تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۶:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تا بخش خصوصی تقویت نشود، شاهد توسعه پایدار اشتغال نخواهیم بود

وی اضافه کرد: یکی از بزرگ ترین مشکلات پیش روی کشور در آینده نه چندان دور و در حال حاضر بحث اشتغال هست. وقتی که بخواهیم توسعه پایداری را تشریح کنیم باید به همه مدل های توسعه ای که در جهان وجود دارد، توجه نماییم.

وی دنبال کرد: برای ایجاد اشتغال در کشور به سراغ بخش هایی می رویم که تولید اشتغال در آن بخش ها به سرمایه گذاری بیشتری احتیاج دارد. ارزان ترین مورد ها ایجاد اشتغال در حوزه خدمات اتفاق می افتد و در کشورهای توسعه یافته حوزه خدمات نقش با اهمیت تری دارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در یک اقتصاد پویا تقریبا ۷۵ درصد از اشتغال هر منطقه را باید بخش خدمات به خود اختصاص دهد که متاسفانه این نسبت در کشور ما بسیار پایین هست و به صورت مثال حوزه خدمات در استان حدود ۲۵ درصد از اشتغال را به خود اختصاص داده هست.

یوسفی دنبال کرد: در شرایط رکود اقتصادی حوزه خدمات بیشترین اثر را در رهایی قسمتی در بحث اشتغال و برطرف بیکاری دارد. اگر بتوانیم مشکل رکود اقتصادی را حل کنیم، باید بتوانیم به حوزه خدمات توجه نماییم زیرا در شرایط رکود اقتصادی اغلب شغلهایی که حتی در بخش خدمات به وجود می آیند، شغلهایی ناپایدار می باشند.

وی اظهار کرد: نظام اشتغال کشور و برنامه ریزی های انجام گرفته در این زمینه بر این مبنا هست که در پی بالا بردن ارتباط میان بخش دولتی و خصوصی هستیم در حالی که دنیا در پی بالا بردن ارتباط بخش خصوصی با بخش خصوصی هست. تا وقتی که دولت از حوزه اشتغال خارج نشده و بخش خصوصی تقویت نشود، شاهد توسعه پایدار در حوزه اشتغال نخواهیم بود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بخواهیم بحث اشتغال را حل کنیم، باید با محافظت منفعت های ملی و ارزشهای نظام در جهت ایجاد وصل شدن مداوم و برقرار کردن ارتباطات ساختارمند با نظام جهانی اقدام نماییم.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95679

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.