تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تامین بازار مطمئن وظیفه دولت است

 به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛   به گزارش شلمچه نیوز به نقل از   محمدی عضو هیئت مدیره انجمن ملی پشتیبانی از حقوق استفاده کننده  اظهار کرد: هنگامی در جامعه نرخ رها گردد یکی مردم لطمه خواهند دید و دیگر اینکه رها شدن نرخ ها نشان دهنده ضعف دولت در کنترل نرخ هاست.   تامین بازار مطمئن وظیفه دولت است   هنگامی نرخ آزاد می گردد و نظارت نباشد یعنی رها شده هست و هرج و مرج شکل می گیرد.         میراخورلو معاون سازمان پشتیبانی استفاده کنندگان و تولید کنندگان اظهار کرد: طبق توصیف وظیفه های که سازمان پشتیبانی استفاده کنندگان و تولید کنندگان دارد، پل های رابطه ای ما با استفاده کنندگان مکرر هست: سیستم ۱۲۴ که بعنوان مرجع رسیدگی به شکایات از سمت مردم و ستاد خبری پاسخگوی شکایات استفاده کنندگان هست، پورتال سازمان پشتیبانی www.cppo.ir ،   تامین بازار مطمئن وظیفه دولت است     
  آ    
 

  تامین بازار مطمئن وظیفه دولت است   

حال لازم هست پرسید که آیا سازمان پشتیبانی روی نرخ ها و کیفیت کنترل و نظارت دارد؟ 

.. حال لازم هست پرسید که آیا سازمان پشتیبانی روی نرخ ها و کیفیت کنترل و نظارت دارد؟ میراخورلو در جواب اظهار کرد: یکی از وظیفه ها سازمان پشتیبانی رسیدگی به شکایات هست در واقعیت نظارت سازمان در تهیه .  
  از کارهای کلیدی این سازمان هست. نگهدارى از بازارها یکی از قسمت هایی از وظیفه ها سازمان پشتیبانی هست که دیده نمی توان..   در زمینه نرخ اتوبوس در اربعین نرخ ها اظهار گردید و سازمان پشتیبانی در زمینه مصوبات نظارت های خود را انجام داد اما اگر بلیتی گرانتر به فروش دست یافته گردید قطعا برخورد گردید . 

  درکالاهای بنیادی مانند برنج، گندم، روغن سازمان پشتیبانی نرخ گذاری نمی کند منحصرا نظارت و کنترل می کند.
 

درباره کالاهایی که حساسیت در دولت وجود دارد و در سبد خانوار قرار می گیرد قطعا نظارت ها به سود استفاده کننده بوده هست. او در ادامه اظهار کرد: در نرخ های خلاف واقع سازمان پشتیبانی ورود کرده هست مثلا  در فرآورده ها بهداشتی و سلولزی نرخ ها در چند روز آینده به نرخ حقیقی و کلیدی بر می گردد.  پورمختار در ادامه اظهار کرد: مردم لازم هست بدانند که چه کالاهایی و چند درصد کالاها نرخ گذاری می گردد و فروشنده لازم هست موظف گردد طبق نرخ گذاری دولت بفروشد. به نوعی دقیق لازم هست مشخص گردد که دولت در چه قسمت هایی نظارت دارد و معتقد هست که نرخ لازم هست رعایت گردد. 

اگر نرخ گذاری ها به نوعی دقیق مشخص گردد تکلیف مردم نیز مشخص می گردد اما اگر نرخ ها مشخص نشود فروشنده نیز بی برنامه هست. هنگامی مردم کالایی را می خرند نمی دانند که نرخ تا چه اندازه حقیقی هست زیرا اتیکتی وجود ندارد و این را در بسیاری از قسمت ها می بینیم.     پورمختار در توضیح هست: این نوع نیست که ما درج نرخ نداشته باشیم. در کالاهای سرمایه ای و کالاهای استفادهی با دوام قطعا درج نرخ داریم و کلیه کالا و خدمات الزام به درج نرخ دارند بعضی در سایت درج شده هست.  

  دستگاه نظارتی و حاکمیت لازم هست نظارت کند وظیفه دولت اطمینان دادن به مردم هست. ما لازم هست طبق آموزه های مذهبی نرخ را به سود فروشنده و استفاده کننده تهیه کنیم که این رعایت نمی توان.  میرآخورلو در توضیح اظهار کرد: در نرخ گوشت و تهیه آن از مسیر کشورهای همسایه قرار گردید وزارت کشاورزی طبق احتیاج تهیه کند. سازمان پشتیبانی، وزارت جهادکشاورزی و دامپزشکی  ذبح اسلامی و تندرستی دام را نظارت می کنند. 

درباره کالاهایی که جهت خدماتی دارد نیز نظارت ها ایجاد می گردد و کاهش نرخ برای رقابتی شدن واحد صنفی انجام می گردد. شاخصه های مکرر مانند نرخ و کیفیت موجب می گردد که استفاده کننده تعیین دهد از کدام واحد خرید را انجام دهد. 
 محمدی اظهار کرد: ما لازم هست اطمینان سازی کنیم. در نگاه به سبدها پشتیبانیی در دهه ۷۰ سازمان پشتیبانی تشکیل گردید. ما برای چندین نرخ کالا تعیین تکلیف می کردیم که گرانفروشی ایجاد گردید. 
  اما هنگامی آزادسازی نرخ ها اندک اندک انجام گردید بورس کالا نیز تشکیل گردید.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77455

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.