تاریخ ارسال : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

بی غیرت آن است که غربت رهبر مقتدر انقلاب را ببیند و سکوت کند!

امروزه متاسفانه شاهد آن هستیم که هر بی کفایت انقلابی نمای سیاسی و حزبی علناً و عملاً در مقابل رهبری عزیز قد علم نموده و مستقیماً منویات معظم له را تضعیف می کند و مع الاسف برخی سیاست ها نیز آنان را تأیید می کنند.

به گزارش خبرنگار  شلمچه نیوز در شهر مقدس قم، در آستانه ی ایام ولادت با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان، حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمّد امیری سوادکوهی، محقق و نویسنده جوان شیعه و از چهره های فرهیخته و نام آشنای علمی کشور، در سخنانی در جمع برخی از جوانان نخبه ی دانشجو در شهر مقدس قم،  ضمن الگو گیری جوانان از ولایت پذیری حضرت علی اکبر در مقابل سیدالشهدا علیهما السلام، همگان را بر تبعیت بی قید و شرط از مقام شامخ ولایت دعوت کرد.
۱۱۰۱
این اندیشمند جوان که از چهره های شاخص علمی و تألیفی در مجامع علمی شیعی بشمار می رود، با اشاره بر  لزوم تشکیل حکومت اسلامی ضرورت تبعیت از بی قید و بند جامعه اسلامی از ولی فقیه در عصر غیبت امام زمان ارواحنافداه به فرمایشات علمی امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در این باب اشاره نموده و افزود:
حضرت امام خمینی(ره) برای لزوم تشکیل حکومت اسلامی، چهار استدلال بیان کرده‌اند؛ سه استدلال در کتاب البیع و یک استدلال در کتاب حکومت اسلامی . سه استدلال کتاب البیع از نوع «استدلال عقلی مستقل» ، «استدلال عقلی غیرمستقل» و «استدلال شرعی محض» هستند و استدلال کتاب حکومت اسلامی (یا همان ولایت فقیه) از نوع استدلال غایی یا «استدلالی با نظر به هدف اسلام» است.
وی در ادامه  ضمن تبیین استدلالات علمی در این مسأله ی مهم ، در تشریح استدلال شرعی ولایت فقیه گفت: در این استدلال ، از احادیث متعدد ـ که قوی‌ترین آنها حدیث « اللهم ارحم خلفائی …» است ـ استفاده می‌شود. اگر پیامبر بود جلوی هرج و مرج را می گرفت لذا ولی فقیه هم قانون می گذارد و تعزیر می گذارد تا جلوی هرج و مرج را بگیرد واین استدلال ” ولایت مطلقه فقیه ” و ” حکومت (مانند اطلاق حکومت پیامبر) ” را ثابت می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی در ادامه ضمن تأکید بر تبعیت مسئولین نظام و نسل جوان و اقشار مختلف از رهنمودها و سیاست های حکیمانه و مدبرانه ی مقام معظم رهبری گفت: امروزه متاسفانه شاهد آن هستیم که هر بی کفایت انقلابی نمای سیاسی و حزبی علناً و عملاً در مقابل رهبری عزیز قد علم نموده و مستقیماً منویات معظم له را تضعیف می کند و مع الاسف برخی سیاست ها نیز آنان را تأیید می کنند.
وی افزود: جوان عزیز و نخبه باید بدانند که بی غیرتی تنها به مقوله ی حجاب باز نمی گردد و امروز ه هر کسی صدای غربت پسر فاطمه زهرا سلام الله علیها را بشنود و حرکتی نکند خواسته یا ناخواسته در لشکر عمر بن سعد قرار خواهد گرفت.
وی تأکید کرد: کلمه ی بی غیرت تنها در مسأله ی حجاب خلاصه نمی شود و بی غیرت آن است که کسی غربت رهبر مقتدر انقلاب را ببیند و سکوت کند! و البته این به معنای برخوردهای خودسرانه و غیر قانونی و اردو کشی های خیابانی و شکستن ضوابط قانونی نیست!، بلکه هر یک از جوانان ما می بایست مبلغ واقعی اسلام ناب محمّدی باشند و انقلاب اسلامی واقعی که برخی در پی تحریف آن هستند را به اقشار مختلف خصوصاً  منحرف شدگان از انقلاب بشناسانند و این وظیفه ی نسل جوان و دانشجویان نخبه ی انقلابی است.
وی در خاتمه تأکید کرد: ممکن است برخی در مسیر زندگی دچار ضعف و انحرافی شده باشند و برخی نیز در قبل سابقه ی انقلابی خوبی داشته و حال خود را از طلبکاران انقلاب می دانند ؛آنچه که مهم است وضعیت حالشان است که می بایست یار و یاوری برای انقلاب و رهبری عزیز در عمل باشند.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16682

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.