تاریخ ارسال : ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تئوریسین اصلاحات مدعی تقلب در انتخابات مشهد شد!

حجاریان در جدیدترین مصاحبه خود انتخابات مجلس در مشهد را که دولت روحانی مجری آن بوده است زیرسؤال برد مدعی تقلب در انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه شد!

به گزارش شلمچه نیوز، سعید حجاریان، یکی از تئوریسین‌های جریان اصلاحات که در سال‌های اخیر اظهارات شاذ زیادی در عالم سیاست مطرح کرده و می‌کند، به تازگی در مصاحبه‌ای با یک نشریه دانشجویی، به سبک دوران دوم خرداد و شبیه به سخنان تندروانه‌ اصلاح‌طلبان آن زمان، سخنان عجیب و غریبی گفته است.

به گزارش مهر، حجاریان در این گفت‌وگو که گویی خواسته در ماه خرداد، یاد و خاطره ادعاهای بی‌سند سال ۸۸ را زنده کند، مدعی تقلب در انتخابات مجلس دهم در حوزه مشهد شده و گفته است: «در انتخابات مشهد تقلب هم شد.» وی در این مصاحبه سخن از تقلب را از اینجا آغاز می‌کند که نتیجه انتخابات سال ۸۴ به دلیل بی‌توجهی دولت خاتمی به حاشیه شهرها بوده و خروجی آن انتخابات را هم پیش‌بینی می‌کرده است. او معتقد است: «مشکل بی‌آبی و کمبود بودجه در اواخر دولت خاتمی باعث شد که بخش عظیمی از شهرهای ما دچار حاشیه‌نشینی شوند. همان موقع پیش‌بینی کردم که اگر ۱۸ خرداد سال ۸۰ مردم پای صندوق نیایند، گرفتار یک وضعیت بناپارتی می‌شویم و گفته بودم که صدای پای احمدی‌نژاد می‌آید.»

حجاریان در اظهارنظر اخیر خود نیز با آنکه روحانی و دولتش مجری انتخابات هستند مدعی شد که در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در مشهد تقلب شده است!

این تئوریسین اصلاحات ‌می‌گوید: «در انتخابات اخیر وضعیت شیراز خوب بوده اما آیا حاشیه‌هایش هم خوب بوده؟ شهرهای دیگر استان فارس چطور بوده؟ خوزستان را نگاه کنید، خراسان را ببینید، اصفهان را ببینید، نتایج در حاشیه‌ها بد بوده است (البته در مشهد تقلب هم شد).»

حجاریان در این گفت‌وگو به همین مقدار از سخنان و ادعاهای خود بسنده نکرده و با برشمردن اشتباهات دولت اصلاحات و دوم خرداد گفت: «اشتباه ما برگزاری انتخابات مجلس هفتم بود، وزارت کشور خاتمی نباید انتخابات را برگزار می‌کرد، باید می‌گفت با این ردصلاحیت‌ها خودتان برگزار کنید، باید پایش می‌ایستاد» او در واقع بار دیگر تمام ادعاهای فتنه‌انگیزانه دولت اصلاحات را به شکل دیگری بازتولید کرده است. وی ادامه داد: «خاتمی سر قضیه‌ قتل‌های زنجیره‌ای باید پیگیری می‌کرد و نکرد، اصلاً معلوم نشد چه شد. ۱۸تیر را باید پیگیری می‌کرد، انتهای قضیه نباید برسد به یک سرباز و ریش تراش! در قضیه‌ مطبوعات و لوایح دوقلو باید مقاومت می‌کرد» سخنان خاص آقای تئوریسین در سال‌های گذشته بسیار است، اما به عنوان نمونه می‌توان به اظهارات وی درباره ادعای تقلبی که اهالی فتنه در سال ۸۸ کردند و کشور را به آشوب کشاندند هم اشاره کرد.

حجاریان سه سال پیش در مصاحبه‌ای باز هم ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ را تکرار کرد ولی اسم آن را نه «تقلب» بلکه «تدلیس سیستماتیک» گذاشت. او گفت: «بنده چند بار گفته‌ام که بحث ما این نیست که تخلف یا تقلب شده است. اسم آن «تدلیس سیستماتیک» است. در توضیح تدلیس باید بگویم که اگر شما سه سال در شهرداری به مردم پول بدهید، بعد هم چهار سال در دولت به مردم سیب‌زمینی و یارانه و پول یامفت بدهید و رأی بخرید، تدلیس سیستماتیک می‌شود»، تئوریسین نظریه فشار از پایین و چانه زنی از بالا در مصاحبه دیگری پیشنهاد انحلال مجلس توسط دولت را هم داد و گفت: «باید شرایطی فراهم شود تا مانند بسیاری از کشورها، دولت بتواند مجلس را منحل کرده و انتخابات زودهنگام برگزار کند تا مردم مجدداً رأی دهند و سیستمی هماهنگ پدید آورند.»

اظهارات حجاریان را نباید صرفاً به عنوان سخنان شخصی یک فعال سیاسی تحلیل کرد بلکه سخنان وی برآمده از تفکر و روحیه تندروهای اصلاح‌طلب در عدم پذیرش هر آنچه خلاف میل آنها در رقابت‌های سیاسی می‌شود، است. نتایج انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه مشهد و برخی از حوزه‌های انتخابیه که پیروزی اصولگرایان و شکست اصلاح‌طلبان را نشان می‌داد، بار دیگر توهم تقلب تندروهای اصلاح‌طلب را برانگیخت و ثابت کرد هر رأیی که مطابق خواست آنها از صندوق بیرون نیاید، تقلبی در آن صورت گرفته است.

اکنون باید منتظر ماند که پاسخ دولت تدبیر و امید و وزارت کشور به عنوان متولی و مجری برگزاری انتخابات به این ادعاها چه خواهد بود؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=18869

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.