تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تاکید سازمان حج بر استفاده زوار از کالای با کیفیت ایرانی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، اولین جلسه مسئولان سازمان حج و زیارت در سال ۹۷، با حضور رییس سازمان حج و زیارت و معاونان و مسئولان برگزار گردید.

حمید محمدی در این جلسه به ارزیابی برنامه های انجام شده در حوزه معاینات پزشکی تقاضا کنندگان عزیمت حج تمتع، ساکن کردن زایران، تغذیه و تدارکات، تعلیم زایران و … پرداخت.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی در حوزه پزشکی و لزوم آگاهی رسانی به زایران در این زمینه باید با جدیت و سرعت صورت بگیرد؛ فرمان العمل لازم به مسئولان کاروان ها، برای تسریع تکمیل معاینات باید هر چه تندتر انجام شود.

ریاست سازمان حج و زیارت در ارتباط با تعلیم زایران حج تمتع ۹۷ توضیح داد: مبحث تعلیم حجاج و زمانبندی لازم برای این با اهمیت باید به طور واضح و هماهنگ صورت بگیرد.

محمدی با اشاره به مبحث جامه دان های متحد الشکل و یک اندازه برای زایران اظهار کرد: جامه دان ها باید به طور برنامه ریزی شده و طبق تولید با کیفیت داخلی انتخاب شود.

وی به مبحث «جلیقه همشکل» زایران ایرانی نیز اشاره نمود و اظهار کرد: طرح و نماد روی جلیقه ها بسیار حایز اهمیت می باشد و باید منعکس کننده نظم و انضباط حجاج باشد.

محمدی بر لزوم تسریع و با نظم وظیفه ها معاونت ها در زمان ما بقی تا ایام حج تاکید کرد و اظهار کرد: تمامی موضوعات اعم از ساکن کردن، تغذیه، پزشکی، مشاعر، عرفات و ….

وی افزود: گفتگوها حج ۹۷ نیز به خوبی انجام گرفته و طبق توافق صورت گرفته، بحث عزت و امنیت حجاج مورد تاکید هست.

ریاست سازمان حج و زیارت در ادامه به ارزیابی مبحث عتبات و اعزام زایران در این حوزه پرداخت و تاکید کرد: برای برون رفت از فضای نابسامان فعلی که به تضییع حقوق زائرین و دفاتر خدمات زیارتی منتج شده هست باید اعزام های استانی عتبات عالیات در چارچوب ضابطه های اجرایی سازمان، با جدیت دنبال شود.

محمدی تصریح نمود: متاسفانه کاروان های غیر قانونی نیز در ایام پر رفت و آمد زایران به فعالیت پرداخته اند که باید اطلاع رسانی لازم برای مردم و تقاضا کنندگان صورت بگیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95176

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.