تاریخ ارسال : ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۱۸ دیدگاه‌ها برای تایید برجام یعنی ایران هم مثل لیبی و عراق مورد حمله نظامی قرار خواهد گرفت + تصاویر بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تایید برجام یعنی ایران هم مثل لیبی و عراق مورد حمله نظامی قرار خواهد گرفت + تصاویر

نماینده رهبری در موسسه کیهان ضمن بازخوانی مواضع مرحوم مدرس در مجلس مشروطه گفت: به قول مدرس چرا باید ما از ترس مرگ خودکشی کنیم؛ اگر می دانیم که برجام برای ما فاجعه آفرین است باید آن را دربست رد کنیم و مطمئن هم باشید هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

به گزارش شلمچه نیوز،  شب گذشته دکتر ظهره وند سفیر اسبق ایران در ایتالیا، دکتر عبدالملکی استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) ، دکتر مهدی کوچک زاده نماینده ی مجلس شورای اسلامی و حاج حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه ی کیهان به جمع متحصنین پیوستند. جمعه نیز حمید رسایی، نصرالله پژمانفر، علیرضا قزوه، رجبی دوانی و … به جمع متحصنین آمدند.

سفیر اسبق ایران در ایتالیا: توافق وین خطرناک است
ظهره وند در جمع متحصنان، توافق وین را دارای نتایج خطرناکی دانست و ضمن تشکر از متحصنین که خواستار رد برجام توسط مجلس هستند افزود: امریکایی ها بدنبال تسلیم ایران هستند و اساسا فرجام معادلات امریکا تجزیه تمام کشورهای منطقه است. وی ادامه داد امروز ما در برابر پارادایم غرب قد علم کرده ایم، و این را انشالله ادامه خواهیم داد.
عبدالملکی: بخش زیادی از تحریم ها حتی تعلیق هم نمی شود، آنهایی هم که تعلیق می شود سریعا بازگشت پذیر است
بعد از وی نیز  دکتر عبدالملکی استاد دانشگاه امام صادق به نقد فنی توافق هسته ای پرداخت. وی با اشاره به از دست دادن حق بازفرآوری هسته ای گفت: بازفراوری در برجام برای همیشه از ما سلب میشود، ما قول داده ایم که دیگر بازفراوری نداشته باشم.
وی ضمیمه ی ۵ برجام را فتنه ی آمریکایی در لغو تحریم ها دانست و افرود: در ضمیمه ی ۵ باید ۸ کیلو اورانیوم غنی شده مان را از بین ببریم، آب سنگینمان را از کشور خارج کنیم، ساخت سانتریفیوژ را متوقف کنیم، غنی سازی فردو را تعطیل کنیم اجازه ی دسترسی به تمام اماکن نظامی مشکوک را بدهیم و … و اگر به تایید آژانس نرسید، حتی ایران نمی تواند شکایت کند، زیرا قاضی و متهم یکی است. همچنین بخش زیادی از تحریم ها نه لغو می شود و نه تعلیق، ضمن اینکه در همه ی مراحل لغو یا تعلیق تحریم ها برمیگردد به تایید آژانس و یا عدم گزارش منفی آن و ما تمام کارهایی که انجام میدهیم اگر تحریم ها برداشته شود (که نمی شود) طبق برجام طی ۶۰ روز می توانند تحریم ها را برگردانند.
کوچک زاده: می گویند تحصن غیر قانونی است! مگر اجرای غیر قانونی برجام قانونی بود که حالا معترض شده اید؟
سپس دکتر کوچک زاده سرزده به جمع متحصنین پیوست و ضمن تقدیر و تشکر از متحصنین، دولت را به دور زدن قوانین و مجلس در توافق وین متهم کرد، وی افزود:
رهبری میفرماید من صلاح نمیدانم محلس کنار زده شود، آنوقت آقای روحانی می فرماید تیم مذاکره کننده ی ما که چیزی را امضا نکرده اند! استاندار تهران فرموده اند تحصن مجلس غیرقانونی ست، من از ایشان سوال می کنم امضای عهدنامه و اجرای آن بدون تصویب، غیرقانونی نیست؟ در کشوری که رئیس جمهوری آن قانون را زیر پا بگذارد چه توقعی می توان داشت، ولی در هرحال ما قانون را زیر پا نمی گذاریم، به قول امام ما لنا بالقانون، ما برای قانون اینجاییم و اگر قانون توی سر ما هم زد ما سرمان را پایین می گیریم، برای خدا کتک هم می خوریم و زندان هم می رویم، اگر به نیروی انتظامی از بالا دستور آمد که باید جمع شوند، دستگیر می شویم و کتک خواهیم خورد و سرمان همیشه در برابر قانون پایین است.
این نماینده ی مجلس شورای اسلامی در اعتراض به رفتار ابوترابی در ماجرای اعتراض بیرانوند به دست دادن وزیر خارجه افزود: من تعجب کردم از نایب رییس مجلس؛ تو برادرت سیدالاحرار است، یک نماینده که جانباز است صحبتش را قطع می کند که باید با دولت مودب صحبت کرد آنوقت زمانیکه علی مطهری در همین مجلس به یکی از نمایندگان فحاشی میکند هیچ تذکری نمیدهید. والله زور دارد حرفهای روزنامه ی شرق را آقای ابوترابی می زند.
در ادامه وی با اشاره به فاجعه منا گفت: یک طرز حرف زدن این است که یک طوری حرف بزنید، ما میخواهیم سال بعد هم ۶۰هزار حاجی بفرستیم (از زبان امیرعبداللهیان) و یک طرز حرف زدن هم این است که اگر قرار به واکنش باشد واکنش ما سخت و خشن خواهد بود.
شریعتمداری: امیدوارم مجلس برجام را رد کند/ همیشه همین نیروهای کف خیابان با شعور ترین و بصیر ترین افراد جامعه اند
در ساعات پایانی شب چهارم حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه ی کیهان در جمع چند صد نفری متحصنین مجلس ایراد سخنرانی کرد.
وی در جمع متحصنان گفت: امیدوار هستم مجلس برجام را یکجا رد کند، این فقط یک نگاه ایده‌آل و شعارگونه نیست بلکه نگاهی مبتنی بر واقعیت است.
شریعتمداری با اشاره به اهمیت حضور نیروهای انقلابی در صحنه ادامه داد: از نخستین روزهای بعد از انقلاب اسلامی همین نیروهای پاک، به تعبیری نیروهای کف خیابان، از باشعورترین و با بصیرت‌ترین افراد جامعه هستند و موقع نیاز در صحنه‌اند و در مواقع دیگر هم توقعی ندارند.

<


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1981

Comments are closed.