تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تبدیل علم به ثروت با استانداردسازی طب سنتی

ایران 90درصد اقلیم گیاهان دارویی را داراستحسین رضایی زاده عضو هیت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم دکتری تهران در عنوان کرد و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: حسین رضایی زاده عضو هیت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم دکتری تهران در عنوان کرد و گو با صنعت گیاهان دارویی زیاد وسیع هست تاجایی که کشور چین توانسته ۱۰۰ میلیون حرفه در این زمینه تشریح کرده هست.

امروزه بکارگیری از گیاهان دارویی و معطر به سبب گرایش مجدد آدم به طبیعت و فرآورده ها طبیعی، اثرها جانبی مواد سنتزی و نیز کشف داروهای تازه از ترکیبات طبیعی رشد زیاد بالایی داشته هست.

عضو هیت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم دکتری تهران در مورد جایگاه طب سنتی در مبدل دانش به ثروت اضافه کرد: در حوزه طب ایرانی یک زمینه وجود دارد که طی آن اشخاص شاغل در این حوزه یک مرحله مهارتی داروسازی سنتی را می‌گذرانند به عنوان داروساز، ایده‌ها و فرمول‌های طب ایرانی را به نحو امروزی نرمال و آنان را قابل ارائه به بازار می‌کنند.

پیشرفت طب سنتی در ایران و کشورهای جهان

پیشرفت طب سنتی در ایران و کشورهای جهان رضایی زاده اهتمام کرد: در جهانی امروز طب سنتی گردش اقتصادی و بازار زیاد شایستهی پیداکرده هست در کشورهای غربی و پیشرفت یافته نیز این حوزه شدیدا رشد داشته و توسیع پیدا کرده هست.

ایران ۹۰ درصد اقلیم گیاهان دارویی را داراست

ایران ۹۰ درصد اقلیم گیاهان دارویی را داراست عضو هیت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم دکتری تهران اضافه کرد: ایران یکی از محور های تنوع زایی و تنوع زیستی گیاهان دارویی هست، کشور ما از ۱۱ اقلیم مرتبط به گیاهان دارویی ۹ اقلیم را داراست و چیزی در حدود ۹۰درصد اقلیم های شایسته برای رشدگیاهان دارویی در کشور ما موجود هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75163

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.