تاریخ ارسال : ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تا چه موقع باید نقض برجام را ببینیم و دم نزنیم؟

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدرضا احمدی، عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلای خشت اظهار داشت: یکی از ابزار قدرت در جهان تولید علم است و ما شاهد هستیم در هرجایی خواستیم توانستیم به مرتبه های خوبی از علم برسیم ودر برخی جاها نتوانستیم علتش هم این بود که افرادی در داخل هستند که منافعشان در خطر می افتد.چرا در هسته ای و سلولهای بنیادین و موشکی که علم جدیدی است پیشرفت داریم اما در صنعت نفت و خودرو سازی عقب مانده ایم آیا نه اینست که مافیایی وجود دارد؟نه این است که برخی منافعاشان به خطر می افتد؟ عده ای که منافعشان در تولید نیست بلکه در وابستگی به غرب است؟ باید این گروه ها را شناسایی و برخورد شود.
 

این فعال دانشجویی در ادامه افزود: چرا برخی در وزارت علوم به اندازه ای که در محدودسازی تشکل های انقلابی وقت می گذارند برای توسعه و رشد علم در کشور وقت نمی گذارند.
 

احمدی با اشاره به وضعیت نامعلوم برجام اظهار داشت: برای ما برجام پر از اشکال بود؛ اما پذیرفتیم اما بعدا نقض برجام و عدم اجرایی شدن آن از طرف کشورهای مقابل کاغذ بی ارزشی نیست که آقای ترامپ بخواهد دولت مردان ما را بترساند. سوال ما از تیم دیپلماسی دولت اعتدال این است که تا چه موقع باید نقض برجام را ببینیم و دم نزنید، تا چه موقع کشورهای طرف برجام تعهداتشان را انجام ندهند و بنشینیم و نگاه کنیم.
 

وی در پایان ضمن انتقاد از دستگاه دیپلماسی کشور گفت: چرا دستگاه دیپلماسی کشور جمهور اسلامی ایران نباید واکنشی مناسب به کشتار و قتل عام مسلمانان جهان بویژه در میانمار و نیجریه دهد. چرا روابط با این کشورها را به حالت تعلیق در نمی آورد؟ 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30541

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.