلیلگران را برانگیخت بویژه اینکه آمریکا و متحدین اروپایی آن از لزوم کنار گذاشتن برنامه موشکی توسط ایران سخن اظهار می کردند و موشک دوربرد را برای ایران غیرضروری می دانستند.

سال گذشته نیز بعضی محافل سیاسی مدعی اصلاح طلبی و اعتدال، مانور موشکی و نمایش شهرهای موشکی ایران را نوعی هزینه و ماجراجویی برای کشور خوانده بودند؛ چنان که علی مطهری این اقدام را کم عقلی خوانده بود.
۱۱ ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ بعد از انتشار توئیت مورد اشاره در سایت شخصی هاشمی که با ذوق زدگی محافل سیاسی اسرائیلی و آمریکا و  کسانی چون جان کری رو به رو شد، رهبر معظم انقلاب ۱۱ فروردین آن سال تصریح نمودند: اینکه بعضی ها بیایند بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره هست، فردای موشک نیست، این سخن اگر از روی ناآگاهی گفته شده باشد، خب ناآگاهی هست، اگر از روی آگاهی گفته شده باشد، خیانت هست. چگونه امکان دارد؟ اگر چنانچه نظام جمهوری اسلامی  دنبال علم برود، دنبال فناوری برود، دنبال مذاکره سیاسی برود، دنبال کارهای گوناگون تجاری و اقتصادی برود – که همه اینها لازم است- اما قدرت دفاعی نداشته باشد، قدرت دفاع کردن نداشته باشد، هر بی سر و پایی و ]هر[  دولت فزرتی کذائی ای  وی را تهدید می کند که اگر فلان کار را نکردید، ما موشک می زنیم؛ خب اگر شما امکان دفاع نداشته باشید، مجبورید عقب نشینی کنید».

بعد  از اظهارات رهبر معظم انقلاب، هاشمی رفسنجانی با عقب نشینی از موضع موشکی خود تاکید کرد: «تقویت قدرت موشکی کشور را لازم می دانم.»
» در این میان، هر چند انتظار می رفت  موضع هاشمی در ازای این توئیت قبل از عکس العمل رهبر معظم انقلاب مشخص شود اما در روزهای بعد از موضع گیری هاشمی نیز بیانیه یا گفتار رسمی از هاشمی منتشر نشد و تنها رسانه های نزدیک به او موضع گیری های متناقضی در این رابطه داشتند که دامنه اش از عدم ارتباط این حساب توئیت با دفتر هاشمی و اداره اش توسط یکی از دوستداران هاشمی تا اداره این حساب توسط معاون سردبیر سایت هاشمی و بدون سازگاری با هاشمی را- در مورد متن های منتشره- دربردارنده می شد. علی رغم تأیید و تکذیب های انجام شده، آقای هاشمی جملات تأسف برانگیز دیگری را صراحتا در سمینار مسئولان آموزش و پرورش (۳۰ مرداد/۹۵)  عنوان نمود. او در آن سمینار بیان کرد: «اگر خواهید دید آلمان و ژاپن این روزها محکم ترین اقتصاد دنیا را دارند، اینها بعد از جنگ جهانی دوم از اینکه نیروی نظامی داشته باشند، محروم گردیدند. نیروهای نظامی بیشترین خرج کشورهای در حال جنگ را می بردند و به همین علت با این اقدام پول هایشان آزاد شد و به دنبال کارهای علمی و تولیدی رفته و اقتصاد دانش بنیان برای خود درست کردند بنابراین دیگر عارضه پذیر هم نیستند، این راه در ایران باز شده هست و مسئولان و دلسوزان و معاملان باید وارد این فضا گردند؛ اطمینان دارم دوره دوم دولت روحانی توان دارد ما را به آنجا برساند.»

» این قبیل اظهارات، از نفوذ عمیق در میان اطرافیان بعضی سیاستمداران و مسئولان خبر می داد. حمله موشکی آمریکا و انگلستان به سوریه هر چند که با ناکامی مطلق در عرصه سیاسی رو به رو شده اما در عین حال سندی بر این مدعاست که اگر کشوری دارای قدرت نظامی و بویژه برنامه موشکی قدرتمند  و بازدارنده نباشد، قدرت های زورگوی عالم در تعدی و عقده گشایی پایین ترین تردیدی نمی کنند.
از این حیث قدرت موشکی پرحجم، نقطه زن و دوربرد جمهوری اسلامی ایران، یک توان تماما بازدارنده دفاعی بررسی می شود و  باعث شده آمریکا و صهیونیست ها، دهان خود را در راستای تهدید ملت ایران ببندند.

می خواهی مردم را سرکار بگذاری به همین روش ادامه بده!

یک اصلاح طلب همکار نشریات زنجیره ای با انتقاد از توییترپراکنی مشاور روحانی درج کرد اگر او قصد سرکارگذاشتن بیننده را دارد، به همین روش دنبال کند.
اخیراً حسام الدین آشنا در توییتر نوشته بود: «مشکل منحصرا چهار راه استانبول نیست؛ قسمتی از مشکل ۴ راهی هست که به استانبول، اربیل، دوبی و… مردم و دولت نه تسلیم بحران سازی اجتماعی دی ماه گردیدند و نه تسلیم بحران سازی اقتصادی، رابطه ای و اطلاعاتی اردیبهشت می گردند. ساعت پایتخت ایران هرگز به وقت شام تنظیم نخواهد شد. » احمدزیدآبادی (از اعضای دیرین گروهک ادوار دفتر تحکیم و عضو سابق شورای سردبیری بعضی نشریات زنجیره ای) در جواب به این توییت درج کرد: حسام الدین آشنا مشاور ریاست جمهور این روزها در مورد علل جهش نرخ ارز مطالبی توئیت می کند که درک آنان از دایره درک اشخاص جامعه خارج هست.» آقای آشنا اگر قصد دارد با توئیت های خود پیامی را به جامعه جابه جا کند، بنظرم خوب تر هست واضح تر سخن بگوید و اگر قصد دارد به طرفی خاص و ناشناس پیغام رمزدار بفرستد، به گمانم مناسب تر هست که آن را از طریق ابزار ای غیر عمومی ارسال نماید اما اگر قصدش سرکار گذاشتن بیننده هست، همین راه را دنبال کند! توئیت بازی های امثال آشنا در دادن آدرس سردرگم کننده و ضاله کننده به جامعه در حالی هست که زیادی از اشخاص فعال در فضای سایبری و رسانه ای و هنری که از روحانی در انتخابات پشتیبانی می کردند، ابراز پشیمانی می کنند یا دولت را در مورد سوء مدیریت بازار ارز مورد اعتراض قرار می دهند. آقای آشنا اگر قصد دارد با توئیت های خود پیامی را به جامعه جابه جا کند، بنظرم خوب تر هست واضح تر سخن بگوید و اگر قصد دارد به طرفی خاص و ناشناس پیغام رمزدار بفرستد، به گمانم مناسب تر هست که آن را از طریق ابزار ای غیر عمومی ارسال نماید اما اگر قصدش سرکار گذاشتن بیننده هست، همین راه را دنبال کند!

به عنوان مثال حمید فرخ نژاد درج کرد: جناب روحانی، برای امثال من، به علت پشتیبانی از شما آبرویی پیش مردم نمانده؛ یه کم به فکر خودتون باشید. محمدعلی آهنگران هم نوشته هست: در ایام انتخابات و در سخنرانی ها به مخاطبین بیان می کردم برای اینکه اتفاقات تلخی مثل بالا رفتن یک شبه نرخ ارز و سکه در دوره احمدی نژاد تکرار نشود به روحانی رأی دهید چون دولت او دولت ثبات هست. امروز با دیدن دلار ۵۷۰۰ تومانی با صراحت بابت این بخش از سخنانم معذرت خواهی و استغفار می کنم. رمضانعلی سبحانی فر نماینده اصلاح طلب مجلس نیز در تذکری به ریاست جمهور گفت: اگر گوش شنوا دارید، صدای اعتراض مردم را از زبان نمایندگانشان شنیدید.

وزیر رفاه و ریاست بانک مرکزی، قصد رها نمودن میزشان را ندارند. اگر به علت رکود بازار از مردم معذرت خواهی نمی کنید، لااقل تیم اقتصادی تان را بازسازی کنید. او تصریح نمود: هر کجای دنیا بود، ریاست جمهور باید کناره گیری می داد که شما نمی دهید.
یکی از نمایندگان تندرو و متواری مجلس ششم، ضمن دستاویز تراشی کشف حجاب کرد.

یک اصلاح طلب متواری دیگر حجاب را کنار گذاشت
فاطمه حقیقت جو از اعضای فراکسیون همکاری در مجلس ششم که مدت هاست به آمریکا رفته، مدعی گردیده که به حجاب اسلامی ملتزم بوده اما در دفاع از حامی های کشف حجاب آن را کنار می گذارد! او می نویسد: «در پشتیبانی از حق انتخاب بانوان و در محکومیت هرگونه خشونت و زندان بر علیه زنانی که مخالف حجاب اجباری می باشند که با نافرمانی مدنی و تحمل هزینه های سنگین درصدد رساندن صدای خود به مردم و مسئولین کشور می باشند، روسری از سر خود برمی دارم.
من مسلمانم و از سال ۱۳۸۴ که به آمریکا کوچ کرده ام به انتخاب شخصی خودم با روسری در محل کارم، ضیافت ها و گردهمایی ها حاضر گردیده ام، اما به طور مستمر مخالف اجبار حجاب می باشم. » وی توضیح نداده این چگونه مسلمانی ای هست با دستاویز و بی دستاویز می شود زیر پا گذاشت؟! البته خبر ها و قرائن مکرر بیانگر از آن بود که نامبرده از مدت ها درصدد کنار گذاشتن حجاب و درآمدن در سلک و سبک زندگی دیگر شبه اصلاح طلبان متواری (کنار گذاشتن احکام اسلامی) هست.»
و از این حیث خواسته روغن ریخته را خرج ژست های آزادی مآبانه کند. قبل از این عده زیادی از عناصر منافق و معاند متظاهر به اصلاح طلبی، بعد از گریز از کشور نقاب از چهره برداشته و تظاهر به لاقیدی نسبت به احکام اسلامی ازجمله حجاب کرده اند، بعضی از این عناصر فراری حتی لیوان شراب در دست، به دهن کجی به کتیبه های منقش به اسم مبارک امام حسین(ع) پرداختند. یادآور می شود پروژه کشف حجاب ذاتا پروژه ای انگلیسی، اسرائیلی و ماموریت مستقیم شبکه بهائیت در ایران بوده هست. یک روزنامه اصلاح طلب که غالباً آمار و اعداد دستکاری شده دولت در مورد رشد و رونق اقتصادی در پسابرجام را معروف می کند، اقرار کرد درآمد کارگران ۳۵ درصد کاهش داشته اما ۱۹/۸ درصد برآن افزوده شده هست.
 

روزنامه بزک کننده برجام: ۳۵ درصد از قدرت خرید مردم کم شد

آفتاب یزد درج کرد: برای قریب به ۴۰ میلیون ایرانی (مستند به آمارهای مرکز آمار ایران با تشریح دولتی شاغل و بیکار) که یا خود کارگرند و یا نان آور خانه شان (مشمولین تأمین اجتماعی، کارگران بیمه نشده، کارمندان، حقوق بگیران و.
) به شکلی پاداش دریافت کنند در میان نشست ها مکرر دولتی شاید مهمترین جلسه، گردهم آیی سه گانه دولت، کارفرمایان و نمایندگان تشکل های کارگران جهت تعیین حقوق و دستمزد کارگران باشد (هر چند وزارت کار تنها ۱۳ میلیون بیمه شده تأمین اجتماعی را بیننده این نشست ها می داند)…) عرف سالانه اینچنین بود که به دنبال سختی های بسیار و حاشیه های رسانه ای همراه و میزگرد تلویزیونی داغ سر انجام طبق دو فاکتور سبد معیشت و تورم حقوق و دستمزد افزایش می یابد. دولت در سال ۹۶ به علت کاهش تورم تنها ۱۲ درصد دستمزد را زیاد کرد. البته طبیعتاً تشریح دولت و کارفرمایان از سبد معیشت با تعاریف کارگران اندکی متمایز هست. اما طبق ظواهر و قرائن و اظهارنظر کارشناسان آنچه این سبد کوچک را در سال ۹۷ تحت اثرگذاری قرار می دهد، نه هیاهوی نشست ها شورای عالی کار در ساختمان قدیمی خیابان آزادی که اتفاقات فوری چهار راه استانبول هست. دلار ۵۰۸۰ تومانی یک حقیقت اقتصادی هست با شلاق سرد بر گرده دهک های پایین درآمدی. آفتاب یزد اضافه می کند: شورای عالی کار، دست کم هزینه معیشت خانوار در اواخر سال (۹۶) را طبق آمارهای رسمی (و نه مدعای کارگری) حدود ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان برای یک خانوار با جمعیت ۳/۳ نفر تعیین کرده هست.

جمعیت ۳/۳ نفری به استناد گزارش سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، به عنوان مبنای محاسبه های تعداد جمعیت خانوار کارگری جای گرفت هست. براین اساس، قسمت مواد غذایی از هزینه کل معیشت ۶۸۶ هزار تومان و قسمت اقلام غیرخوراکی ۲ میلیون تومان تعیین شده هست. ناصر چمنی کارشناس ارتباطات کارگر و کارفرمایی می گوید: «سبد معیشت یکی از ۱۲ آیتم لحاظ شده در تعیین تورم هست. شاید در ۱۱ آیتم دیگر افزایش هزینه چندانی وجود نداشته هست اما در سبد معیشت شاهد افزایشی بین ۳۰ تا ۳۵ درصد هستیم. » گزارش های تقریباً بی طرف تری مثل گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و انجمن اقتصاددانان ایران (طیف علامه) بر میانگینی از این دو نرخ اهتمام دارند.» براین اساس با توجه به افزایش ۱۳۰۰ تومانی نرخ دلار در یک سال موخر و افزایش نرخ تورم املاک تجاری کم متراژ و حاشیه ای در بعضی منطقه های تا ۵۵ درصد و علاوه بر این افزایش ۳۰ درصدی نرخ اقلام خوراکی مثل گوشت قرمز، میوه و صیفی و تنش روانی قیمتی ایجاد شده در اثر افزایش نرخ کالاهای وارداتی در اثر حذف ارز مبادله ای و افزایش نرخ ارز دست کم فشار وارده بر سبد معیشتی کارگران در اوائل سال ۹۷ (و با فرض ثابت ماندن نرخ فعلی ارز) ۵۵ درصد تخمین می شود که با فرض موافقت جامعه ای کارفرمایی با افزایش ۱۹/۸ درصدی نرخ دستمزد به معنای کاهش ۳۵/۲ درصد سطح درآمدی کارگران پاداش بگیر در سال ۹۷ می باشد.
نکته جالب اینکه برخلاف گزارش آفتاب یزد، مقام های دولتی، تورم سال ۹۶ را زیر ۹-۸ درصد اعلام نمودند!

خراسان

اخطار دولتی در مورد خرید کامیون های جدید چینی

طبق ابلاغیه یک نهاد مسئول اجرایی به تعدادی از سازمان ها و ادارات، با تشریح جزئیات و خصوصیات برنامه جدید دولت برای نوسازی ناوگان کهنه و مستعمل حمل و نقل جاده ای، تاکید شده حسب بررسی های کارشناسان منسوب به دولت، برنامه ریزی صورت گرفته برای صرفه جویی سوخت با اجرای این طرح، در صورت خرید کشنده های چینی پژوهشگر نمی توان، در نتیجه خرید این خودروها باعث کاهش ۵۰ درصدی تسهیلات مدنظر داشته شده برای طبق ابلاغیه روزهای موخر یک مسئول ارشد اجرایی به سیدعباس صالحی، اعلام گردیده حسب درخواست تیرماه سال گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت، حق استفاده از پلاک ثبتی ۶۹۳۳ واقع در تهران خیابان پاکستان، با محافظت مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران، به مدت ۳۰ سال به موسسه هنرمندان پیش کسوت واگذار اما در صورت تغییر اغراض و مبحث فعالیت، حق استفاده از ملک ذکر شده ساقط می شود.

مجوز مخصوص دولت برای کمک به هنرمندان پیش کسوت

  یک مرجع آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح استفاده از آسمان و زمین جمهوری اسلامی ایران توسط روسیه را تکذیب نمود. 

ایران

تکذیب استقرار هواپیماهای استراتژیک روسیه در خاک ایران

  یک مقام آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح در صحبت با ایسنا، در مورد خبر استقرار هواپیماهای استراتژیک روسی در خاک جمهوری اسلامی ایران گفت: ضمن آنکه همکاری های مشترک ایران و روسیه در جهت مبارزه با تروریسم در حال گسترش و تعمیق هست، بلکه خبر استقرار هواپیماهای استراتژیک روسیه در خاک جمهوری اسلامی ایران تکذیب می شود. روز پنجشنبه بعضی رسانه ها از توافق تهران و مسکو در مورد پرواز هواپیماهای استراتژیک روسی بالای آسمان ایران و استقرار هواپیماهای روسی در یکی از پایگاه های نظامی ایران خبر داده بودند. دستیار مخصوص ریاست مجلس در امور بین الملل از دیدار بن سلمان در پاریس با مریم رجوی اطلاع داد.

دیدار ولیعهد عربستان با مریم رجوی در پاریس

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، امیرعبداللهیان در توئیت خود درج کرد: «ولیعهد عربستان از روی استیصال با تروریست تاریخ استفاده گذشته مریم رجوی در پاریس دیدار نمود. او عربستان را متلاشی می کند. عواقب حمله احتمالی حامی اش (ترامپ) به سوریه و متحد نامشروعش نتانیاهو شکست حتمی و نعره زدن از شدت درد می باشد… »شورای اتحادیه اروپا در اطلاعیه ای اعلام نمود که تحریم های خود را بر علیه ایران به مدت یک سال دیگر و تا ۱۳ آوریل ۲۰۱۹ تمدید می کند.»

تمدید تحریم های شورای اتحادیه اروپا بر علیه ایران

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، در این بیانیه آمده هست: در ۱۲ آوریل ۲۰۱۸ شورای اتحادیه اروپا تحریم ها و کارهای محدودکننده خود نسبت به نقض حقوق بشر در ایران را تا ۱۳ آوریل ۲۰۱۹ تمدید نمود. این کارهای دربردارنده مورد ها زیر هست: ممنوعیت عزیمت و مسدود کردن اموال ۸۲ فرد و یک نهاد و ممنوعیت صادرات تجهیزاتی که توان دارد برای سرکوبگری در داخل ایران و نظارت بر ابزارهای رابطه ای استفاده شود. ارتش رژیم اسرائیلی مدعی گردیده هست پهپاد ایرانی را در ماه فوریه بالای سرزمین اشغالی سرنگون کرده و نتیجه تحقیقات در مورد مسیر پروازی آن نشان می دهد این پهپاد حامل مواد منفجره برای حمله به اسرائیل بوده هست.

ادعای رژیم اسرائیلی در مورد پهپاد ایرانی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم به نقل از رویترز، این پهپاد دهم فوریه (۲۱ بهمن ۹۶) توسط یک فروند بالگرد آپاچی ساقط شده هست. اسرائیل مدعی هست این پهپاد از پایگاهی در سوریه به پرواز درآمده و وارد حریم هوایی رژیم اسرائیلی شده هست.دونالد ترامپ در تماسی تلفنی با ملک سلمان، شاه عربستان از وی خواست تا برای تشکیل یک جبهه متحد بر علیه ایران به منازعه خود با قطر انتهاء دهد.

ترامپ خطاب به ملک سلمان:بر بر علیه ایران متحد شوید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا یک مقام آگاه در کاخ سفید به رویترز اطلاع داد: دونالد ترامپ، ریاست جمهوری امریکا در تماسی تلفنی با ملک سلمان شاه عربستان از او خواسته هست تا بسرعت به اختلافات خود و دیگر کشورهای عربی با قطر که باعث ایجاد چند دستگی در میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شده هست انتهاء دهد. به گفته این مقام آگاه، ترامپ این درخواست را در راستای ایجاد یک جبهه مشترک عربی بر علیه ایران در منطقه مطرح نموده هست. یک مقام دیگر در این باره به رویترز گفت که ارتباط تلفنی ترامپ با سلمان با نوعی تحکم بوده هست، اما جواب سلمان هنوز معلوم نیست. ۳ نامگذاری بلواری به اسم آیت ا.

آرمان

۳ هاشمی در کیشدر آیینی با حضور فرزند ارشد ریاست فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، بلوار کلیدی جزیره کیش به بلوار آیت ا… هاشمی در کیش

هاشمی رفسنجانی نامگذاری شد… آفتاب نیوز درج کرد؛ در این مراسم که شنبه، همزمان با مبعث نبی مکرم اسلام برگزار شد، محسن هاشمی رفسنجانی از لوح مزین به اسم پدر منصوب در اوائل این بلوار پرده برداری کرد. محمدابراهیم انصاری لاری ریاست هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دیگر مسئولین این جزیره نیز در این مراسم حاضر بودند. محکومیت محمودرضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی که از متهمان پرونده نامیده شده به اختلاس سه هزار میلیاردی محسوب می شود و از کشور متواری شده، حتمی شد.

محکومیت خاوری حتمی شد

ریاست کل دادگستری استان تهران با اعلام این خبر گفت که حکم دادگاه انقلاب در مورد پرونده خاوری، از طریق آگهی در روزنامه ابلاغ گردید اما چون مهلت واخواهی تمام شد و خواسته شده برای واخواهی صورت نگرفت، حکم حتمی شد. غلامحسین اسماعیلی افزود: پرونده برای اجرای حکم به دادسرا ارسال شده تا از طریق شناسایی و توقیف اموال وی در داخل ایران، قسمتی از حکم که ذی ربط به رد مال و جزای نقدی هست، اجرا شود. خاوری که پاییز سال ۹۰ بعد از مطرح شدن اسمش در پرونده مه آفرید امیرخسروی به کانادا گریخت، از سوی دادگاه انقلاب به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس، بابت دریافت رشوه به ۱۰ سال حبس، جزای نقدی معادل مبلغ رشوه دریافتی، رد مال و انفصال دایم از خدمات دولتی محکوم شده هست.

اسماعیلی قبل تر بیان کرد در صورت قطعیت یافتن حکم صادره، دادسرا با جدیت بیشتری، استرداد خاوری را از طریق اینترپل پیگیری می کند. مدتی قبل نیز شایعه کشتن خاوری در کانادا مطرح شد که صحت آن مورد تایید قرار نگرفت. نماینده مردم تهران در مجلس اعلام نمود که اگر حضور بانوان در ورزشگاه ها سیاسی و فمنیستی نشود، قابل حل هست.

حضور بانوان در ورزشگاه سیاسی نشود

پروانه مافی در توئیتر خود درج کرد: طی حرفی که با مقام وزارت ورزش و جوانان داشتم، به صورت قطع مسأله حضور بانوان در ورزشگاه ها قابل حل هست، اگر سیاسی نشود، اگر فمنیستی نشود و در فضای هیجانی دنبال نشود. شورای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تحریم های ایران را به دستاویز نقض حقوق بشر تا آوریل ۲۰۱۹ تمدید نمودند.

تمدید تحریم های ایران از سوی اتحادیه اروپا

طبق این گزارش این تحریم ها دربردارنده بلوکه کردن دارایی ها و منع عزیمت بر علیه ۸۲ فرد و یک کمپانی و علاوه بر این ممنوعیت صادرات تجهیزاتی هست که بتوان برای فشار از آنان استفاده نمود یا تجهیزاتی که برای کاوش ابزارهای ارتباطاتی مورد استفاده قرار می گیرد. امام جمعه شیراز گفت: امروز در دبی، لندن و آمریکا ستادهایی برای خرد کردن ریال ایران ایجاد شده هست.

تعدادی از خدا بی خبر دلار می خرند

حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی با طرح این سوال که به چه سبب بانک های ایران توان ندارند با بانک های بزرگ دنیا خرید و فروش انجام دهند؟ گفت: علت آن هست که تعدادی خودشان را بستند به برجام و فکر کردند که برجام همه مشکلات زمین و آسمان را حل می کند اما نکرد، روز به روز هم مشکلات زیادتر شد. او با اهتمام بر لزوم متعادل کردن درآمدها و دلار اکتساب شده از محل نفت، گفت: ایران به اندازه سهمیه نفت می فروشد و دلارش را هم می گیرد، این دلار باید بازار را تنظیم کند، نه آن که تعدادی از خدا بی خبر بروند صف بکشند و دلار بخرند و ذخیره کنند و الآن هم عزا دریافت کنند. وزیر بهداشت دولت احمدی نژاد گفت: در شرایطی که بی تدبیری اقتصادی برخاسته از عدم اطاعت از اوامر رهبری و درک شرایط جنگ اقتصادی گریبان کشور را گرفته، شخصیت محوری و طرح حاشیه ها چه جایی دارد؟ ما همین هفته هفت اهورایی در دفاع از حرم تقدیم کردیم.

طعنه باقری لنکرانی به احمدی نژاد

آیا توهمات اذن می دهد آنالیز درستی از جهان داشته باشیم؟باقری لنکرانی تصریح نمود: آیا این بست نشینی ها به محافظت کیان نظام کمک می کند یا دشمنان ما را متوهم می نماید؟ توهم هایی که آثارش را در گفتار و نوشتار فرعونهای زمان شاهد هستیم. آیا توهمات اذن می دهد آنالیز درستی از جهان داشته باشیم؟

باید بدانیم حتی اگر خود را محق هم بدانیم و اگر مومنیم توان نداریم به هر کاری دست بزنیم. در مورد نامه موخر ۴۳ نفر از وزرا و معاونان احمدی نژاد، تصریح نمود: جمعی از دوستانم نامه ای به ریاست جمهوری سابق کشورمان نوشته اند و نصایحی را در همین زمینه طرح کرده اند که من بعد از نشر از محتوای آن باخبر گردیدم. حسین شریعتمداری حول حمله آمریکا و انگلستان و فرانسه به سوریه، گفت: ترامپ اعتراض کرده بود که ۷ تریلیون دلار در منطقه هزینه نموده ایم بی آن که دستاوردی به دست بیاوریم.

اسد به ریاض و ابوظبی موشک بزند

او این هزینه را ابلهانه شرح کرده و بیان کرد که حاضر به ادامه حضور در سوریه نیست. به دنبال این تصمیم ترامپ، بن سلمان قبول می کرد که هزینه مداخله آمریکا در سوریه را پرداخت کند و به عنوان نخستین گام ۴ میلیارد دلار پرداخته بود. بن سلمان بعد از آمریکا به انگلستان و فرانسه رفت و با مقام های این دو کشور نیز در همین خصوص به مذاکره نشست. وی گفت: بر این اساس بدون پایین ترین تردیدی میتوان نتیجه گرفت که هزینه حمله مشترک و جنایتکارانه آمریکا، انگلستان و فرانسه به سوریه را آل سعود پرداخته هست، بنابر این تاوان آن را نیز باید عربستان و همپیمان های او بدهند و سوریه برای تلافی این جنایت باید ریاض و ابوظبی را موشک باران کند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95986

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.